З липня збільшене грошове забезпечення для дитячих будинків сімейного типу – від 28 до 72 тис. грн на місяць

З липня збільшене грошове забезпечення для дитячих будинків сімейного типу – від 28 до 72 тис. грн на місяць

З 1 липня 2019 року зростає прожитковий мінімум в Україні, змінюється він і для основних соціальних та демографічних груп населення. 

Прожитковий мінімум із 1853 до 1936 гривень, від цього залежить і рівень соцвиплат, які отримуватимуть різні категорії населення області. Відповідно зростає й грошове забезпечення дитячих будинків сімейного типу на місяць.

Вихованці дитячого будинку сімейного типу отримують соціальну допомогу, а батьки-вихователі – грошове забезпечення. Наприкінці червня Уряд збільшив грошове забезпечення для ДБСТ та прийомних родин, а саме скасував обмеження на оплату для батьків-вихователів. Тепер один ДБСТ на місяць отримуватиме від 28 до 72 тис. грн.

Про те, як фінансуються ДБСТ – інформує служба у справах дітей ОДА.

Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, що створюється за бажанням  подружжя або окремої особи, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, але не більше 10 дітей, включаючи рідних дітей батьків-вихователів.

Після створення ДБСТ, на його вихованців (дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) щомісяця нараховується державна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Цього року щомісячні виплати на дітей та грошове забезпечення для батьків-вихователів збільшили. Так, з 1 січня 2019 року така соціальна допомога становить для дітей віком до 6 років 3398 грн (1699х2), а для дітей віком від 6 до 18 років – 4236 грн (2118х2).

Батькам-вихователям виплачується грошове забезпечення, яке тепер визначено у розмірі 70% від соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця.

Наприклад, якщо сім’я взяла 5 дітей (мінімум) віком до 6 років, то разом із грошовим забезпеченням батьків на ДБСТ буде нараховано 28 тис. 883 грн (16 тис. 990 грн (3398х5) на дітей та 11 тис. 893 грн забезпечення вихователів).

Якщо у ДБСТ 10 дітей (максимум) віком від 6 до 18 років, тоді разом із грошовим забезпеченням батьків на ДБСТ буде нараховано понад 72 тис. грн (42 тис. 360 грн на дітей (4236х10) та 29 тис. 652 грн грошового забезпечення вихователів).

Якщо ви маєте бажання допомагати дітям, подарувати їм справжню родину, ви можете взяти дітей на виховання і створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу. Про те, як це зробити розкажуть у службі у справах дітей ОДА, (0412) 47-50-11.

 

Коментарі (1)
  • Людмила Куліш

    виправте помилку: батькам - вихователям виплачується грошове забезпечення, яке тепер визначено у розмірі 70% (не від соціальної допомоги на кожну дитину- вихованця), а від одного прожиткового мінімуму на кожну дитину - вихованця. Для тих в кого п'ятеро дітей це нульовий варіант, крок вперед два назад, опускаємося на землю
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up