Термін подачі документів на монетизацію субсидій спливає – встигніть до 1 вересня!

Станом на початок серпня лише 51 % енергоощадливих субсидіантів Житомирщини, яким потрібно монетизувати субсидії, написали заяви. А тим часом термін подачі документів спливає 1 вересня.

 

Термін подачі документів на монетизацію субсидій спливає – встигніть до 1 вересня!

Нині в Житомирській області житлову субсидію отримують понад 200 тисяч домогосподарств, що становить 45 % домогосподарств області. Нині підприємствами-надавачами послуг до бюджету повернуто невикористані субсидії на суму 357 мільйонів гривень.

Як розповіла заступник начальника відділу державних соціальних допомог департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації Наталія Крошко, постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 300 внесли зміни до постанови Кабміну № 848, якою було передбачено повернення до бюджету невикористаних сум субсидій і монетизацію частини зекономлених житлових субсидій, а саме – грошову виплату енергоощадливим родинам.

«Це еквівалент вартості зекономлених 150 кВт електроенергії – до 135 грн, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу – до 695, 79 грн, – пояснює Наталія Крошко. – До 1 червня цього року підприємства-надавачі житлово-комунальних послуг надали список енергоощадних субсидіантів управлінням праці та соціального захисту населення. На сьогодні управління здійснюють роботу щодо інформування цих громадян для того, аби вони звернулися до управлінь праці та соцзахисту, а також до уповноважених осіб селищних і сільських рад, щоб написати заяву. Після цього зекономлені за субсидії кошти будуть виплачені енергоощадним субсидіантам».

За словами заступника начальника відділу державних соціальних допомог, на сьогодні такі заяви подали 51 % громадян від тих, яким мають бути виплачені кошти. Оскільки прийом заяв завершується 1 вересня, то управління праці та соцзахисту звертаються до таких громадян, щоб вони пришвидшили подання заяв у вказаний термін.

На Житомирщині за економію електроенергії монетизація коштів на суму 281,3 тисячі гривень «світить» 2093 особам. Що ж стосується зекономленого газу – його заощадили 98 411 жителів області на загальну суму 63 527,6 тисяч гривень.

Однак станом на початок серпня лише 51 % економних субсидіантів подали заяви, а саме 892 особи за економію електроенергії та 50 656 – за економію газу.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідкувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Також цією інформацією володіють спеціалісти райміських управлінь та уповноважені особи сільських і селищних рад, котрі інформують енергоощадливих субсидіантів листами та в телефонному режимі.

Тож тим, хто під час минулого опалювального сезону зміг зігрітися, витративши меншу кількість електроенергії чи газу, ніж передбачалося, варто поспішити й подати необхідні документи до 1 вересня, щоб отримати чесно зекономлені гроші. Більше того, як наголосили в департаменті праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації, ті, хто не встигне в зазначений термін написати заяву, монетизувати свої субсидії не зможуть.

Анастасія Кузьмич

Коментарі
19:10 Альпійський сир з Михайлівки. Сироварня запрацювала у тестовому режимі 17:10 Що подивитися на вихідних 17:01 Без вихідних працюватимуть перевіряючі пасажиропотік на приміських маршрутах 16:49 Водії під час негоди можуть зігрітися у спеціально облаштованих пунктах обігріву 16:27 Абітурієнтам: виші цьогоріч прийматимуть сертифікати ЗНО з іноземних мов лише за 2018 рік 16:12 Торгівельний павільйон у Новограді загорівся від "буржуйки" 15:54 На Житомирщині судитимуть трьох бутлегерів 15:32 З 2018 року Україна зобов'язалася сортувати сміття! А як це відбувається у Європі? 15:15 Житомиряни святкують Водохреща та купаються в освяченому Тетереві: фоторепортаж 14:21 На Житомирщині функціонує 32 опорні школи 14:01 Видатному українському хірургу Олександру Шалімову виповнилось 100 років 12:58 Вилкул: По оценкам ООН, установленный в Украине на 2018 год прожиточный минимум в 2,5 раза ниже уровня бедности 12:35 В Україні пропонують щеплення від дифтерії безкоштовною вакциною

Процес створення опорних шкіл продовжиться й у цьому році.

Також наразі у місті працює механізована протиожеледна бригада.

Ця цифра може бути більшою, адже ковзанка працюватиме до 28 лютого.

Старший лейтенант 95-ї окремої аеромобільної бригади Дмитро Івах загинув у зоні АТО 18 січня 2015 року. Сьогодні вшановують...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up