Термін подачі документів на монетизацію субсидій спливає – встигніть до 1 вересня!

Станом на початок серпня лише 51 % енергоощадливих субсидіантів Житомирщини, яким потрібно монетизувати субсидії, написали заяви. А тим часом термін подачі документів спливає 1 вересня.

 

Термін подачі документів на монетизацію субсидій спливає – встигніть до 1 вересня!

Нині в Житомирській області житлову субсидію отримують понад 200 тисяч домогосподарств, що становить 45 % домогосподарств області. Нині підприємствами-надавачами послуг до бюджету повернуто невикористані субсидії на суму 357 мільйонів гривень.

Як розповіла заступник начальника відділу державних соціальних допомог департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації Наталія Крошко, постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 300 внесли зміни до постанови Кабміну № 848, якою було передбачено повернення до бюджету невикористаних сум субсидій і монетизацію частини зекономлених житлових субсидій, а саме – грошову виплату енергоощадливим родинам.

«Це еквівалент вартості зекономлених 150 кВт електроенергії – до 135 грн, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу – до 695, 79 грн, – пояснює Наталія Крошко. – До 1 червня цього року підприємства-надавачі житлово-комунальних послуг надали список енергоощадних субсидіантів управлінням праці та соціального захисту населення. На сьогодні управління здійснюють роботу щодо інформування цих громадян для того, аби вони звернулися до управлінь праці та соцзахисту, а також до уповноважених осіб селищних і сільських рад, щоб написати заяву. Після цього зекономлені за субсидії кошти будуть виплачені енергоощадним субсидіантам».

За словами заступника начальника відділу державних соціальних допомог, на сьогодні такі заяви подали 51 % громадян від тих, яким мають бути виплачені кошти. Оскільки прийом заяв завершується 1 вересня, то управління праці та соцзахисту звертаються до таких громадян, щоб вони пришвидшили подання заяв у вказаний термін.

На Житомирщині за економію електроенергії монетизація коштів на суму 281,3 тисячі гривень «світить» 2093 особам. Що ж стосується зекономленого газу – його заощадили 98 411 жителів області на загальну суму 63 527,6 тисяч гривень.

Однак станом на початок серпня лише 51 % економних субсидіантів подали заяви, а саме 892 особи за економію електроенергії та 50 656 – за економію газу.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідкувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Також цією інформацією володіють спеціалісти райміських управлінь та уповноважені особи сільських і селищних рад, котрі інформують енергоощадливих субсидіантів листами та в телефонному режимі.

Тож тим, хто під час минулого опалювального сезону зміг зігрітися, витративши меншу кількість електроенергії чи газу, ніж передбачалося, варто поспішити й подати необхідні документи до 1 вересня, щоб отримати чесно зекономлені гроші. Більше того, як наголосили в департаменті праці та соціального захисту населення Житомирської облдержадміністрації, ті, хто не встигне в зазначений термін написати заяву, монетизувати свої субсидії не зможуть.

Анастасія Кузьмич

Коментарі
17:55 У  Житомирі відбудеться забіг по Шодуарівських сходах 17:30 Поліським краєм крокує громадська акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти» 17:01 Понад 29 тисяч юридичних осіб та 47 тисяч фізичних осіб - підприємців перебувають на обліку в територіальних органах ДФС 16:38 Міста Житомирщини спільно з ГО можуть отримати фінансування гендерних ініціатив 16:16 Житомирська область: вогнеборцями ліквідовано пожежу у приватному домоволодінні 16:00 Житомирський прикордонний загін зустрічає військовослужбовців-строковиків 15:40 Обов’язковий платіж – скільки потрібно сплачувати громадянам, яким призначили житлову субсидію 15:18 23 травня - День героїв України 15:04 У Житомирі поліція оперативно затримала нападників на школярів 14:46 Громадських активістів Любарської ОТГ навчали проектному менеджменту 14:20 Житомирська місцева прокуратура попередила вибуття з комунальної власності 5 ділянок землі вартістю майже один мільйон гривень 14:00 Вилкул: Если власть сформирует «ручную» ЦИК, которая не имеет доверия, – это прямой путь к непризнанию выборов ни в Украине, ни в мире 12:45 Поліція викрила бердичівлянина у причетності до близько двох десятків крадіжок

Сьогодні в Житомирський прикордонний загін для подальшого проходження служби прибуло нове поповнення військовослужбовців-строковиків.

23 травня в Україні святкують День героїв, присвячений різним сторінкам національно-визвольної боротьби.

Голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич розпорядився провести службове розслідування щодо порушень процедури...

Поліції знадобилося лише чверть години, щоб затримати порушників.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up