Поточна ситуація на ринку дає можливість не підвищувати ціну на газ – Президент

Поточна ситуація на ринку дає можливість не підвищувати ціну на газ – Президент

Президент Петро Порошенко прогнозує можливість не підвищувати ціну на газ, у зв’язку із зміною оптової ціни на газових ринках.

«Поточна ситуація на ринку дає можливість стверджувати, зараз з’явилася ця аргументація, що буде можливість в травні ціни на газ не підвищувати», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави зауважив, що послуговується відповідною інформацією, оприлюдненою НАК «Нафтогаз» і Урядом.

«На сьогоднішній день змінилися оптова ціна на газових ринках. Було відповідне повідомлення і українського Уряду, це зробив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, і повідомлення НАК «Нафтогаз», що ситуація дозволяє не підвищувати тарифи. І я буду твердо стояти на позиції, що сьогоднішня цінова ситуація, прибутковість НАК «Нафтогаз» і підвищення ефективності – бо ми менше почали споживати газу…», – сказав Петро Порошенко.

Відео дня

Він нагадав, що за умовами контракту від 2009 року, Україна була зобов’язана платити за 42 млрд куб. метрів незалежно від того, чи споживала вона такий об’єм чи ні. Президент зауважив, що у 2017 році Україна спожила газу лише 14 млрд куб. метрів, а у 2018 році – 10,5 млрд куб. метрів.

«Якщо наша програма збільшення енергоефективності, наша програма енергозбереження, наша програма збільшення вітчизняного видобутку буде продовжена – починаючи з 2023 року Україна буде енергетично незалежною. Ми перестанемо купляти імпортний газ», – підкреслив Глава держави.

Петро Порошенко наголосив, що це буде крок до реального ринкового зменшення купівельної ціни на газ. Президент відзначив: «Поточна ситуація на ринку дає можливість не підвищувати ціну (на газ – ред.)».

Водночас Глава держави особливо підкреслив, що не є популістом і відповідає за реальні конкретні справи, а не за пусті обіцянки. «У нас є країн в світі, які знизили ціни на газ в чотири і в шість разів. І на пальне також. Назва цієї країни – Венесуела. Зробив це президент Чавес, зараз продовжив його праву президент Мадуро. Це призвело до тотального зубожіння людей. Людям немає що їсти. Зупинилися всі підприємства. Сьогодні, фактично, це є класичний приклад результату популізмі і пустих обіцянок, які роблять політики», – зазначив він.

Глава держави зауважив, що на сьогоднішній день прозорість газового ринку, яка була запроваджена саме з 2014 року, плюс система субсидій надали можливість, людям, які мають обмежені доходи, сплачувати за спожитий газ. При цьому Президент підкреслив, що з бюджету не повинні дотуватись всі, а допомога має йти контрено тим, хто її потребує. «Це даватиме можливість набагато більше допомогти тим незахищеним верствам населення, які сьогодні цього потребують», – наголосив він.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (2)
  • Микола
    Злочини нинішньої влади перед людством без строку давності:
    1) Убивства громадян України: дітей, стариків, воїнів.
    2) Збройний державний переворот і захоплення влади;
    3) Громадянська війна, розвал країни, зубожіння народу;
    4) Грабіж, корупція, брехня;
    НЕ ВИМАЖТЕ СЕБЕ ЇХ БРУДОМ. НЕ НАДАВАЙТЕ ЗЛОЧИНЦЯМ НІЯКОЇ, НАВІТЬ МОВЧАЗНОЇ ПІДТРИМКИ.
  • Микола
    Поточна ситуація змушує Петра відчайдушно брехати, бо якщо прграє вибори то сяде в тюрягу в кращому випадку...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:40 Рух ЧЕСНО запрошує ветеранів Житомирщини реєструватися на безкоштовне навчання з лідерства 12:20 Ліси на Житомирщині й Київщині потрапили в зону ураження під час великої нічної атаки 728 ворожих дронів по Україні 12:08 Для жителів Озерного, чиї домівки постраждали внаслідок ворожого удару, працюватиме комісія по обстеженню майна 12:00 Сприяла незаконному в’їзду 10 громадян Ірану до України – справу стосовно екстрадованої житомирянки з Німеччини передано до суду Від читача 09:17 Які пільги мають військові та учасники бойових дій з Житомирщини: повний гайд від юристів 11:40 Лише за добу вогнеборці ліквідували 8 пожеж сухої трави photo_camera 11:20 Тривожна кнопка, що рятує: вже понад 19 397 закладів освіти в Україні — під захистом 11:00 Добірка можливостей для ветеранів, ветеранок і їхніх родин 10:40 У Коростені пенсіонерка втратила 165 тисяч гривень через шахрайську схему «донька в біді» 10:20 Ув’язнений колонії виманив у довірливих громадян понад 90 000 гривень, обіцяючи вирішити неіснуючі проблеми родичів photo_camera 10:00 Оперативна інформація станом на 08:00 09.06.2025 щодо російського вторгнення 09:40 Росія завдала масованого ракетно-дронового удару по Україні: Житомир теж був під атакою 09:20 У Житомирському районі під час ворожої атаки виникли пожежі, в будинках пошкоджені вікна photo_camera 09:00 9 липня: все про цей день, яке свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі 17:55 Надзвичайники закликають дотримуватись правил безпеки поблизу водойм 17:33 80-річний звягелянин загинув на залізничних коліях біля Бердичева 17:05 Екоінспектори обстежили пошкоджені дерева біля «Прозорого офісу» у Житомирі 16:41 Рятувальники ДСНС відновлюють село Березина Житомирського району після вибуху photo_camera 16:40 У Житомирі стартував проєкт «Герої серед нас» photo_camera 16:20 Поліцейські виявили на присадибній ділянці 62-річного бердичівлянина 108 кущів коноплі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up