Податківці інформують: з 1 січня поточного року змінені правила нарахування пені та її розмір

Податківці інформують: з 1 січня поточного року змінені правила нарахування пені та її розмір

Законом України від 21.12.2017 року №1797 внесені зміни в статтю 129 Податкового кодексу, в якій встановлено, з якого моменту починає нараховуватися пеня.

 

Якщо суму грошового зобов’язання визначає контролюючий орган за результатами податкової перевірки або у випадках, не пов’язаних з проведенням таких перевірок, - то пеня нараховується, починаючи з першого робочого дня після закінчення строку, встановленого для сплати  податкового зобов’язання (у т.ч. за період адміністративного та/або судового оскарження). Якщо ж суму податкового зобов’язання визначає сам платник податків або податковий агент, в такому разі нарахування пені провадиться після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання.

У разі нарахування зобов’язання до сплати (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування пені) самим платником або податковим агентом, розмір пені становить 100% річних облікової ставки Нацбанку, яка діє на кожний календарний день  прострочення, включаючи день погашення.

У випадку нарахування податкового зобов’язання (з врахуванням штрафів за наявності та без врахування пені) контролюючим органом  або в інших випадках визначення пені відповідно до вимог ПКУ, коли її розмір не встановлений, пеня нараховується за кожний календарний день прострочення, включаючи день погашення, у розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
11:21 #тияк: У Житомирі відбулася арт-терапевтична зустріч для фахівчинь супроводу ветеранів. ФОТО. ВІДЕО play_circle_filled 11:00 Увага! У Житомирі розшукують безвісти зниклого 15-річного Даніеля Аврамчука! 10:40 На виборах ректора Поліського національного університету переміг Олександр Ковальчук 10:20 Троє жителів Житомирського району втратили близько 90 тисяч гривень, виконавши інструкції «менеджерів банку» Від читача 12:31 «Білий Янгол» рятує життя: евакуація та оборона Дніпропетровщини 10:13 До уваги водіїв! Призупинено рух по вул. Івана Франка! 10:00 Графіки відключень електрики на четвер, 26 лютого 09:40 У Житомирі попрощалися із героїчно загиблим Захисником Русланом Анохіним 09:20 Оперативна інформація станом на 08.00 26.02.2026 щодо російського вторгнення 09:00 26 лютого: все про цей день, яке свято, події, традиції і погода у Житомирі 17:55 Житомирський музично-драматичний театр запрошує на вистави березня 17:27 Жителям Крошні радять зробити запас води — 26 лютого буде припинено водопостачання 17:00 Візьміть участь у національній програмі Скринінг здоров’я 40+ 16:47 У Житомирі попрощалися із Захисником Максимом Шевчуком 16:41 На дорозі Київ — Ковель — Ягодин патрульні виявили чоловіка з амфетаміном 16:20 У Житомирській ОВА відбулося чергове засідання комісії щодо визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 16:00 У Житомирі судитимуть киянку, яка збувала психотропи у препаратах для схуднення в Україні та за її межами 15:37 35-річний бердичівлянин втратив понад 12 тис. грн, купуючи авто через соцмережі 15:21 Обережно: тонка крига! Нагадуємо про правила безпечної поведінки на льоду! 15:00 Леся Українка і уроки незламності: туберкульоз можна подолати
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up