На жаль, на сьогоднішній день дуже багато випадків, коли з особистих рахунків та карток людей безслідно зникають кошти. Це може статися через те, що десь стався витік інформації та ваші дані отримали шахраї.
Тому, щоб не стати черговою жертвою аферистів, потрібно дружити з платіжною безпекою та вміти захистити свої особисті дані. Як це зробити? - запитаєте ви. А ми зараз розповімо про це. Тому уважно читайте матеріал та слідуйте порадам, які для вас зібрали журналісти «20 хвилин».
Для того, щоб шахраї не дібралися до ваших грошиків, фахівці радять змінювати PIN-код хоча б 1 раз на три місяці. Якщо ж ви помітили підозрілі дії відносно вашої картки – терміново змініть PIN-код в ту ж саму хвилину або заблокуйте картку.
Варто звернути увагу на те, що код має бути надійним: не складатися із простої комбінації цифр або дати народження своєї та рідних. Якщо ви тільки отримали новеньку карту в банку, не використовуйте код, який там присвоїли, а відразу замініть на свій.
Коли в банкоматі вирішите зняти кошти – прикривайте клавіатуру, щоб ваші особисті дані не побачили сторонні очі у вигляді мікровідеокамер, які можуть бути прикріплені до банкомату, або людей, що знаходяться поруч.
Ваші дані можуть викрасти також через Інтернет-банкінг, соціальні мережі та електронну пошту. Тому перше правило: ніколи і нікому в інтернет мережі не повідомляйте особисті дані, що стосуються ваших карток та особистих рахунків.
Не заходьте в особисті кабінети з чужого комп’ютера – це може призвести до витоку даних.
Створіть унікальні та складні паролі, до яких важко буде підібрати ключі. Вони можуть містити мінімум 8 символів, великі та малі літери, спеціальні знаки, символи та цифри. Не варто застосовувати дату народження, номер телефону, адресу та загальновідомі комбінації: qwerty123, password12345, admin123456, 987654321.
Ні в якому разі не повідомляйте стороннім особам термін дії картки, тризначний код на звороті та PIN-код. Якщо потрібно, щоб вам надіслали кошти, єдине що можете повідомити ˗ реквізити картки.
Обов’язково відслідковуйте рух коштів на своєму рахунку. Для цього можете підключити смс сповіщення і в разі транзакцій вам будуть приходити сповіщення. Також не завадить встановити ліміт витратних операцій протягом доби за карткою.
Якщо так сталося, що ви випадково розкрили дані своєї картки шахраям – негайно її блокуйте та зверніться до Кіберполіції із заявою про шахрайські дії, вчинені відносно вас.
Читайте також:
Як не стати жертвою шахраїв під час онлайн покупок: корисні поради житомирянам
Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах
№ 33 від 18 грудня 2020
Читати номер