НБУ вводить в обіг банкноту номіналом в 1000 гривень

НБУ вводить в обіг банкноту номіналом в 1000 гривень

З 25 жовтня 2019 року у готівковому обігу з’явиться банкнота нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.

​​​​​​​

З 25 жовтня в Україні вводиться в обіг нова банкнота номіналом 1000 грн

Про це інформує Національний банк України.

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського.

“Його обрано за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році”, – повідомив голова НБУ Яків Смолій.

На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

За дизайном вона наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні – оновлені 20, 100 та 500 гривень.

Банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту:

– “віконна” захисна стрічка – частково введена в товщу паперу полімерна стрічка, що має відповідний колір (пурпурний) та яскраво виражений комбінований оптично-змінний ефект. Стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. При зміні кута нахилу банкноти спостерігається кінематичний ефект – змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки;

– оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи кольорів (від золотистого кольору до нефритового).

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:54 Прохолодні ночі і теплі дні: погода у Житомирі 16:00 У День Незалежності України житомирянину, лейтенанту Національної гвардії України Івану Кондратюку, вручили три військові нагороди 15:25 На автодорозі Київ – Ковель – Ягодин в ДТП травмувався мотоцикліст 14:37 Тариф на світло: що зміниться після 31 жовтня Від читача 07:29 Вигівський: Безпека людей має бути пріоритетом через удари РФ по ТЦ та гіпермаркетах 14:22 У Звягелі внаслідок ДТП травми отримала водійка електроскутера 14:00 У Житомирі представили поштовий випуск — «Ми чекаємо», присвячений полоненим і зниклим безвісти photo_camera 12:51 У Житомирі відзначили 35-ту річницю Незалежності України photo_camera 12:09 Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували 16 пожеж на відкритих територіях: під час самостійного гасіння травмувалася жінка photo_camera 11:40 Пам'ятнику першого народного артиста з Житомирщини загрожує знищення photo_camera 10:38 Портрет Героя через рік: що історія матері ветерана говорить про ставлення Любарської громади photo_camera 10:05 На майдані Соборному в Житомирі урочисто відзначили День Державного Прапора України photo_camera 09:41 68 рятувальників продовжують гасити лісову пожежу в заповіднику «Древлянський» photo_camera 09:00 24 серпня: все про цей день, яке свято, традиції і погода у Житомирі 08:59 Доплати до Дня Незалежності 3 100 грн: хто може отримати
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up