Нардепи «жгут» - А ти заплатив податок з соціальних мереж?

Нардепи «жгут» - А ти заплатив податок з соціальних мереж?

Так-так, не жарт.. Нардепи вирішили і цю сферу «врегулювати». 

На офіційному веб-порталі Верховної Ради з’явився текст законопроєкту №4184 від 02.10.2020, яким пропонується доповнити ПКУ нормами щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами та нормами щодо удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам.

Про це повідомляє Телеграм-канал «Адвокат Права».

Законопроєктом пропонується виключити п. 141.4.6 ПКУ, який передбачає, що при виплаті доходу нерезиденту за виробництво та/або розповсюдження реклами, резидент, який виплачує такий дохід має сплатити податок за ставкою 20% за власний рахунок. Після скасування цього пункту такий дохід нерезидента буде оподатковуватись за загальною ставкою 15% і сплачуватиметься за рахунок самого нерезидента (тобто утримуватись резидентом з суми доходу нерезидента).

Шляхом внесення доповнення до п. 197.1.2 ПКУ пропонується звільнити від оподаткування ПДВ постачання електронних послуг шляхом надання доступу до електронних освітніх (навчальних) ресурсів в рамках надання освітніх послуг.

Пропонується до переліку платників ПДВ включити осіб нерезидентів, які не мають постійного представництва  та які постачають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташовано на митній території України, стане платником ПДВ.

Як це все відобразиться на житті українців?

Не дивлячись на те, що ПДВ – непрямий податок, все рівно – кожен українець сплачує його, оскільки його закладено у вартість товарів, послуг тощо. Тож чекайте подорожчання або навіть введення тарифів на користування соціальними мережами та іншими сайтами.

Також в офіційних джерелах повідомляється, що у Кабміні хочуть змусити українських заробітчан платити податки.

За словами голови Державної податкової служби Олексія Любченка, від усіх доходів, які громадяни заробляють в інших країнах, також повинні бути сплачені податки і оформлені декларації:

«З $ 12 млрд, які надходять в Україну від тих людей, які виїхали працювати за кордон, 11 млрд, але гривень, тобто в 30 разів менше, - задекларовані».

При цьому якою буде ставка, він не уточнив.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up