Майже всі категорії пенсіонерів попадають під перерахунок пенсій з 1 грудня, – Головне управління Пенсійного фонду в Житомирській області

Майже всі категорії пенсіонерів попадають під перерахунок пенсій з 1 грудня, – Головне управління Пенсійного фонду в Житомирській області

У зв`язку з підвищенням прожиткового мінімуму з 1 грудня 2018 року в Україні перерахують пенсії майже всім категоріям громадян.

Про це у коментарі «20 хвилин» розповіла начальник управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області Куц Вікторія Валеріївна.

«Відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", зокрема статті 27, визначено, що мінімальний розмір пенсії встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Відповідно до Закону України про бюджет, зокрема на 2018 рік, у нас передбачено прожитковий мінімум з грудня 1497 грн. У разі зміни прожиткового мінімуму, на рівні якого встановлюється мінімальна пенсія, проводиться перерахунок Пенсійним фондом», – розповіла Вікторія Куц.

Начальник управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області навела такі статистичні дані: «Якщо взяти по області, то у нас цивільних пенсіонерів 355 тис. 847 чоловік, плюс ще є військові пенсіонери - 25 тис. 903 особи. Загальна кількість осіб, які у нас отримують пенсію по області, це 381, 8 тис. осіб. Практично всі попадуть під перерахунок пенсій тому, що дуже багато осіб, які отримують підвищення за відповідними статусами, наприклад, це дитина війни, це учасник війни, інвалід Другої світової війни. Крім того, в нас є Закон України про постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, де також передбачені підвищення до пенсії, певні мінімальні розміри пенсії, які рахуються від мінімальної пенсії».

Тобто фактично всі категорії пенсіонерів області попадають під перерахунок. Скільки і кому додадуть – наразі невідомо, це залежатиме від ряду умов.

«Сума буде залежати від певної суми заробітної плати, стажу і певного статусу, який особа має. Якщо взяти по попередньому перерахунку, то у нас під нього попало більше 80% пенсіонерів. Але це не означає, що в грудні всі вони під нього попадуть. У грудні, коли будуть нараховані нові розміри пенсій, буде статистика, скільки людей попало під перерахунок. Буде переглядатися як мінімальний розмір пенсії, так і всі підвищення і доплати, які передбачені згідно законодавства», – резюмувала Вікторія Валеріївна.

2
4
2
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО
Новини за темою Новини за темою
Коментарі (2)
 • Тамара Сергеевна Коваль

  во разбогатеем .ажжжжж на 60 грн
 • Лиана Тарасова

  В урядових документах - з 1 січня і з 1 березня...
  Крім того є винятки, тобто підвищення пенсії "світить" не всім.
  Зараз інша інформація.
  Кому можна вірити в цій країні???
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up