«Чорна п`ятниця» в Житомирі: нас відверто дурять, а ми продовжуємо вірити

«Чорна п`ятниця» в Житомирі: нас відверто дурять, а ми продовжуємо вірити

Вже завтра, 29 листопада, настане той самий день, коли більшість з нас запланує похід до магазинів, з метою купівлі  потрібних товарів усього за пів ціни.

Приміром, в Європі у людей розпочинається суцільна істерика в чергах за знеціненим товаром. Наскільки правдива така практика в Україні, чи можливо,  це знову чергова маркетингова афера? Дізнаємося разом!

«П`ятниця» приїхала до нас з Америки

Звичай влаштовувати розпродажі в цей день встановився ще в XIX столітті, а термін «чорна п'ятниця» з'явився ще у 1966 році і спочатку вживався в основному на Східному узбережжі США. Таку назву їй надали правоохоронці  американського штату Філадельфія ще у 1966 році, коли побачили, що всі головні вулиці, що розташовуються біля найбільших торговельних центрів, були «завалені» машинами і пішоходами. Також зазначимо, що зазвичай подібні розпродажі припадають на проміжок часу з 23 по 29 листопада щорічно.

Тим часом, люди  не піддаються спокусі знижок…

Щоб не бути голослівними та не звинувачувати власників місцевих магазинів у їх недобросовісності, ми поспілкувалися на цю тему з житомирянами та дізналися думку соціуму з перших вуст.

«Не бачу особливої різниці в цінах під час «чорної п‘ятниці» і просто в магазинах щодня. Можливо десь ті знижки дійсно працюють, але я не біжу закупатися», - ділиться власними враженнями з приводу цього дня викладачка Валентина, 45 років.

«Дуже люблю знижки. В наших торговельних центрах зараз багато пропозицій, на вихідні підемо дивитися», - розповідає домогосподарка Іванна, 30 років.

«Не вірю в ці знижки. Купую все, коли треба, а не в особливі дні, коли діють псевдознижки», - додає до жіночої думки власні роздуми IT-фахівець Ігор, 29 років.

Таким чином, бачимо, що люди ставляться занадто прискіпливо до оманливих обіцянок маркетологів. До речі, роблять вони це зовсім не дарма!

Вся правда про торговельні махінації «Чорної п`ятниці»

Збільшимо ціни в два рази ще за два тижні до масових розпродажів

Досвідчений покупець Алла, котра вже близько 5 років моніторить ціни та ефект «всенародного психозу» в цей день, розповідає просту схему продажу товару в "чорну п'ятницю":

«Зазвичай продавці заздалегідь піднімають ціну, а в «чорну п'ятницю» повертають нормальну ціну. Якщо є виняток, то це або застаріла модель, або є якась вада товару. Я одного разу купила так пральну машину, потім намучилася, повертаючи техніку назад. Її звичайна ціна була 12 тис. гривень, а за 2 тижні до цього, її ціна сягнула вже 15 тис. гривень. І ось вже завтра, вона точно знову буде по 15 тисяч.", - ділиться власним життєвим досвідом пані Алла.

Маркетолог Сергій Попенко каже, що "чорна п'ятниця" є  хорошим способом для самих магазинів очистити склади для закупівлі нових товарів.

 "Протягом року на складах накопичуються товари, які не були продані вчасно. Це не означає, що вони якісь погані. просто, щось застаріло, щось продавали за завищеною ціною і не змогли збути. Є моделі минулих колекцій. Часто не можуть продати дуже дорогі плазми, пилососи, музичні центри, комп'ютери. Це все розвозять по різних точках, потім дають рекламу, що можете купити плазму зі знижкою 60%.», - розповідає Сергій Попенко.

«Що стосується магазинів одягу, то тут найчастіше вивішують речі старих колекцій, ті, що були розкуплені. Нова колекція навряд чи братиме участь в «чорній п'ятниці». А ось стару модель можна продати в цей день зі знижкою 50-70%. На дверях магазину, в вітринах буде реклама, що тут все зі знижкою 50-70%, народ на це клює. Минулого разу ми дуже добре розвантажили склад від старих моделей ", - каже продавець магазину спортивного одягу.

Насамкінець зазначимо, що для того, щоб не бути обдуреним у цей день, не надто сумлінними продавцями, рекомендуємо дотримуватися наступних порад:

1. Уважно вивчайте ціну обраного товару. Для цього можете спробувати знайти попередній цінник або подивитися вартість товару в Інтернеті. Таким чином ви зможете визначити: дійсно на той чи інший товар спрацювала знижка, чи все ж ціна та сама.

2. Часто під час «чорної п’ятниці» намагаються продати брак або уцінені товари, тому уважно огляньте те, що купуєте.

3. Не ведітеся на маніпуляції: обирайте те, що вам потрібно, а не те, на що нижче цінник. Часто під час «чорної п’ятниці» люди купують купу непотрібних речей, тому не піддавайтесь гучним назвам та великим знижкам – купуйте свідомо.

Ірина Хоцька

Валерія Наумова 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up