У Житомирі подорожчав проїзд: де і скільки платити та як зекономити

У Житомирі подорожчав проїзд: де і скільки платити та як зекономити

10 січня вартість проїзду у громадському транспорті Житомира було підвищено.

Про особливості нових тарифів, можливість зекономити на проїзді, а також про ревізію громадського транспорту від журналістів «20 хвилин» – усе по порядку.

Особливості нових тарифів

Більшість вже мали змогу ознайомитися з проєктом рішення про підняття вартості проїзду в громадському транспорті, який прийняли під час засідання виконавчого комітету 5 грудня, проте розберемося у нових тарифах іще раз.

Вартість проїзду в маршрутках:

Вартість проїзду в комунальному транспорті:

Тобто тут маємо можливість економії у разі оплати безготівково, а також «картою житомирянина». Вартість проїзду відрізняється лише для пільгових категорій – вони сплачують 3 гривні або мають можливість безоплатного проїзду.

Як їздитимуть пільговики:

Як зекономити?

Єдиними варіантами економії під час користування громадського транспорту залишається безготівкова оплата або оплата «картою житомирянина». Так можна платити за проїзд на 1 гривню менше. 

Проте є ще один доволі справедливий варіант. У разі, якщо у водія немає валідатора, або він є, але не працює, ви маєте право заплатити 3 гривні за проїзд. Також керманич повинен видати вам квиток з валідатора. Якщо водій не вміє користуватися валідатором і робить з вас дурня, даючи квитки старого формату, ви маєте право вимагати видати квиток з валідатора. У разі, якщо вам відмовляються видавати квиток – ви маєте право заплатити лише 3 гривні. 

Ревізія

Журналісти редакції «20 хвилин» перевірили виконання перевізниками умов підвищення тарифів. Ми скористалися маршруткою №25, №23 та тролейбусом №3. 

Перевізник Тетяна Іваницька, яка тримає маршрут №25 та №8 у Житомирі, валідатор у транспорті поставила, проте квитки керманич у 25-й маршрутці не видає. Водій-гуморист вигукував: «Сьогодні акція – проїзд по 7 гривень», також біля нього висів абсолютно незрозумілий напис від руки на папері «7 гривень – Сергій Сухомлин». 

У маршрутці №23, перевізником якої є Олег Добровінський, водій видавав квиток з валідатора, був чемним та спокійним. Коли пасажирка запитала: «Проїзд по 7 гривень?», він ввічливо відповів: «Так, відсьогодні вартість проїзду 7 гривень. Якщо оплачуєте карткою, то буде 6». 

У тролейбусі №3 також не було ніяких проблем з оплатою проїзду. Пасажирів попереджали про підвищення вартості проїзду та видавали квитки. Валідатори працювали.

Проте скарги від житомирян були, зокрема, на маршрутки №110, №8, №4, №58, №30, тролейбус №1Б та трамвай.

«Ось вам і підняття цін на проїзд. 110 маршрут, валідатор є, але навіть не включений, водій бере з усіх по 7 грн. На моє зауваження, чому не працює валідатор, спробував його включити і не вийшло, на що відверто відповів, що не знає, як з ним взагалі обходитись. Запропонував білетик (колишні у пачках надруковані) але 4 грн не повернув. Пізніше їхала у 30... валідатор валяється навіть не увімкнений…», – написала користувачка соцмережі Аріна Вікторовна. 

У коментарях під її публікацією інші містяни пишуть про свій досвід користування громадським транспортом.

«На 8 маршруті те саме, так ще чекав 40 хвилин, 2 машини не було на графіках», – пише Ігор Соколюк.

«Теж саме у 58», – коментує Тетяна Можаровська.

«Тролейбус 1Б. На середніх дверях взагалі не було валідатора, на задніх тільки для проїзних. Кондуктор декілька разів приклала мою банківську карту (карта робоча, кошти на ній є), зітхнула і все ... Я їй кажу: ось вам 3 грн (якщо валідатора немає або він не працює), дайте мені талон, а вона каже, що не знає комбінацію на вибивання талона на 3 грн», – розповідає Назар Горжинський.

Що кажуть у міськраді?

Ми зв’язалися із заступником міського голови Олександром Шевчуком та дізналися, що робити у разі проблем з оплатою за проїзд, чи має водій видавати квиток та скільки коштуватиме проїзд, якщо в маршрутці немає валідатора.

Висновок

Отже, сподіваємося, що найближчим часом система працюватиме досконало, а якість проїзду покращиться. Поки можемо зустрічати непоодинокі випадки проблем з оплатою проїзду та невдоволення житомирян. За тим, як розвиватиметься дана тема, ми будемо слідкувати.

 

Валерія Наумова

Коментарі (10)
 • Nikolày Doroftey

  Все газеты как дурачки ходят друг за другом и пишут одно и тоже, почему никто из них не пойдет к мэру и не спросит, а с какой стати подорожал проезд, или что то после этого изменилось к лучшему? А летом будет по10, опять никто не спросит?
 • Валик Карпов

  Валидатор должен по мимо билета ещё и валидол выдавать, так как проезд в общественном транспорте трезвым и без валидола не возможен...
 • Рибачок Людмила

  16-го числа ехала вечером в маршрутке  11. Водитель билетов не давал.
 • Наталия Баньковская

  Перевізники і мер Житомира одне ціле ,було,є і буде.Він не за простих людей,а за перевізників( там де вигода).
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up