Чи оприлюднить Житомирська міськрада дані про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу?

Чи оприлюднить Житомирська міськрада дані про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу?

Антимонопольний комітет вважає, що органи місцевого самоврядування мають викладати дані про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу на власному офіційному вебсайті

АМКУ визнав, що отримання даних за договором не є відкритими даними. 

Антимонопольний комітет вважає, що органи місцевого самоврядування (зокрема, мова йде про Київ та область, але це стосується і інших регіонів України, тобто Житомира також) мають викладати дані про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу на власному офіційному вебсайті та Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. Так, як цього вимагає законодавство.

На сьогодні отримати цю інформацію можна єдиним способом - уклавши договори з підприємствами-перевізниками, проте цей спосіб важко назвати оптимальним чи зручним.

Відео дня

В повідомленні йдеться про наступне:

"Київське обласне територіальне відділення (Північне) Антимонопольного комітету  рекомендувало Київській та Броварській міським радам оприлюднити інформацію про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу на своїх офіційних вебсайтах".

Про це повідомив голова відділення АМКУ Олексій Хмельницький у Facebook.

"7 липня адмінколегія відділення надала Київській міській раді та Броварській міській раді обов’язкові для розгляду рекомендації, а саме: припинити бездіяльність, яка полягає у не оприлюдненні на власному офіційному веб-сайті даних про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу та не завантаженні їх на Єдиний державний веб-портал відкритих даних, що може мати негативний вплив на конкуренцію", - написав Хмельницький.

Він зазначив, що територіальним відділенням АМКУ проводилось дослідження дій органів місцевого самоврядування під час оприлюднення на їх офіційних вебсайтах інформації про рух громадського транспорту в режимі реального часу та завантаження її на Єдиний державний веб-портал відкритих даних у територіальних межах м. Києва та Київської області.

Хмельницький зауважив, що будь-який суб’єкт господарювання може укладати договори, наприклад, з підприємствами й отримувати від них дані про рух транспорту. Однак такий метод отримання інформації може бути бар’єром для вступу на ринок послуг з надання інформації про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу, оскільки потребує докладання значних зусиль, людських ресурсів, у тому числі кваліфікованих кадрів, для створення відповідних комп’ютерних програм, коштів тощо.

При цьому, альтернативою є виконання органами місцевого самоврядування вимог законодавства, в частині оприлюднення та регулярного оновлення на своїх офіційних веб-сайтах даних про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу, а також завантаження їх на Єдиний державний веб-портал відкритих даних. За таких умов будь-яка особа зможе вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі у комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту зазначений вище набір даних про рух громадського транспорту, що у свою чергу матиме позитивний вплив на конкуренцію на вказаному ринку.

За словами Хмельницького, на офіційному веб-сайті Київської міської ради та Броварської міської ради, а також на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних не розміщено такої інформації у формі відкритих даних. Через це суб’єкти господарювання не можуть отримати відкриті дані про місцезнаходження громадського транспорту в режимі реального часу у м. Києві та м. Бровари.

Про результати розгляду рекомендацій Київрада та Броварська міськрада зобов’язані повідомити АМКУ протягом місяця.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:20 Ліси на Житомирщині й Київщині потрапили в зону ураження під час великої нічної атаки 728 ворожих дронів по Україні 12:08 Для жителів Озерного, чиї домівки постраждали внаслідок ворожого удару, працюватиме комісія по обстеженню майна 12:00 Сприяла незаконному в’їзду 10 громадян Ірану до України – справу стосовно екстрадованої житомирянки з Німеччини передано до суду 11:40 Лише за добу вогнеборці ліквідували 8 пожеж сухої трави photo_camera Від читача 09:17 Які пільги мають військові та учасники бойових дій з Житомирщини: повний гайд від юристів 11:20 Тривожна кнопка, що рятує: вже понад 19 397 закладів освіти в Україні — під захистом 11:00 Добірка можливостей для ветеранів, ветеранок і їхніх родин 10:40 У Коростені пенсіонерка втратила 165 тисяч гривень через шахрайську схему «донька в біді» 10:20 Ув’язнений колонії виманив у довірливих громадян понад 90 000 гривень, обіцяючи вирішити неіснуючі проблеми родичів photo_camera 10:00 Оперативна інформація станом на 08:00 09.06.2025 щодо російського вторгнення 09:40 Росія завдала масованого ракетно-дронового удару по Україні: Житомир теж був під атакою 09:20 У Житомирському районі під час ворожої атаки виникли пожежі, в будинках пошкоджені вікна photo_camera 09:00 9 липня: все про цей день, яке свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі 17:55 Надзвичайники закликають дотримуватись правил безпеки поблизу водойм 17:33 80-річний звягелянин загинув на залізничних коліях біля Бердичева 17:05 Екоінспектори обстежили пошкоджені дерева біля «Прозорого офісу» у Житомирі 16:41 Рятувальники ДСНС відновлюють село Березина Житомирського району після вибуху photo_camera 16:40 У Житомирі стартував проєкт «Герої серед нас» photo_camera 16:20 Поліцейські виявили на присадибній ділянці 62-річного бердичівлянина 108 кущів коноплі 16:00 Як не згоріти зсередини? У Житомирі проведуть відверту лекцію про стрес, стосунки та внутрішню опору під час війни
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up