Липнева ДТП у Житомирі як сюжет для нової серії «Ходячих мерців»: розслідування фатальної події

Липнева ДТП у Житомирі як сюжет для нової серії «Ходячих мерців»: розслідування фатальної події

У центрі Житомира 7 липня сталася фатальна ДТП. Один із учасників дорожньо-транспортної пригоди загинув, другий – отримав численні травми, проте в ході розслідування виявилося, що дана пригода чудово підійде для нової серії «Ходячих мерців» або ж для детективу на кшталт «Десять негренят».

Хронологія

Отож почнемо з хронології. 5 липня цього року о 2 год. 39 хв. водій автомобіля «Opel Vectra», рухаючись по вул. Покровській в напрямку вул. Київської, виїхавши на перехрестя вулиць Михайла Грушевського – Покровської у Житомирі, не надав перевагу в русі та здійснив зіткнення з автомобілем «ГАЗ 3307 БКХ-2», що одночасно виїхав на перехрестя та рухався по вул. Михайла Грушевського в напрямку вул. Небесної Сотні.

Попередньо поліцією вказано, що водієм автомобіля «Opel» був Ничипорук М.В., а пасажир Литвинов О.О. отримав травми, несумісні з життям, і загинув на місці пригоди. Проте, чи все написане – правда? 

Вивчивши зо двісті документів по даній кримінальній справі, розуміємо, що і прокуратура, і працівники слідчого відділу абсолютно не зацікавлені у створенні грамотних матеріалів справи, оскільки в документах по цьому ДТП помилка на помилці. Починаючи з того, що у справі фігурує не двоє, а аж четверо потерпілих: Ничипорук М.В., Нечипорук М.В., Литвинов О.О та Литвин О.О., закінчуючи постійними розбіжностями у фактах. 

Для прикладу, на другому аркуші висновку експерта зазначено, що загинув Ничипорук М.В, а Литвинов О.О. отримав травми. Одразу ж після цього вказується, що загинув пасажир Литвинов О.О, а водій Ничипорук М.В. отримав травми. Дивина! Виявляється, експерти вміють воскрешати мертвих. Отак і виходить: воскресили та одразу звинуватили. Не розібравшись у цьому детективі, Ничипоруку М.В. винесли підозру і навіть вже призначили суд. 

Хто ж був за кермом?

Детальніше про події тієї ночі ми розпитали у мами потерпілого Миколи Ничипорука.

«Мій син увесь вечір возив свого друга Литвинова О.О, оскільки він не п’є, а Литвинов тоді посварився з дівчиною і хотів випити. Після того, як вони відвідали декілька закладів, почали рухатися в сторону закладу «Кармен». Тоді мій син мав сісти за кермо, проте Олексій, загиблий, забрав у нього ключі, мовляв, «автівка моя, я поведу; потім у гараж поставиш, а я довезу». 

Після цього, як син розповідав, Литвинов почав набирати швидкість, дрифтувати, мій син встиг пристебнутися, і потім удар. Мені до сих пір моторошно згадувати. Він не розумів, що друга не стало, і не розумів, чому біля нього конвой», – згадує жінка.

За словами мами потерпілого, з вікна все бачив свідок, який живе в будинку поруч із місцем ДТП. Після публікації про пригоду у ЗМІ свідок у коментарях зазначив: «Водій – загинув, пасажир отримав ушкодження. Бачив на власні очі». Ми зв’язалися з ним, і він вчергове підтвердив цю інформацію. Проте чому його не допитали як свідка – невідомо, хоча звернення зі сторони потерпілих було. 

Якщо вивчити покази інших свідків, картина стає ще більш неоднозначною. Як виявилося, одразу після того, як сталася ДТП, до машини підбігла компанія друзів загиблого та потерпілого, які почали надавати допомогу: витягувати, вмивати і навіть робити ПРЯМИЙ масаж серця. Двоє хлопців, які діставали пасажира, зазначають, що з ними була їхня подруга, проте у показах дівчина чітко зазначає, що вона разом із іншими свідками пригоди діставала саме водія. Ми зв’язались із дівчиною; вона підтвердила те, що виймала саме водія, і, за її словами, ним був саме Ничипорук М.В. Проте чому двоє хлопців зазначають про допомогу разом із дівчиною саме на пасажирській стороні – також незрозуміло.

Горе-експертиза

Під час огляду загиблого та розтину стає зрозуміло, що йому притаманні типові травми водія: розрив грудної клітини, травми серця та внутрішніх органів, розбите обличчя та інші фатальні травми, проте експерти роблять висновок, що під час ДТП загиблий був пасажиром. У той же час у Ничипорука М.В. наявні типові травми пасажира: перелом ребер з правої сторони, зламана права ключиця, а також розрізана склом уся права частина обличчя та шиї. Також справа у потерпілого є слід від паска безпеки, який був у експлуатації саме на пасажирському сидінні. Проте, на думку експертів, саме такі травми отримує водій. 

З огляду на вищевказані травми потерпілих стає очевидно: у Литвинова О.О. дійсно травми водія, оскільки отримати такі травми, як у нього, можна лише об виступаючі деталі автомобіля, а таким є кермо. У Ничипорука М.В. очевидні травми пасажира, адже постраждала уся права сторона, а також є синець від паску безпеки на пасажирському сидінні. 

Крім того, у висновку експерта містяться посилання на покази свідків, що не може бути допустимим. Також експертні висновки повністю суперечать даним, наведеним у посібниках, довідниках з проведення судово-медичної експертизи. У документах спочатку об’єктом дослідження експертів зазначається труп Литвинова О.О., після чого на деяких сторінках загиблим вказують уже Ничипорука М.В. Як таке можливо? А ніяк. Просто «експерти», певно, не виспалися, тому переплутали. Або просто гадки не мали, що вони роблять і кого досліджують.

Ситуація зараз

Станом на 2.12.2019 очікується суд по даній справі. Потерпілому Ничипоруку М.В. винесли підозру у вчиненні ДТП, у ході якої загинув Литвинов О.О. Чому детально не вивчено справу, де помилки та недостовірність очевидні, – невідомо. Можливо, комусь це вигідно. Хоча не дивно, бо у слідчому відділі працюють «слідаки» по років 20. 

Невідомо, як розвиватимуться події, проте сподіваємося, що матеріали відправлять на довивчення та проведуть повторну експертизу, адже ось такі байдужі дії спеціалістів можуть зламати комусь долю.

Руслан Мороз, Ніна Яворська

Коментарі (7)
 • Віктор

  Ничипорук М. керував автомобілем всю ніч. Був у всіх розважальних закладах обласного центру, уся молодь це бачила. Натворив горе близьким загиблого - відповідай, як це має бути! Будеш сидіти, злочинець!
 • Дарья Туровец

  И не стыдно вам такое писать , сколько вам заплатили? ??? Уже доля Литвинова сломана навечно, Ничипорук  - убийца , лжывый человек ,который пыта́еться откупиться  , я искренне верю что его посадят !!!!!!
 • Дарья Туровец

  И не стыдно вам такое писать , сколько вам заплатили? ??? Уже долю Литвинова сломал его друг - убийца , который пыта́еться откупиться  , я искренне верю что его посадят !!!!!!
 • Иван

  О том что СМИ у нас в стране проплачено знает каждый и этой лже статье поверят только те люди которых там не было. Все кому нужно знать правду знают и как бы там ни было правда всегда побеждает. А тебе дорогой скажу ещё раз попадешься на глаза держись
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up