2 мільйони за селфі з Порошенком

2 мільйони за селфі з Порошенком

Завдяки дослідженню системи Прозоро вдалося викрити Житомирську ОДА на порушеннях в закупівлях задля сплати з бюджету області 2,2 млн грн на організацію зустрічі 11 березня з кандидатом в Президенти Петром Порошенком.

За оприлюдненим звітом виборча компанія вцілому обійшлася Петру Порошенку в 585 млн грн. Проте справжні витрати кандидата в Президента куди більші, і частину з них переклали на наш з Вами гаманець. Нам вдалося дослідити, як посадовці Житомирської облдержадміністрації витрачали бюджетні кошти для організації публічних заходів, де прямо агітували за Петра Порошенка.

- Дякуємо Петро Олексійович за Вашу роботу і, я думаю, Житомирщина завжди вдячна і підтримає Президента через декілька тижнів, - виголосив з трибуни мер Житомира Сергій Сухомлин.

Сергій Сухомлин на Раді регіонального розвитку 11.03.2019 Фото: сайт Житомирської міської ради

Виступ Житомирського міського голови отримує схвальні аплодисменти тисяч присутніх на Раді регіонального розвитку та окрему подяку від кандидата в Президенти. Учасниками зібрання 11 березня стали, в основному, бюджетники, доставлені з різних районів області спеціально замовленими автобусами.

Фото організованої доставки учасників Ради. Джерело: сторінка в фейсбуці UA:Житомир.

За номерами реєстрації дізнаємося, що транспорт на час заходу зняли з рейсових маршрутів перевізника «Рім-Богдан». Власником підприємства є Богдан Рисіч. Саме з ним ще 12 лютого виборчий фонд Петра Порошенка укладає договір на «транспортні послуги для реалізації заходів передвиборчої агітації».

фото зі звіту про витрачення коштів Фонду Петра Порошенка

За надані в лютому та березні послуги з фонду на рахунок підприємця перераховується загалом 739,3 тис грн.

Дані кошти зазначено в фінальному фінансовому звіті виборчого фонду кандидата в Президенти. В ньому ж знаходимо інформацію про укладені угоди з центральними телеканалами «Прямий» і «5 канал» та місцевим «Ск-1». Всі вони прибули на Раду регіонального розвитку для проведення прямої трансляції з місця події.

На цьому витрати з Президентського фонду завершуються. Починаються витрати бюджету області.

 

Пазл мільйонного кошторису

З самого початку Житомирська облдержадміністрація заперечувала про будь-які витрати на проведення Ради регіонального розвитку. У відповіді на запит керівник департаменту фінансів області Леонід Мініч запевнив, що департамент не володіє інформацією про обсяги фінансування заходу з обласного бюджету чи інших джерел.

Керівник апарату області Олексій Шатило взагалі запевнив, що кошти облдержадміністрацією на проведення Ради регіонального розвитку не виділялись.

Як не прикро про це говорити, однак в обох випадках посадовців збрехали. Насправді кошти на організацію заходу сплачувало одразу ж два підрозділи Житомирської ОДА.

Почнемо з департаменту агропромислового розвитку та економічної політики, донедавна очолюваний Олексієм Шатилом. Наразі обов’язки керівника покладені на заступника департаменту Віктора Градівського.

Віктор Градівський (справа) та Олексій Шатило (зліва). Фото сайт Житомирської ОДА.

За його підписом на сайті публічних закупівель викладений звіт про укладений 11 березня договір між Департаментом та підприємцем Юрієм Стецюком. Підприємець зобов’язався надати в оренду 3 тис стільців, 130 столів та 2 виїзні гардероби.

Перелічене обладнання необхідне для проведення Ради регіонального розвитку 11 березня на території «Кромберг енд Шуберт Україна ЖУ». Одноденні послуги оцінили в 194,7 тис грн.

Одночасно з Юрієм Стецюком також без тендеру укладаються ще три угоди: з оренди біотуалетів, систем кондиціонування та облаштування приміщення заходу. Сума договорів 30 тис грн, 13,5 тис грн та 199,4 тис грн відповідно. Найбільш цікавим є останній договір. За ним підприємець має облаштувати приміщення заходу 1200 кв. м. подіумного настилу в приміщенні заводу  Кромберг енд Шуберт.

Звідси виникає питання: як виконавцю вдалося, підписавши зранку угоду, буквально за годину привезти та встелити понад тисячу квадратних метрів покриття?!
І нехай не викликає подив, що зареєстрований Юрій Стецюк в Києві. Його контактний телефон збігається з вказаним в договорах номером житомирської підприємчині Наталії Пономарьової. І тут саме цікаве: з Наталією Пономарьовою департамент агропромислового розвитку та економічної політики також підписав угоду на послуги з облаштування приміщення ковроліном.

Закупівлю на 198,8 тис грн. оформили знову ж таки 11 березнем. Згідно з ним ковроліном мали застелити 3600 кв. м. приміщення заводу. Тепер встелити в день прибуття Президента слід не тисячу, а 5 тисяч метрів покриття.

Звичайно ж за годину зробити такі роботи не можливо. Виконувалися вони завчасно, а документи оформлювали згодом. В соціальній мережі ми віднайшли фото-докази наших здогадок.

Фото вистеленого ковроліном приміщення ввечері 10 березня. Джерело фото: соціальні мережі

Сума витрат по викладанню покриття склала близько 400 тисяч гривень, а це означає, що слід проводити відкриті торги. Щоб обійти вимоги законодавства та не проводи їх,  суму розділили між двома підприємцями і уклади прямі угоди.

На оплату послуг з організації заходу з Наталією Пономарьовою укладають угоду. Місце та дата проведення відповідають проведеній Раді регіонального розвитку.

Але в тексті зазначається, що послуги надаються з організації наради з «Розвитку малого і середнього бізнесу Житомирщини та презентацією успішних бізнес проектів». Про такий захід ніхто нічого в приміщенні заводу не чув.

І сама Наталія Пономарьова на своєму профілі в соціальній мережі викладає фото на Раді регіонального розвитку. Поряд з нею стоїть ще один підрядник – Руслан Сидорець.

Наталія Пономарьова (крайня зліва), Руслан Сидорець (крайній справа). Джерело фото: fb.com

З ним департамент економіки уклав аж 11 угод на виготовлення блокнотів, ручок з логотипом, бейджів, програм заходу, паперових пакетів, брошур та папок. Вартість, сплачена за такі «дрібниці», затягнула на 333 385 грн. Обраний Руслан Сидорець не випадково. Разом з Наталією Пономарьовою вони працювали в рекламній агенції «Джерело». Зараз разом приймають участь в тендерах та схоже дуже тісно співпрацюють.

   Не забули про банери та екран для заходу. За 21 банер сплатили 75,6 тис грн. Товариству «Платформа» послуги технічного супроводження відеоекраном обійшлися в 76,2 тис грн. Придбали навіть презентаційні книги "Житомирщина: Фотоальбом", за які двічі сплатили Жанні Харчук. Спочатку 7 березня замовили книг на 169 тис грн, а 11 березня – ще на 49 тис грн. Правда, з опитаних на заході учасників ніхто її не побачив.

Така ж доля і з придбаними 3 тисячами флеш накопичувачами, придбаними напередодні заходу департаментом в приватного підприємця. З бюджету облдержадміністрації на їх закупівлю витратили колосальну суму в 250 тис грн. Але флешки присутні так і не отримали.

 

"Культурні зв’язки" в тендерах

Мабуть логічним вважати, що витрачені 1 млн 766 тис грн департаментом економіки бюджетних коштів, для одноденного заходу більш ніж занадто.  Виявляється, що Житомирська облдержадміністрація здатна списати набагато більше.

В квітні на сайті публічних закупівель з’явилися одразу ж декілька договорів, укладених управлінням культури області. В них фігурують всі ті самі постачальники, які також виконують послуги для проведення 11 березня Ради регіонального розвитку. До того ж повністю ті самі послуги.

До прикладу, згаданий вище Юрій Стецюк за 198 740 грн облаштовує 1300 м. кв. приміщення подіумним настилом.

 

Наталія Пономарьова за 45640 грн застеляє 850 м. кв. виставковим ковроліном. У ТОВ «Платформа» замовляється встановлення 10 світлодіодних екранів за 199 тис грн.

Тепер загальний кошторис зростає до 2,2 млн грн, сплачених різними підрозділами Житомирської ОДА тим самим виконавцям. Попри наші намагання за два тижні безперервних спроб отримати коментар від виконуючого обов’язки керівника департаменту агропромислового розвитку та економічної політики нам так і не вдалося. Очільниця управління культури обмежилася обіцянкою перевірити інформацію.

  • Я з’ясую і Вам передзвоню, - відповіла керівниця управління культури Тетяна Парфентієва.

Керівниця управління культури Тетяна Парфентієва (справа) поряд з рідною сестрою Людмилою Зубко, дружиною Віце-прем’єр-міністра. Фото з сайту партії БПП-Солідарність

Викликає звичайно ж великий сумнів, що пані Парфентієвна, так швидко призабула як укладала угоди з виконавцями та агітувала за зустріч з кандидатом в Президенти Петром Порошенком.

Фото з сторінки в фейсбуці керівниці управління культури.

  • В даному випадку укладено ряд договорів, що стосуються проведення одного заходу. Деякі послуги дійсно можуть належати до одного предмету, який розділено на кілька договорів. Тому може мати місце уникнення процедури відкритих торгів, що прямо заборонено ч.7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» та може тягнути адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 11 900 грн, - констатує юрист громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак.
  • Крім того, звіти про укладені договори повинні бути оприлюднені протягом одного дня від дати укладення такого договору, що не було дотримано управлінням культури. Це теж порушення, за яке також передбачена адмінвідповідальність. Встановити ці порушення та скласти відповідні протоколи на винних осіб можуть в Держаудитслужбі. Далі – рішення щодо притягнення до відповідальності за судом.

  • По укладанню кількох договорів різними замовниками з декількома особами, що стосуються однієї послуги (наприклад, влаштування напольного покриття), а також те, що, можливо, закуплені для заходу товари (флешки, книги тощо) не були використані з відповідною метою, то це вже компетенція правоохоронних органів визначати, чи має місце розтрата/ заволодіння бюджетними коштами (майном) і розмір цих збитків, зроблено це службовими особами через неналежне виконання своїх обов’язків чи, все таки, зловживаючи ними і так далі, - підсумовує Мирослава Примак.

Всі зібрані документи обов’язково передамо в контролюючі органи. А допоки залишимо на Ваш розсуд висновки на кому лежить більша провина за нахабно розтрачені кошти. На мільярдеру, який свій статус використав щоб заощадити кілька мільйонів з власного виборчого фонду? Чи на посадовцях облдержадміністрації, готових витратити будь-яку суму з бюджету області заради прислуговування перед Гарантом? Чи таки на існуючій системі влади, вибудуваній на тотальній корупції та брехні.

 

Тарас Боросовський

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Сприяння прозорості влади у Західній Україні», що реалізовується громадською організацією «Рівненський центр «Соціальне партнерство», за фінансової підтримки фонду NED.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Elena Troianska

    Житомирські чиновники рахують людей за бидло!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:52 Поліція розшукує підозрюваного у розбійному нападі на жінку у Коростені в 2015 році 17:34 У Народичах рятувальники, військові та лісівники провели акцію для дітей «Бережи ліс! Бережи Україну!» 17:01 "На сьогодні головні проблеми – це 1 вересня й опалювальний сезон": міський голова Житомира під час всеукраїнського форуму лідерів громадської думки 16:42 Бердичівлянин втратив 15,5 тисяч гривень, повіривши в популярну шахрайську схему Від читача 13:43 Коли маніпуляція стає кримінально каранним діянням! 16:37 У Бердичеві розшукують безвісно зниклу 48-річну Інну Бабаєву 16:18 У Житомирі відкриють безкоштовні курси з польської мови 16:00 Завтра Україну накриє смуга дощів 15:38 Зима буде важкою: як "Житомиртеплокомуненерго" готується до нового опалювального сезону 15:19 В Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію до 21 листопада 15:00 На Житомирщині завершилося збирання озимого ячменю та гороху 14:40 У краєзнавчому музеї Житомира експонують скелет справжнього динозавра 14:21 Дві смертельних ДТП на Житомирщині: з мотоциклом та мотоблоком 14:00 Учора в Озерному вогнеборці ліквідували дві пожежі 12:41 На Баранівщині знову повідомляють про забруднення річки Хомора 12:19 Новоборівська громада у жалобі - загинув Захисник Микола Костюченко 12:00 10 тисяч учнів житомирських шкіл навчатимуться очно 11:39 За розбещення 3-річної дівчинки житель Житомирщини сяде на 6 років 11:20 Ранок 5-го дня "Ультрамарафону вдячності" рятувальників польському народові за маршрутом Київ-Варшава! 11:00 Гороскоп на тиждень 15-21 серпня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up