Запровадження абонплати за газопостачання - злочин

Запровадження абонплати за газопостачання - злочин

З 1 квітня 40% українців сплачуватимуть за газ більше: Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) запровадила так звану абонплату за підключення до системи газопостачання, відокремивши її від сплати за використаний газ. 

Унаслідок цього середня плата за споживання палива має зарости у 2-5 разів, передусім для тих, хто не має лічильника, використовує газ лише для приготування їжі та користується послугами невеликих газорозподільних компаній. Найбільш відчутно ця новація вдарить по найбідніших громадянах, яких в Україні більш ніж половина.

Мотивуючи таке рішення начебто необхідністю підвищити прозорість тарифоутворення та стимулювати громадян економити паливо, регулятор насправді вкотре подбав про інтереси олігархів, які фактично монополізували забезпечення населення не лише електрикою, а й газом. Дозволивши Рінату Ахметову заробити на вугільній формулі «Роттердам+», через яку українці переплатили близько 10 млрд грн за електроенергію, нині влада взялася примножувати статки арештованого у Відні Дмитра Фірташа. Саме він контролює більшість газорозподільних підприємств – облгазів. Їхня загальна виручка цього року завдяки запровадженню абонплати має зрости до 24,15 млрд грн

При цьому НКРЕКП сором’язливо мовчить про те, що труби, за підключення до яких нас змусили платити, належать державі, а не облгазам, а побудова та утримання газорозподільних мереж і так фінансується платниками податків. Українців змушують двічі платити за встановлення газових лічильників (вартість цієї послуги закладена в тарифі на газ, але люди вимушені власним коштом оснащувати квартири приладами обліку, бо газорозподільні компанії, спираючись на рішення НКРЕКП, відмовляються це робити), така подвійна оплата утримання газових мереж має геть цинічний вигляд.

Найбільш обурює те, що ці «схеми» Нацкомісії – абсолютно безкарні та, ймовірно, санкціоновані «згори». Такі дії НКРЕКП та влади, що їх покриває, є злочином проти українців. Влада має припинити обслуговувати інтереси олігархів.

Микола Череднік

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up