Томос-тур

Томос-тур

Минулого тижня до Житомира завітав Президентський Томос – тур містами України.

Я переконаний, що ці поїздки містами мають виключно агітаційний характер, адже вибори відбудуться через два місяці. Нинішній Президент, за результатами різних соціологічних опитувань, не має достатньої підтримки людей не лише для переобрання на другий термін, а й для потрапляння до другого туру. Президентські борди, якими завішали усю країну, розказують про Томос. На думку політтехнологів Банкової, вони мають підвищити рейтинг гаранта. І це поки не є політичною агітацією (юридично), адже Петро Порошенко ще не зареєстрований офіційним кандидатом. Президенту вигідно реєструватися в останній момент, до цього проїхавши країну з Томос-туром в начебто робочих візитах.

У Конституції немає жодного слова або передбачених повноважень, які б дозволяли Президенту їздити країною з метою інформування про Томос для православної церкви. Релігія, а також духовний і культурний розвиток, є поза межами його компетенції. Подібні агітаційні поїздки суперечать нормам Конституції про відокремлення церкви та держави.

Отримання Томосу та створення Української помісної церкви – це надзвичайно важлива подія для України. І ні в якому разі не можна применшувати внесок та роль усіх, хто допоміг українцям отримати свою незалежну церкву. Але в той же час не можна перетворювати це в агітаційні поїздки, по суті за бюджетні кошти проводячи власну виборчу кампанію.

Під час кожної такої поїздки задіюють сотні правоохоронців та десятки одиниць техніки. Людей звозять автобусами з усієї області, щоб забезпечити «масовку». Відриваються від своїх прямих обов’язків більшість керівників місцевих органів виконавчої влади. Постає питання – для чого вся ця показуха? Це робиться в інтересах церкви чи для підняття рейтингу та піару однієї людини? Як на мене, політики не мають вмішуватися в діяльність церкви, і тим більше не мають спекулювати темами віри.

Президенту вигідно, щоб усі говорили про релігію, де він не має жодних повноважень, та забували про економіку, курс національної валюти, рівень життя та вартість комунальних тарифів, де він має весь обсяг повноважень та 5 років має всю повноту влади.

Микола Череднік

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:52 «Опора для Героїв»: підтримка, яка завжди поруч 17:00 Сезон кавунів: чим корисна ця ягода та як запобігти отруєнню 16:38 В Україну повернули 501 тіло загиблих військовослужбовців 16:21 Підтримка молодіжних проєктів Житомирщини на суму більше 2.7 млн грн. Указ Президента Від читача 17:46 Нова фішингова розсилка під виглядом МОЗ! 16:00 На Любарщині однорічний хлопчик отримав травми під час поїздки на мототракторі 15:39 Лише через рік і три місяці на щиті повернувся у рідний Житомир Герой Олександр Суманєєв 15:20 У Житомирі збережеться висока температура з періодичними дощами 15:00 У Житомирі на вулиці Вітрука автівка травмувала пенсіонерку 14:39 Житомирський обласний Центр крові терміново потребує донорів ІІ групи! 14:20 Вплив кортизолу на організм: які ризики допоможе виявити Скринінг здоров’я 40+ 14:00 Експерти з безбар'єрності високо оцінили доступність громадського транспорту в Житомирі photo_camera 12:39 Поліція розшукує безвісти зниклого 58-річного житомирянина 12:20 На Коростенщині рятувальники гасили господарчу споруду і не дали вогню повністю охопити житловий будинок photo_camera 12:00 Родини військових та ветеранів війни об'єдналися у дружньому спортивному випробуванні 11:39 єОселя під 3% для ветеранів, ветеранок та сімей полеглих воїнів 11:21 У Житомирі графік тролейбусу № 4 підлаштували під вечірню електричку з Києва 11:00 Вихованці Житомирської СДЮСШОР з легкої атлетики здобули 16 медалей на чемпіонаті України photo_camera 10:39 У ДТП на Чуднівському мосту в Житомирі травмовано пасажирку легковика 10:18 У Житомирі відбулася акція на підтримку міністра оборони України Михайла Федорова photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up