Чи буде прояв прямої демократії, Андрію?

Чи буде прояв прямої демократії, Андрію?

Конфліктна ситуація навколо забудови лісу в Довжику поступово загострюється: ініціативна група жителів, правозахисники і адвокати ГО «Збереження лісів Полісся» та активісти Нацкорпусу постійно ініціюють нові скарги і заяви до влади, суду та правоохоронних органів.

Тиждень, що минув, додав нових «перчинок» у протистоянні з ТОВ «Аскона-Південь» та корумпованими посадовими особами. 12 вересня ініціативна група та активісти Нацкорпусу завітали на сесію облради і виступили із звинуваченнями до обласної влади. Зважаючи, що були й інші, критично налаштовані з різних проблем, представники громадськості, голова облдержадміністрації Ігор Гундич не втримався – виступив із жорсткою та емоційною відповіддю. При цьому заявив, що він прислуховується до громадськості, завжди готовий зустрітися і спілкуватися і навіть сам виходець із «громадського сектору»!

13 вересня відбулося засідання міжвідомчої робочої групи із перевірки скарг жителів Довжика на ТОВ «Аскона-Південь» та бездіяльності лісників. Під час засідання представники ДП «Житомирський лісгосп» фактично «здали» Ігоря Гундича: прямо вказали, що є землекористувачами, а не власниками земельної ділянки, і тому не вони повинні вживати заходів. Приховуватися за земельними сервітутами та лісниками тепер облдержадміністрація не зможе: саме вона вказана власником земельної ділянки і має реагувати на аферу. Або визнати, що Ігор Гундич підписав розпорядження №354 від 26.10.2016 за хабар чи під тиском, за вказівкою впливової людини, і тому декілька років бездіє як представник власника землі проти вирубки лісу, огородження земельної ділянки та її забудови промисловим підприємством ТОВ «Аскона-Південь» на підставі сервітутів на право проїзду транспортом ТОВ «Житомирський дослідно-експериментальний завод нестандартизованого устаткування»!!!

10 та 12 вересня відбулися судові засідання за позовом жителя Довжика та ГО «Збереження лісів Полісся» проти Житомирської райдержадміністрації про скасування двох розпоряджень про затвердження детальних планів забудови території ТОВ «Аскона-Південь». Побачивши некомпетентність представників ТОВ «Аскона-Південь», що явно програвали процес, «сліпа» Феміда за власною ініціативою витребувала певні докази щодо публікації оскаржуваних розпоряджень в місцевій пресі. Тим самим надала можливість юристам райдержадміністрації та ТОВ «Аскона-Південь» подати заяву про застосування строків давності, причому, звісно, не порушуючи норми процесуального законодавства, керуючись всебічністю, нагадала останнім про таке право. Що і казати – відкрита допомога суду представникам відповідача, принцип рівності та змагальності поки ще не прижився в Житомирському окружному адміністративному суді, всім поки керує «всебічна доцільність» .

Довжик стане міським парком?

В той же час команда ГО «Збереження лісів Полісся» почала мобілізовувати Богунію та Крошню: на їхню думку, єдиний масив лісу поблизу для розміщення парку є у Довжику,зважаючи на те, що нормального сполучення з Корбутівкою немає і не може все місто відпочивати і займатися спортом в невеликому Гідропарку. Тому дії ТОВ «Аскона-Південь» та інших нелегальних виробництв у Довжику позбавляють Богунію перспектив створення лісового парку поблизу із продовженням тролейбусної лінії до Довжика.

Як це не дивно, але Сергій Сухомлин може підтримати ГО «Збереження лісів Полісся»: міська влада також невдоволена діями Оліївської ОТГ і підтримає прагнення жителів Довжика перейти до юрисдикції Житомира. Звісно, за умови створення потужного лісового парку та перетворення Довжика на санаторно-курортний центр. І «випадкове» співпадіння: Житомирський міський голова оголосив про збір пропозицій з розбудови набережної та парків у Житомирі, немовби запрошуючи ініціативну групу Довжика та ГО «Збереження лісів Полісся» до співпраці.

Знущаючись з Білецького, Карчевський скоїв злочин?

Готуючись до акції «прямої демократії», місцевий осередок Нацкорпусу з Олегом Чечевицею звернувся за допомогою до народного депутата Андрія Білецького. Було направлено депутатське звернення до ДП «Житомирське лісове господарство» з приводу скарг громадян щодо незаконної вирубки лісу, огородження та забудови частини земельної ділянки з кадастровим номером 1822083200:05:000:0846 ТОВ «Аскона-Південь»

У відповіді за підписом директора ДП «Житомирське ЛГ» Руслана Карчевського надано інформацію про сервітут зовсім іншого підприємства – заводу нестандартного устаткування. Далі директор лісгоспу розповідає про те, що у 2018 році вони виявили вирубку лісу і ТОВ «Аскона-Південь» добровільно відшкодувала лісовтрати.

Жодних пояснень щодо багаторічної бездіяльності підприємства, яке ігнорувало скарги жителів про вирубку лісу, не надано. Яке має відношення до ТОВ «Аскона-Південь» сервітут іншої юридичної особи (ТОВ «Житомирський ДЕЗНУ»), і, що важливо, на право прозїду лісом, а не вирубки чи забудови, пояснень нема.

Не надано інформації і про забудову земельної ділянки в промислових цілях: ліс не просто вирубали, а огородили земельну ділянку лісу огорожею і збудували промислове виробниче приміщення! Тобто платежі лісовтрат нічого не дають: неможливо на цій земельній ділянці відновити ліс без перенесення розміщених на ній конструкцій. Як наслідок, залишається відкритим питання щодо багаторічної службової недбалості «лісової охорони» – жодних пояснень у відповіді теж нема.

Фактично народному депутату не відповіли на його звернення – надали зовсім іншу інформацію, яку не запитували. Чи, може, написавши про ТОВ «Аскона-Південь», Андрій Білецький насправді запитував у державного лісгоспу про ТОВ «Житомирський ДЕЗНУ»? Інформації, яка б допомогла народному депутату реалізовувати свої повноваження у сфері парламентського контролю за діяльністю органів влади, не надано.

Між тим, за ст. 351 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за «невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації». Але чи буде лідер Національного корпусу подавати заяву про злочин чи проігнорує відповідь директора держлісгоспу про сервітути ТОВ «Житомирський ДЕЗНУ» (про які ніхто не питав) і ненадання інформації про правові підстави промислової забудови державного лісу ТОВ «Аскона-Південь» з багаторічною бездіяльністю «лісової охорони»?

Це добре, що у нас такі сміливі директори державних лісгоспів, як Руслан Карчевський: нічого не боїться і так витончено познущався над бойовим народним депутатом України! А що може зробити Андрій Білецький? Приїхати і знести огорожу лісгоспу зі своїми активістами? Лісгосп не бідний – на наступний день встановить нову: Житомирщина лідирує за випилом лісу, що дає чималі надходження до різних «кишень».

У цій ситуації або Нацкорпус та народний депутат України доводять, що з «відписками» та ігноруванням парламентського нагляду чиновники працювати не зможуть, або люди зневіряться, а корупціонери черговий раз переможуть…

Богдан Коротун

 

0
0
0
0
Популярне у Житомирі Популярне у Житомирі
Хто надумався провести дитячий показ у стриптиз-клубі?! Хто надумався провести дитячий показ у стриптиз-клубі?!
Платіжки за електроенергію: новий постачальник та головний біль для містян Платіжки за електроенергію: новий постачальник та головний біль для містян У міськраді пояснили шокуючі платіжки за тепло здорожчанням газу і морозами У міськраді пояснили шокуючі платіжки за тепло здорожчанням газу і морозами З 1 травня споживачі води без лічильників платитимуть за своїх сусідів З 1 травня споживачі води без лічильників платитимуть за своїх сусідів На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

12:44 Уже в наступному році у Житомирі може з’явитися сміттєпереробний завод 12:38 На Житомирщині учасники бойових дій отримали у власність понад 7,6 тис. гектарів землі 12:20 Після опалювального періоду родини Житомирщини зможуть отримати додаткові кошти від перерахунку субсидій 12:10 У Житомирі збирають кошти на лікування воїна ООС Від читача 12:37 Забіг на честь поляків, що шкодить стосункам України та Польщі 12:00 Платіжки за електроенергію: новий постачальник та головний біль для містян 11:59 Погода: після холодних вихідних знову прийде потепління 11:40 Призов на строкову військову службу у Житомирі відбудеться у квітні-червні та жовтні-грудні 2019 року 11:17 У Житомирі горіла квартира: двох мешканців врятували пожежні 11:00 На Житомирщині прокуратура через суд вимагає передати до комунальної власності селищної ради приміщення дитячого садочка 10:40 За місяць у Житомирі 140 людей захворіли на кір, переважно не щеплені або з однією дозою вакцинації 10:21 Монетизована субсидія має бути направлена виключно на оплату компослуг без допущення заборгованості 10:00 На Житомирщині за побиття другокласника судитимуть учителя 09:41 З 1 травня споживачі води без лічильників платитимуть за своїх сусідів 09:19 "Житомирводоканал" інформує про ремонтні роботи 09:11 Курс валют на 22 лютого: гривню трохи зміцнили 09:00 Погода у Житомирі 22 лютого: морозно і хмарно 17:24 Лєна Дарк: «З Божою поміччю, вірою й щоденною працею підкорюються будь-які вершини» 17:10 Піротехніки ДСНС знищили 26 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн 17:07 У міськраді пояснили шокуючі платіжки за тепло здорожчанням газу і морозами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up