Вхідні сходи: сучасні варіанти дизайну

Вхідні сходи: сучасні варіанти дизайну

Сходи – поширений елемент сучасних приватних будинків, котеджів і дачних ділянок.

На вхідні сходи гості звертають увагу в першу чергу, відзначаючи витонченість перил, поєднання з фасадом будинку тощо, на основі чого роблять висновки про смак і доходи господаря.

Вхід у будь-яке житло передбачає, як правило, наявність ганку і прилеглих до нього зовнішніх сходів. Це зрозуміло всім. Причому даний елемент, крім свого прямого призначення, має й іншу функцію. Перш за все це сполучна ланка між площиною будинку і навколишнім ландшафтним дизайном. Тому вибір зовнішніх сходів для будинку має важливе значення. Адже нікому не хочеться, щоб чудовий вигляд вашого житла псували сходи, які абсолютно не вписуються в загальну архітектурну картину і дизайн будинку.

Види зовнішніх сходів

Зазвичай такі сходи поділяються за формою і розміром майданчика, яким вони закінчуються. Фрагмент сходів і майданчик, тобто ганок, повинні складати єдине ціле і тому оформляються в єдиному стилі. Такі майданчики можуть бути правильної форми – прямолінійні (квадратні, прямокутні), неправильної форми – криволінійні. Вони, своєю чергою, можуть мати кілька видів: напівкруглі, півовальні тощо. За формою майданчика підбираються і сходи, щоб складати з ним єдиний архітектурний ансамбль. Хочеться відзначити, що так звані криволінійні сходи виглядають багатше і справляють враження витонченого і красиво оформленого інтер`єру. Тому такими конструкціями облаштовують дорогі будинки і котеджі, часто в кілька поверхів і зведені з цегли та оброблені багатими фасадами. Прямолінійні сходи – це більш класичний варіант. Вони чудово поєднуються як з дорогими багатоповерховими спорудами, так і невеликими будинками дачного типу.

Особливості влаштування

Найголовніша відмінність сходів зовнішнього типу від їх внутрішніх побратимів – це умови їх експлуатації, які обумовлюються їх розміщенням на відкритому повітрі. На них постійно впливають атмосферні опади, дощі, тумани і сніг. Внаслідок цього елементи конструкції руйнуються в рази швидше. Щоб уникнути цього, необхідно частіше проводити профілактичні роботи з підтримки елементів сходів і виготовляти їх з якісних матеріалів.

Часто для захисту сходів від атмосферних впливів використовують зведення навісу або козирка над ними. Зрозуміло, що його оформлення і конструкція повинні відповідати дизайну самих сходів, щоб все виглядало оригінально і гармонійно. Наприклад, простенький навіс із заліза буде безглуздо виглядати на тлі масивних сходів і навпаки.

Матеріали для сходів

Вибір матеріалів дуже різноманітний і залежить безпосередньо від переваг, фантазії і матеріальних можливостей власника. Сходи і ганок можна виготовляти з будь-якого будівельного матеріалу, наприклад, дерева, природного каменю або більш сучасного піно- або газоблоку. Вибір матеріалу для сходів найчастіше залежить від стилю будинку і його оформлення. Який матеріал не був би обраний, насамперед слід подбати про його захист від атмосферних впливів. Наприклад, зовнішні сходи з дерева необхідно обов`язково обробити антисептиками для їх захисту, а ось на кам`яні або сходи з цегли бажано нанести спеціальні водовідштовхуючі захисні суміші.

Такі заходи значно підвищать термін експлуатації сходів.

Безпека зовнішніх сходів

У більшості випадків, щоб зробити сходи красивими, на них встановлюють облицювальну керамічну плитку. Це красиво, ніхто не сперечається. Але плитку необхідно вибирати продумано. Вона не повинна бути занадто гладкою, інакше в мокру погоду або при мінусовій температурі є велика ймовірність посковзнутися на ній і отримати пошкодження. Такі приклади бувають часто-густо. Ось тому плитку вибирають спеціально для таких випадків із шорсткою поверхнею. Непогано, якщо ви будете використовувати спеціальні антиковзаючі покриття.

Як варіант, можна використовувати фрикційні наклейки, які приклеюють на краю східців. Вони також перешкоджають ковзанню. Можна використовувати більш сучасний варіант – підігрів східців при низьких температурах і в мокру погоду. Ще однією умовою безпеки руху на сходах є перила. Їх вигляд і форму вибирають відповідно до конструкції і стилю сходів, а також залежно від виду матеріалу. Для потужних сходів з каменю чи бетону підійдуть огорожі у вигляді суцільної стіни з обробкою, що збігається з цоколем будівлі. А ось дерев`яним сходам відмінно підійде балюстрада з легкими фігурними поручнями. Вхідні сходи в будинок – це перше, на що людина звертає увагу, коли входить в житло. І ця споруда має бути на гідному рівні.

Досвідчені дизайнери рекомендують розробити проект сходів ще на стадії проектування котеджу, тож бажаємо вам успіхів!

 

 

 

0
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up