Утеплення підлоги в приватному будинку: поради фахівців

Утеплення підлоги в приватному будинку: поради фахівців

Впорядкованість будинку багато в чому залежить від температури в його приміщеннях.

Своєю чергою, тепло в оселі залежить не тільки від кількості нагрівальних приладів, але, більшою мірою, від утеплення конструкцій будівлі – насамперед підлоги і стін.

Це дозволить не тільки створити комфортні умови для життя, але й істотно скоротити витрати на опалення. Також не варто забувати про те, що, обігріваючи вулицю і підвал через погану теплоізоляцію будівлі, люди просто викидають на вітер природні ресурси, які, на жаль, далеко не нескінченні.

Звичайно, найпростіше подбати про утеплення підлоги в приватному будинку ще на стадії проектування або ж у процесі будівництва. Ну а якщо будинок придбаний на вторинному ринку або сталися очевидні прорахунки будівельників, вихід один – утеплювати готову підлогу.

Цей процес не такий складний, як здається. Спосіб утеплення підлоги залежить від декількох факторів: наявності чи відсутності підвалу, кількості поверхів, глибини промерзання ґрунту і залягання ґрунтових вод.

Утеплюємо підлогу в приватному будинку: етапи

Утеплення приватного будинку з підвалом починається із зовнішнього утеплення стін цоколя. Доцільно захистити фундамент по всій висоті, використовуючи для цього екструдований пінополістирол з його низькою теплопровідністю. Підземну частину утеплювача після гідроізоляції руберойдом знову засипають грунтом, цокольна частина утеплювача декорується будь-яким доступним способом.

Холодну підлогу над підвалом логічніше утеплити знизу. Такий спосіб дозволить зберегти висоту житлового приміщення. Для цього до перекриття з боку підвалу рейками кріпиться шар пароізоляції, потім набиваються дерев’яні бруски за розміром теплоізолюючого матеріалу, в якості якого можна використовувати мінеральну плиту, скловату або пінополістирол. Шар теплоізоляції закріплюється дерев’яними рейками або сіткою рабиця, поверх неї стеля підвалу зашивається дошками.

За відсутності підвалу в споруджуваному будинку після влаштування гідроізоляції проводиться настил чорнової підлоги. По ній укладається теплоізоляція, у якості якої зазвичай служить мінеральна вата або плита, пінопласт або керамзит. На виборі матеріалу для утеплення варто зупинитися детальніше, адже від цього залежить якість ізоляції і збереження здоров’я мешканців.

Керамзит

Це легкий пористий матеріал у вигляді гранул розміром 5-40 мм, що мають овальну форму. Виготовляється шляхом випалювання певного виду глини. Абсолютно екологічно безпечний, звуко- і теплоізоляційні властивості на висоті, довговічний і досить дешевий. Із недоліків, мабуть, можна відзначити крихкість матеріалу. Неакуратне укладання може пошкодити окремі частки, що не кращим чином позначиться на якості теплоізоляції. Ще один мінус керамзиту – він досить активно вбирає вологу і при недостатній гідроізоляції при насиченні водою втрачає свої теплоізоляційні властивості. Також недоліком можна вважати відносно великий шар утеплювача, необхідний для збереження тепла в приміщенні.

Пінополістирол, або пінопласт

Полімерний матеріал, що складається на 90% з повітряних бульбашок. Теплопровідність цього матеріалу значно нижча, ніж у керамзиту, він легко обробляється, стійкий до впливу вологи. Істотний недолік пінополістиролу – його небезпечність для здоров’я за певних умов. У процесі експлуатації він віддає в навколишнє середовище шкідливі для людей і домашніх вихованців фенольні сполуки, а при сильному нагріванні виділяє дуже токсичний дим. При використанні пінопласту в якості утеплювача необхідно здійснити поверх нього надійну цементно-піщану стяжку не менше 5 сантиметрів, яка виключає потрапляння продуктів розпаду в приміщення.

Мінеральна плита

Будівельний матеріал, що виготовляється з мінеральної вати, одержуваної шляхом розплавлення гірських порід (базальту), з додаванням синтетичного зв’язуючого. Прекрасна вогнестійкість (мінплита витримує температуру до 1000 градусів), екологічна чистота і хімічна стійкість цього матеріалу роблять його, мабуть, найпопулярнішим утеплювачем. Загальний для всіх типів теплоізоляції недолік – гігроскопічність. Ця проблема вирішується пристроєм гідроізоляції.

Визначившись з матеріалом, повертаємося до утеплення підлоги. За чорнової підлоги укладається шар гідроізоляції (наприклад, поліетилен). Встановлюються дерев’яні бруски висотою 50-60 мм з кроком, який відповідає розміру плит утеплювача, який і укладається в утворені проміжки. Поверх утеплювача настилається шар пароізоляції, і на брус набивається чистова підлога – статева рейка або так звана OSB – англ. oriented strand board, (ОСП – орієнтовано -стружкова плита).

«Тепла підлога» (електрична)

Говорячи про те, як утеплити підлогу в приватному будинку, не можна не згадати технологію електричного підігріву підлоги, що швидко набирає популярність та й так і називається – «тепла підлога». Основна перевага «теплої підлоги» – рівномірний прогрів приміщення, вільні від батарей і труб опалення стіни, можливість контролю температури за допомогою електронного реле з терморегулятором. Явний недолік – можливість відключення електроенергії в холодну пору року при відсутності альтернативних джерел електрики. І ще – вже кілька років не замовкають суперечки про шкідливий вплив на організм електромагнітних хвиль. Доведених фактів завданої шкоди немає, але і обнадійливої інформації з цього питання знайти не так-то просто.

Для встановлення «теплої підлоги» по чорновії підлозі укладається шар теплоізоляції, поверх якого стелиться фольгаізолят – спеціальний матеріал для відображення. Це необхідно, щоб тепло, вироблене системою підігріву, не опалювало ваш підвал. Потім змійкою укладається кабель, який заливається бетонною стяжкою на 50-60 мм.

Водяна

Крім електропідігріву, існує технологія водяної «теплої підлоги». У цьому випадку замість кабелю прокладається труба, по якій подається гаряча вода. На етапі проектування і монтажу цей метод утеплення підлоги приватного будинку обходиться дорожче, але в процесі експлуатації виграє перед вищеописаним способом. Природно переважно монтувати таку «теплу підлогу» в будинках з автономним газовим опаленням, інакше при відключенні енергії та замерзанні води в системі така підлога стане повністю непридатною.

Рекомендіції

Спеціалісти компанії ПП «Євролайн» розповіли, на що потрібно звернути увагу в першу чергу, обираючи теплу підлогу.

1. Правильний підбір теплої підлоги.

2. Професійність фахівців.

3. Витримати технологію подальших будівельних робіт.

4. Встновлення програмованого терморегулятора.

За словами менеджера компанії «Євролайн» Алли Ярченко, щодо останнього пункту фахівці рекомендують встановлювати програмовані терморегулятори.

«У зв'язку з постійним підвищенням тарифів на елекроенергію все більш актуальними стають прилади, які дозволяють нам економити витрати на комунальні послуги. Як ми ставимо регулятори на автономне газове опалення, так само необхідно ставити програмовані регулятори на електричну теплопідлогу. Що це нам дає? Це дозволяє нам зекономити приблизно 70% електроенергії. Тобто наша теплопідлога буде працювати саме в ті години, коли нам це потрібно. Наприклад, у більшості людей режим роботи однаковий: вранці встали, дві години, щоб зібратись, і пішли на роботу, ввечері прийшли о 17-й та о 23.00 лягли спати. І тут ми можемо забезпечити за допомогою терморегулятора, щоб наша тепла підлога працювала вранці декілька годин, коли нам потрібен цей комфорт. І так само увечері, коли ми приходимо, вона працює, а на ніч виключиться. Якщо порахувати, то приблизно мінімум дві третини від доби вона працювати не буде», – розповіла Алла Ярченко.

Крім того, менеджер компанії «Євролайн» додала, що перевага програмованих терморегуляторів залежно від фірми виробника в тому, що вони дозволяють проаналізувати температуру приміщення і підлоги.

«Як результат, терморегулятор включиться трохи завчасно, ніж ви встаєте. Тобто якщо ви виставили включення пристрою з 7 години ранку, а він включився на годину раніше, ви, вже вставши, ходитимете по теплій підлозі. Крім того, у них є можливість програмувати не лише по годинах, а й по днях тижня. Якщо ми з понеділка по п'ятницю працюємо, а суботу і неділю вдома, то ми виставляємо, щоб наша підлога працювала цілий день. Але у клієнтів є побоювання, що ми включили теплопідлогу і вона працює, не вимикаючись. Тобто споживачі повинні запам'ятати, що обов'язково для кожної теплопідлоги (електричної) є терморегулятор, де ми виставляємо температуру. І тільки як температура досягла бажаної температури (24-25 градусів — це комфортна температура для людини), вона виключиться. Як швидко вона включиться, залежитиме від теплоізоляції вашого приміщення. Якщо у вас хороше приміщення, вона повільно вистигатиме і відповідно пізніше включиться», – зазначила Алла Ярченко.

Також менеджер компанії розповіла про різні ситуації, з якими вдається стикатися під час роботи, зокрема, пов’язані із професійністю фахівців.

«З чим ми стикаємось? Адже на ринку наша компанія працює вже більше десяти років. У нас будівельники, коли приходять на якийсь об'єкт, намагаються зробити все, не розбираючись у багатьох нюансах. Починаючи від стяжки, електрики, сантехніки, так само кладуть електричну теплу підлогу. Неправильний вибір теплої підлоги призводить до того, що вона буде погано нагріватися (не вистачатиме потужності) або, якщо людина не знає, як правильно заливати стяжку, теплопідлога з часом може вийти з ладу. Також можуть бути пошкодження в процесі монтажу або людина, яка не є кваліфікованим електриком, може неправильно підключити терморегулятор і потім дзвонити у магазин і говорити, що система не працює, втім, причина не в цьому», – зауважила спеціаліст.

Однак, за словами Алли Ярченко, варто відзначити й іншу сторону медалі.

«В наш час виробники теплих підлог дають дуже детальні інструкції, які продаються з теплопідлогами. І якщо людина має мінімальні технічні знання і може це якісно зробити за рекомендаціями виробника, то останнім часом люди роблять це самі, і доволі якісно. Єдине – потрібно детально вивчити інструкцію, а не спочатку зробити, а потім, коли виникнуть проблеми, починати читати. Але якщо ж ви все-таки не впевнені, то краще все ж таки довірити цю роботу кваліфікованим спеціалістам», – сказала менеджер компанії.

Спеціалісти запевняють, що програмовані терморегулятори дуже надійні.

«Їх мінімальна гарантія складає 15 років. Не кожне обладнання, яке є у вашому будинку, має такий термін придатності. Обладнання якісне та перевірене. Але ми рекомендуємо: якщо ви вирішили купувати, то обирайте перевірених виробників», – наголосила менеджер компанії «Євролайн» Алла Ярченко.

Висновок

Методів, як утеплити підлогу в приватному будинку або на дачі, досить багато. Який з них вибрати, вирішувати вам. Але не забувайте про те, що за результатами досліджень майже дві третини тепла залишає ваш будинок саме через підлогу.

Алла Герман

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

15:19 Біля Бердичівського мосту в Житомирі археологи досліджують пам’ятки давнини доби енеоліту 15:01 НБУ вводить в обіг банкноту номіналом в 1000 гривень 14:40 Поліція вкотре закликає батьків подбати про безпечне дитяче дозвілля 14:20 За вбивство матері та її доньки 24-річному житомирянину загрожує довічне ув’язнення Від читача 17:41 Подарочная карта на праздники - покупать или не покупать? 14:00 Завтра виконком міськради збереться на позачергове засідання 13:50 Павленко: Медичні послуги в Україні мають бути якісними та доступними кожному 12:41 У цьому році шашлик обходиться на 9% дорожче, ніж у минулому 12:20 Легкоатлети України і Туреччини змагатимуться у Бердичеві на міжнародному турнірі зі стрибків у висоту 12:01 У Житомирській ОДА відкрили виставку до Дня Конституції України 11:39 Діти від 0 до 3 не повинні потрапляти до інституцій, – Микола Кулеба у Житомирі 11:20 На Житомирщині - нова жертва води, а загалом за купальний сезон утопилися 11 осіб 11:11 Переселенці перекрили трасу Київ-Чоп - вимагають відновити електрику в санаторії “Тетерів” 11:00 Вже з 1 липня жінки з стажем понад 30 років і чоловіки зі стажем понад 35 років отримають підвищення пенсій 10:39 До уваги водіїв: на трасі Київ-Ковель-Ягодин - ремонтні роботи 10:37 Сьогодні деякі маршрути тролейбусів будуть змінені через ремонт тепломереж на Великій Бердичівській 10:23 На Бердичівщині Volkswagen наздогнав ВАЗ: жінка і трирічна дитина травмовані 10:20 Вимоги до лікарень щодо лікування інсультів з 2020 року будуть підвищуватися 10:07 Синоптики попереджають про спеку і загрозу пожеж 10:00 Майже 36 млн грн цьогоріч спрямують на закупівлю меблів та обладнання для Нової української школи
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up