Школи Житомира отримали шанс уникнути чергового карантину: Людмила Зубко пояснила, що треба зробити

Школи Житомира отримали шанс уникнути чергового карантину: Людмила Зубко пояснила, що треба зробити

Школи Житомира отримали можливість не тільки вчасно розпочати навчання з 1 вересня, а й забезпечити захист дітей від різних інфекцій і уникнути чергового карантину.

Допомогти у цьому готова підприємиця, засновниця громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко. Вперше в Україні вона презентувала чеклист, на основі якого напередодні навчального року можна перевірити кожну школу з точки зору інфекційної безпеки і вчасно усунути недоліки, повідомляється на сайті Людмили Зубко.  

Цей чеклист є продовженням розпочатого Людмилою Зубко у липні проєкту «Альтернатива є – безпечна школа». На першому етапі експерти-інфекціоністи перевірили один з навчальних закладів Житомира і за результатами перевірки розробили докладні рекомендації для протиінфекційної безпеки учнів, вчителів та батьків.

«Але давайте говорити відверто: у нашому місті 41 школа, а часу до першого вересня все менше. Тому я звертаюся передусім до батьків та вчителів – роздруковуйте напрацьований нами чеклист і на його основі перевірте свої навчальні заклади. Ми надамо усю необхідну допомогу», - зазначила Людмила Зубко.

Чеклист вже доступний для роздруківки на сайті Людмили Зубко. Заповнений документ треба надіслати на електронну адресу: bezpechnashkola.zhytomyr@gmail.com, У листі обов'язково треба вказати назву та номер школи. Документ опрацюють експерти-інфекціоністи, які нададуть рекомендації для впровадження протиінфекційних заходів у навчальному закладі.

Проєктом «Альтернатива є – безпечна школа» передбачені також тренінги для учнів, батьків та вчителів, які пройдуть в Житомирі у серпні.

«Діти мають вчитися у школах, а школи – бути безпечними», - наголошує Зубко.

Слід зазначити, що розробка протиінфекційних заходів для шкіл – вже не перший досвід Людмили Зубко. Ще у квітні нею були створені аналогічні рекомендації для закладів громадського харчування, які дозволили у травні розпочати роботу кафе та ресторанів. Разом з командою вона також розробляла протоколи безпеки для трамвайно-тролейбусне управління, водоканалу та аптек Житомира.

Проєкт «Альтернатива є – безпечна школа», ініційований Людмилою Зубко, проводиться у співпраці з Національною експертною групою з інфекційного контролю (NEGIC) на чолі з Андрієм Александріним. 

Національна експертна група з інфекційного контролю започаткована у 2012 році в рамках виконання Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні». Керівник - Андрій Александрін, лікар-епідеміолог, голова ГО «Інфекційний контроль в Україні», кандидат медичних наук. Організація проводить повний спектр консультацій з профілактики та контролю над інфекціями на соціально критичних об’єктах (заклади охорони здоров`я і освіти), підприємствах, об’єктах громадського харчування і ресторанного бізнесу, транспорті тощо. За 8 років роботи NEGIC провів аудит у понад 400 об’єктах та більше 1000 навчальних заходів.

 

Коментарі (5)
 • Володимир

  Миллионеры хотят стать милиардерами , благодаря деткам ещё осталось уделить внимание пенсионерам ,у них ещё много копеек остаётся.
 • Дианна Форион

  Жовтень у жовтні. Сподіваємось вже для карманичів не наступить.  Житомир не зробить більше того, що робили вони.
 • Дианна Форион

 • Дианна Форион

  Просто пересидіти карантин не в моїх правилах. Завжди вишукуєш можливість допомогти громаді, поруч завжди є люди, які потребують твоєї допомоги, варто лише бути більш чуйним, уважним, –  сказала депутат Житомирської районної ради Тетяна Парфентієва.  "Новогуйвинську, зроби пук", або "Житомир зроби голосніше пук".  Сестри роздають парацетамол. Можна і в шоколаді.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up