Проводка і освітлення – робимо житло комфортним

Проводка і освітлення – робимо житло комфортним

Важко уявити собі комфортне житло без комунікацій.

Проводка в будинку і тема освітлення вважаються ключовими, оскільки від них залежить облаштування житла, а також його зручність та практичність. Без електрики в домі неможлива робота техніки та електроніки, тому проведення електрики – дуже важливе. Безумовно, можна звернутися за допомогою до компанії, яка пропонує встановлення проводки, проте якщо трішки поглибити свої знання у цій темі, можна самостійно встановити такі комунікації у своєму будинку. Не забувайте, що тема освітлення теж важлива. Якщо в будинку буде неправильно встановлене світло, то це може нашкодити вашому зору, до того ж певні ділянки будинку не матимуть хорошого освітлення, що спричинить ряд незручностей. 

Сьогодні існує безліч цінних рекомендацій стосовно того, як провести такі комунікації самостійно і якісно. Тут замало одного бажання зробити все самостійно, також потрібно враховувати такі моменти як: вибір обладнання, матеріалів, а також вміння правильно встановлювати комунікації.

Яка існує проводка

Перед тим, як провести проводку в будинку, слід згадати, що зробити це можна двома способами: відкритим і закритим. Закрита електропроводка має свої переваги і недоліки. Основний плюс такого способу проведення електрики – це те, що дротів не видно. Зовнішній вигляд стін не псують короби та інші конструкції. Однак захований у товщі стіни дріт легше пошкодити під час різних будівельних робіт, тому краще мати детальний план електропроводки в будинку. До того ж будь-які роботи з проводами автоматично в цьому випадку передбачають новий ремонт.

Прихована проводка можлива далеко не в кожному будинку. А ось відкриту можна розмістити де завгодно, навіть там, де є шанс приховати дроти в штробах. Відкритий монтаж проводки надає зручності, якщо знадобиться робота з електрикою. Такий короб дуже просто розкрити. Проте сама конструкція, на думку деяких власників будинків, спотворює зовнішній вигляд стін і погано піддається декоруванню.

Обираємо кабель

ВВГ – електричний силовий кабель, з мідними жилами, ПВХ ізоляцією і зовнішньою захисною ПВХ оболонкою. Буває круглої і плоскої форми, відмінно укладається в кабельні канали та штроби, компактніше електропроводу марки NYM. Є різновид марки кабелю з негорючою ізоляційною і захисною оболонкою ВВГнг;

NYM (нум) – складається з однодротяних мідних жил, ізоляцією із ПВХ і двох захисних оболонок: екструдованої крейдяної гуми, що володіє пожежобезпечними властивостями. ПВХ захисна оболонка. Відносно м'який кабель, круглої форми, відмінно обробляється і простий у монтажі;

ПВС – кабель гнучкий, круглої форми, виготовлений з відпалених мідних багатодротяних жил, ізоляція і захисна оболонка з ПВХ. Доволі гнучкий, тому в основному експлуатується як кабель для підключення електроприймачів. В якості проводу силової електропроводки використовується рідко.

ПУНП / ПБПП – за технічними характеристиками схожий на ВВГ, складається з однодротяних мідних жил, має ізоляцію і захисну оболонку з ПВХ, але тонше, ніж у проводки марки ВВГ, тому трохи дешевше. У зв'язку з останньою причиною часто використовується при монтажі силових електромереж житлових приміщень.

Основу частину проводки ми обговорили – це кабель. А от що ж щодо вибору освітлення?

Види освітлення

Робоче освітлення – локальне, воно повинно бути яскравим, але при цьому не напружувати очі. В якості робочого освітлення використовується настільна лампа, торшер або бра.

Фонове освітлення – основне, для якого головне бути ненав'язливим. Для цього використовується люстра або плафон, що встановлюються в центрі стелі, щоб отримати м'яке і розсіяне світло.

Місцеве освітлення підкреслює окремі деталі інтер'єру. Для нього підійдуть різні лампочки, торшери, настінні лампи і світлодіодні стрічки.

Декоративне освітлення включає підсвічування підлоги і ліжка, тумби і поличок за допомогою вбудованих систем освітлення, підсвічування ніш і стелі. Таке освітлення створює затишну атмосферу у вашій оселі.

Кілька порад від дизайнерів:

  • для того, щоб досягти гарної атмосфери, в сучасному дизайні використовують світлодіодну стрічку. Її встановлюють у нішах, по краю стелі або в арковому отворі, що надає інтер'єру оригінальності;

  • за допомогою освітлення можна візуально збільшити або зменшити приміщення і розділити його на функціональні зони;

  • в якості стельового світильника у просторі приміщення вибирають і великі люстри, і різні конструкції зі скла і пластика. У невелике приміщення вибирають менші вбудовані системи та світильники-плафони;

  • якщо ваш інтер'єр у темних тонах, то необхідно вибирати потужні лампи;

  • щоб розширити вузьку кімнату, світильники розташовують не в центрі, а ближче до однієї зі стін;

  • для низьких стель вибирають світильники, спрямовані вгору, а для високих – ті, які висвітлюють стіни, залишаючи стелю затемненою;

  • вузький коридор розширюють розташованими в один ряд світильниками, розміщеними по одній стіні;

  • світильники з приглушеним світлом створюють романтичну атмосферу.

Отже, важливо врахувати вибір якісної проводки та правильно її встановити. А обираючи освітлення, обов’язково враховуйте той фактор, де воно буде розміщено і яке краще за все обрати.

Валерія Наумова

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up