Печі та каміни для приватного будинку: поради експертів

Печі та каміни для приватного будинку: поради експертів

Світло від вогню завжди привертало і заворожувало людей. Сучасний спосіб життя в місті не може цього дати. Тому кожен, хто будує власний будинок, прагне обладнати його піччю або каміном.

Свій власний осередок дарує відчуття тепла і затишку в домі. Крім естетичної складової, печі і каміни для дачі грають практичну роль. З їх допомогою опалюється будинок, що дозволяє комфортно жити в ньому.

Незважаючи на розвиток технологій в області опалення та наявність на ринку більш функціональних і практичних сучасних котлів, конвекторів та обігрівачів, печі та каміни, як і раніше, користуються популярністю. Планувати місце під камін або піч необхідно на етапі створення проекту. Варто відразу визначитися з типом майбутнього вогнища. Спосіб установки багато в чому буде залежати від типу вогнища, особистих уподобань господарів і висунутих ними вимог до опалення будинку. Зведення печі або каміна можна робити як під час, так і після завершення всіх робіт з будівництва будинку. Головне - чітко розуміти особливості конструкції печей і камінів.

Відео дня

Три конструктивні різновиди конструкцій

Існує три основних типи конструкцій: піч, камін і суміщений тип - піч-камін.

Піч - слава традицій

Цей тип домашнього вогнища найбільш масивний. Для його установки потрібно міцний посилений фундамент. Піч може виконувати функції обігріву будинку і приготування їжі. Під її установку слід запланувати досить багато вільного простору. Для топки печі використовується лише тверде паливо: дерево, вугілля, торф. Кладка печі - це ціле мистецтво, тому її слід надати майстру-пічнику. Якщо є бажання докласти свою руку до майбутньої печі, то знову ж таки робити це потрібно під наглядом майстра.

Важливо! Якщо піч встановлюється в повністю побудованому будинку і в ньому не заплановано місце під неї, то доведеться розбирати міжповерхові перекриття. А це дуже клопітке і дороге заняття.

Камін: практичність і естетика

Установка камінів набагато простіша, ніж установка печей. Каміни легше, але під них також необхідно робити посилений фундамент. Конструкція топки і димаря такого вогнища досить проста, вимагає менше місця.

Використовувати його можна лише в якості джерела тепла і естетичної деталі інтер'єру. Каміни можна топити як твердим паливом, так і газом.

Газові каміни для дачі практично ідентичні за своїм зовнішнім виглядом зі звичайними камінами на твердому паливі. Декоративні елементи газового каміна можуть імітувати палаючі поліна, вугілля або будь-який інший вид вогнища. Виготовляються газові каміни з вогнетривкого скловолокна і кераміки. За типом конструкції вони нагадують традиційні, різниця полягає в подачі палива. Газовий камін обладнаний газовими пальниками, подачу палива і рівень полум'я можна контролювати за допомогою спеціальних датчиків. Перевагами газового каміна є його потужність в 4-10 кВт, високий ККД для обігріву приміщень, відсутність продуктів горіння (сажа та попіл), простота установки.

Іноді в будинках вже стоїть традиційний камін, і у господарів виникає бажання переобладнати його під газовий. Така модернізація цілком можлива. Головне - звернутися до фахівців, мати підведений до будинку газ і оформлений дозвіл.

Важливо! Купуючи газовий камін для приватного будинку, необхідно звернути увагу на маркування. Якщо камін має маркування Р, це означає, що він працює на зрідженому газі. Якщо стоїть маркування N - цей камін буде працювати тільки на натуральному газі.

Печі-каміни: симбіоз переваг

Слід особливо наголосити на цьому типу вогнища. Він поєднує в собі всі переваги печей і камінів. Від камінів йому дісталась мала вага, компактність, простота установки. Печі-каміни також мають можливість швидкого обігріву приміщення за рахунок променів енергії від полум'я. Ця можливість досягається завдяки наявності скляних дверцят або двох топок. Конструкторські особливості печі дають можливість готувати їжу і досить довго зберігати тепло. Піч-камін для будинку чудово доповнює основну опалювальну систему, виконуючи функцію страхувального варіанту, на випадок виходу з ладу котла або конвектора. Існує два підкласи печей-камінів. Перший - виконаний з цегли. Другий -  виготовлений з чавуну або сталі, облицьований керамічною плиткою. За своєю суттю це практично автономна система, яку можна встановити в будь-якому будинку.

Вимоги до печей і камінів

Вибираючи той чи інший тип домашнього вогнища, слід керуватися наступними характеристиками:

  • Економічність.

  • Прекрасне прогрівання всієї печі або каміна.

  • Тривале утримання тепла.

  • Простота в експлуатації і обслуговуванні.

  • Високі норми пожежної безпеки.

  • Безпека від чадних газів і хороша витяжка.

  • Довговічність. Термін експлуатації повинен складати мінімум 20 років.

Вибір місця установки

Вибирати місце для печі або каміна необхідно, спираючись на їх цільове використання. Правильне розташування допоможе продовжити термін експлуатації і забезпечить якісне опалення приміщень.

Піч для опалення приміщення розміщується посередині будинку. Це робиться з двох причин. По-перше, піч, розміщена таким чином, буде опалювати весь будинок рівномірно. По-друге, жодна зі сторін печі не буде стикатися із зовнішньою стіною, внаслідок чого не виникне велика різниця температур, і піч прослужить довше.

Печі для опалення та приготування їжі також встановлюються посередині будинку. Важливо, щоб топка і частина печі, яка призначена для приготування їжі, виходила на кухню.

Місце установки каміна слід вибирати також посеред хати. Принцип вибору місця той же - максимальна тепловіддача. Важливо, щоб каміни розташовувалися в стороні від дверних і віконних прорізів. Розташований навпроти них камін буде створювати посилену циркуляцію повітря, простіше кажучи, протяг. Щоб уникнути цього явища, в каміні можна обладнати тягу з-під підлоги.

Печі-каміни, виконані з цегли, слід розташовувати каміном у вітальню або кімнату відпочинку, а частина, призначена для опалення та приготування їжі, повинна виходити на кухню. Розташування металевих печей-камінів залежить безпосередньо від їх призначення. Якщо для приготування їжі, то в кухні, а якщо для опалення, то - в житлових приміщеннях.

Важливо! Плануючи використання каміна і металевих печей-камінів з метою якісного опалення будинку, слід відразу передбачити можливість підключення до загальної опалювальної системи. Для цього можна придбати вже готову витяжку з вмонтованим змійовиком або металеву камінну топку з водяним кожухом.

Установка печей, камінів і печей-камінів

Для вже готових металевих камінів, печей і печей-камінів процес установки спрощується. Всі основні роботи зводяться до підготовки місця. Важливо забезпечити пожежобезпечність. Для цього на місце установки металевої печі-каміна укладаємо шар вогнетривкого матеріалу, поверх нього кладемо металевий лист. Поруч з місцем установки в стіні або стелі пробиваємо отвір для димоходу. Місця його зіткнення зі стіною, стелею і дахом обкладаємо вогнетривким матеріалом. Тепер залишилося поставити на місце саме вогнище і з'єднати його з димоходом. Якщо є бажання і можливість, металеве вогнище можна обкласти пічною цеглою або термостійкою керамікою. В результаті отримаємо естетично привабливий осередок.

Важливо! Починати кладку можна лише після повного застигання фундаменту. Фундамент для печі повинен бути відокремлений від фундаменту будинку.

Для кладки і штукатурки використовується глиняний розчин. Для того щоб піч або камін довго і надійно служили, необхідно правильно приготувати сполучний розчин. Якість розчину залежить від жирності глини. Цей параметр можна визначити за кількістю піску. Жирність розчину можна визначити, опустивши і вийнявши дерев'яну рейку з розчину. Якщо на рейці розчин повис грудкою, то він дуже жирний, якщо сповз і практично нічого не залишилося, значить, надто багато піску. Необхідно, щоб залишалася частина розчину на рейці, а частина сповзала. Його консистенція повинна бути на зразок сметани.

Тепер можна приступати до самої кладки цегли. Вона не особливо відрізняється від звичайної. Головне, стежити за товщиною швів, вона не повинна перевищувати 3 мм, і слідувати лише проектній документації. Цеглу перед укладанням слід замочити на кілька хвилин у воді. Це забезпечить краще зчеплення з розчином. Під час кладки внутрішні сторони печі або каміна загладжують, знімаючи надлишки розчину, це називається швабровка. Робиться це для того, щоб на стінках не осідали продукти горіння - сажа і попіл. Як тільки буде зведене вогнище, можна приступати до зведення димаря.

Важливо! У процесі кладки необхідно постійно стежити за горизонтом і вертикаллю, використовуючи будівельний рівень і схил.

Повністю завершивши кладку, можна приступати до сушіння каміна або печі. Тут важливо все зробити правильно і без поспіху, інакше доведеться переробляти все спочатку. Сушка проходить природним способом від 7 до 21 дня, це залежить від рівня вологості у приміщенні. Після закінчення природного сушіння протоплюємо піч або камін в перший день протягом 30 хвилин. Далі час можна збільшити до 1 години. Робити це варто протягом тижня. Ознаками повністю висушеної печі будуть рівномірний відтінок всіх швів або штукатурки, на дверцятах чи інших металевих частинах не повинен збиратися конденсат.

При правильному налаштуванні і експлуатації печі і каміни будуть радувати теплом своїх господарів. В їх установці важливі професіоналізм і терпіння. Майстри своєї справи створюють печі і каміни, які служать багато десятиліть, не зазнаючи руйнування. Естетична краса і функціональність печей і камінів приваблює і манить до себе навіть за наявності більш технологічно розвинених опалювальних елементів.

 

 

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді Від читача 16:54 Соціальний проєкт BRAMA: як протидіяти фейкам та пропаганді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні 14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up