Обережно: аферисти, або Як надійно придбати житло в місцевих новобудовах

Обережно: аферисти, або Як надійно придбати житло в місцевих новобудовах

В Україні почастішали випадки ошукування покупців нерухомості недобросовісними забудовниками. Разом із місцевою експерткою Лілією Пелехатою ми знайшли шляхи убезпечення довірливих родин від шахраїв. 

Певно, не стане секретом те, що кожен із нас мріє отримати власну житлову площу, проте, пізнавши «гіркий столичний досвід» тенденцій із шахрайства щодо купівлі квартир у новобудовах, люди почали або відмовлятися від ідеї стати першим власником житлової площі, або вирішують краще зробити покупку на вторинному ринку. Але не такий страшний вовк, як його малюють, і головне – сумлінно поставитися до цього процесу, а також «розібрати» його поетапно. Сьогодні людиною компетентною стосовно цього питання стала регіональна керівниця відділу продажів ЖК «Преміум Парк» у м. Житомирі пані Лілія.

1. Правильно обираємо забудовника

Найперше перед тим, як вирішити інвестувати власні кошти у товар, який Вам пропонують, обов`язково звертаємо власну увагу на такі 3 аспекти: документальний, власне саме зведення будівництва, а також підведене до нього  водо-, газо- та електропостачання. 

Пам`ятаємо, що тут є важливими усі 3 аспекти, бо дуже часто люди згодні навіть на «просто стіни», але так бути не має. Потрібно, щоб усе було в комплексі. На етапі введення Вашого будинку в експлуатацію саме наявність цих трьох факторів і стане запорукою того, що все пройде легко та швидко. У подальшому ми обговоримо, які документи обов’язково повинні бути в забудовника вже на етапі старту будівництва. Варто пам’ятати також про постійні зміни, що проходять у сфері регуляції будівництва України. Тому Ваш персональний досвід попереднього придбання нерухомості може бути вже неактуальний на даний момент. Сьогодні, завдяки відкритому доступу до багатьох реєстрів, Ви легко можете перевірити, чи не перебуває забудовник у стані ліквідації або банкрутства, чи не має судових спорів і т.д. Адже це може стати певним моментом, щоб замислитися над правдивістю його намірів…

2. Як самостійно упевнитися у його благонадійності?

Отож коли Ви нарешті вже змогли закцентувати свою увагу на одному забудовникові, то насамперед Вам потрібно ознайомитись із документами на землю, на котрій він планує зводити будівництво. Особливу увагу зверніть на термін, на який надана ділянка, зокрема, якщо це оренда, та на умови його пролонгації. 

Також перегляньте цільове призначення земельної ділянки, там має бути визначено саме для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку. До речі, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно можна отримати в будь-якого нотаріуса за суто символічну плату. Також потрібно обов`язково переглянути дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції України на виконання будівельних робіт (до червня 2017 року таким документом була Декларація про початок виконання будівельних робіт). З червня 2017 року обов’язковим документом є експертний звіт щодо розгляду проєктної документації за проєктом майбутнього будівництва. А також технічні умови для проведення всіх життєво необхідних комунікацій. 

3. «Цікавимося, відвідуємо, дивимося»

Скажу ще таку річ, що дуже правильним є той момент Вашої співпраці, коли Ви будете мати змогу у будь-який час прийти із власним юристом до забудовника і отримати відповіді та консультацію стосовно усіх хвилюючих Вас питань. Бажано, щоб юрист був людиною незаангажованою, тобто не обслуговував інтереси інших забудовників, що зі свого боку стане гарантією нівелювання будь-яких спірних ситуацій з обох сторін.

 Обов’язковим моментом є відвідування будівництва, перегляд квартир, що зводяться. 

Ба більше того, наприклад, ми у ЖК «Преміум Парк» деколи домовляємося з мешканцями наших зданих в експлуатацію та заселених квартир, щоб вони дозволили «прийти в гості» нашим потенційним покупцям. Це дає змогу прийти у вже здану в експлуатацію квартиру і на власні очі переконатися в якості зведеного нами будинку, самостійно включити світло та воду, запалити газ. Таким чином, Ви легко можете переконатися, що у Вас стоятимуть дійсно сучасні, теплі вікна, котрі не допускають тепловтрат холодними днями. Те ж стосується утеплення будинку. Свої житлові комплекси, в т. ч. ЖК «Преміум Парк» у Житомирі, ми утеплюємо мінеральною ватою, що водночас зберігає Вам значну частку грошових коштів на оплаті комунальних послуг в опалювальний сезон, а також є екологічним та вогнестійким матеріалом.

4. Переваги забудовника! В чому вони?

Складові, які ми обговорили, – ключові при виборі нерухомості. Проте є ще деякі чинники, які допоможуть Вам зробити правильний вибір. Наприклад, чи допомагає забудовник на етапі оформлення права власності? Адже ми з Вами зараз доволі зайняті люди та цінуємо свій час. Тому дуже добре, якщо забудовник бере клопоти, пов’язані з оформленням цих документів, на себе. А Ви лише забираєте витяг на право власності та ідете святкувати (усміхається – авт.). Клієнти нашого ЖК «Преміум Парк» вже звикли до таких опцій, як супровід у банк, юридичні консультації, допомога у продажу їх нерухомості та співпраця з різними державними програмами щодо фінансування придбання квартир. 

5. Уявіть, що ремонт – це найкрутіший момент у житті!

Будете здивованими, але часто люди бояться змінювати житло лише тому, що лякаються прийдешніх ремонтних робіт. Очевидно, що певна «реакція відчуження» відбувається через те, що всі ми знайомі з такими нюансами, коли сидиш на роботі, заклопотаний, а тут тобі починають постійно телефонувати майстри з питаннями: «А де шпалери, де фарба?» і т.д. Тому треба передусім думати про свого клієнта і надавати йому додатковий сервіс. Саме тому у структурі центру показів ЖК «Преміум Парк» працює відділ додаткових послуг. Клієнт може обрати як виконання певних видів ремонтних робіт, так і «ремонт під ключ». Причому кожен етап буде супроводжуватися договором, з Вами погоджують кошторис, а роботи Ви приймаєте особисто та отримуєте гарантію на виконані роботи. Все чітко і прозоро, без витрат часу та нервів. 

6. Як бути з моменту, коли отримаємо свої ключі?

Ось з приводу цього моменту раджу одразу довідатися у забудовника щодо того, у кого на балансі перебуватиме будинок. Приміром, чи буде створено спеціальну обслуговуючу компанію чи, можливо, це буде ОСББ. Особисто я раджу, щоб ці зобов`язання на себе взяло ОСББ. Тоді Ви зможете впливати на рішення, що стосуються Вашого будинку та проживання в ньому. Також спільно Ви будете контролювати розподіл коштів, які надходять в ОСББ за утримання будинку. Загалом Ви зможете акумулювати частину коштів та витрачати їх на покращення умов проживання у Вашому будинку, наприклад, встановити камери.

P.S. Особисто я вирішила перевірити достовірність слів пані Лілії і поглянути на новобудови нашого міста. І дійсно, минаючи історичну вулицю Синельниківську, що прилягає до парку Шодуара, розумію, що, неспішно проходячи вздовж ЖК «Преміум Парк», думками повертаюся додому. Задивляюся у вікна будинку та розумію, що мешканці почувають себе дійсно щасливими у рідних стінах!

За додатковою інформацією, а також купівлею якісної нерухомості у м. Житомирі звертайтеся: сайт https://www.premium-park.com.ua/; тел. 097 115 00 33, 093 020 19 04. Адреса центру показів: Старий бульвар, 21; адреса будівництва: Синельниківська, 14. 

Ірина Хоцька


 

Коментарі (1)
  • Jordan Samuil

    Просто потрібно обирати правильні новобудови. Є перевірені сайти, каталоги, нормальні варіанти ЖК, наприклад, https://vn.com.ua/complex/zhk-sovremennyj-kvartal Та і взагалі треба просто дізнатися всю інформацію перед покупкою
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:54 Нацбанк України розпочав інформаціну кампанію з протидії шахрайству 17:30 В Олевську побили кандидата у депутати ОТГ 17:00 Малинський район: у грибний сезон люди знаходять в лісі не лише гриби, а й боєприпаси 16:40 28-річний бердичівлянин у ході конфлікту наніс травми жителю Вінниччини - постраждалий у реанімації Від читача 11:34 Як розглядали скарги на дії / бездіяльність державних реєстраторів Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей 16:20 Онлайн-концерти, виставки, зустрічі, бізнес-форум, фестиваль – Дні польської культури на Житомирщині. ПРОГРАМА 16:00 У природному заповіднику «Древлянський» місцевий житель незаконно зрубав 35 тополь: йому повідомили про підозру 15:37 У Житомирі  закриють ЗОШ № 5, у якій за два дні захворіли 30 вчителів 15:18 Останні дні: прощавай, школо! 15:00 Нам потрібен торговий центр, а не «Електровимірювач»? 14:40 Розстріли в Кодні – до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру 14:18 Адвокат системи БПД Житомирщини допоміг військовослужбовцю отримати грошову компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки 14:00 За фактом хуліганства на підвісному мосту в парку ім. Гагаріна у Житомирі розпочато кримінальне провадження 12:38 Любарські поліцейські викрили двох чоловіків у незаконному зберіганні наркотиків 12:19 Увага: розшук! 40-річний житомирянин 21 вересня пішов на роботу і досі не повернувся 12:18 30 вересня – День Віри, Надії, Любові та їх матері Софії: історія, традиції, прикмети 12:00 25 жовтня, у день місцевих виборів, Україна перейде на зимовий час 11:38 Виконком перерозподілив видатки бюджету: Укртелекому заплатять понад 2 млн грн за пільги зв’язку 11:26 ДТП в Бердичівському районі: пішохід - в реанімації після наїзду автомобіля 11:20 Чи падають ціни на ринках Житомира, або Як містяни готують запаси на зиму
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up