«Корисна програма»: 5 причин частіше їсти червону рибу

«Корисна програма»: 5 причин частіше їсти червону рибу

На «Інтері» вийшов випуск «Корисної програми», присвячений червоній рибі.

Які з видів риби сімейства лососевих вважаються більш смачними, а які - корисними? Як вибрати якісну і безпечну сьомгу, форель, лосося і горбушу? Який вид більше підходить для смаження, який - для соління, а який - для приготування суші? І чи правда, що регулярне вживання цього продукту допомагає зберегти красу і дарує довголіття? У студії ток-шоу ведучий Олександр Лук'яненко і експерти програми розібралися, як правильно вибирати червону рибу і в чому її користь для нашого здоров'я.

Серед безлічі продуктів харчування є дійсно унікальні за своїми властивостями. До таких продуктів належить і червона риба. 5 вагомих причин їсти її частіше:

Відео дня

1. Червона риба підвищує імунітет.

2. Зміцнює суглоби, серце і судини.

3. Знижує рівень холестерину в крові.

4. Заряджає енергією і знімає стрес.

5. Зберігає молодість.

«Вживаючи червону рибу, ви забезпечуєте свій організм всіма необхідними для здоров'я речовинами, - розповідає ведучий ток-шоу «Корисна програма» Олександр Лук'яненко. - Червона риба багата жирними кислотами омега-3, які знижують ризик атеросклерозу, рівень холестерину, роблять шкіру еластичною, а волосся сяючими, плюс - допомагають боротися із запаленнями і зміцнюють імунітет. Червона риба є одним з кращих джерел білка і амінокислот, вона містить багато вітаміну D, позитивно впливає на роботу нервової системи, а також калій і фосфор, які уповільнюють процеси старіння і зміцнюють кістки. До речі, дослідження вчених показали, що саме омега-3 є основною причиною довголіття ескімосів Гренландії, а вони за своє життя з'їдають дуже багато червоної риби».

За словами Дмитра Загуменного, голови Асоціації українських імпортерів риби і морепродуктів, всіх лососевих можна розділити на дві групи: тихоокеанську - кижуч, нерки, сіма, чавичі, горбуша і кета, і атлантичну - сьомга і лосось. «Тихоокеанська - це дика риба, яка живе в природному середовищі існування і змушена самостійно добувати собі їжу. Вона більше рухається, долає тисячі кілометрів у пошуках їжі і подальшого нересту, тому менш жирна, її м'ясо більш щільне. А ось атлантична - наприклад, норвезький та швейцарський лосось - менш рухлива, тому його вигідніше вирощувати на фермах: він швидше набирає вагу. Жирна сьомга і лосось містять більше омега-3. Але в горбуші чимало корисних речовин, наприклад, в ній більше вітаміну D, важливого для імунітету, мозку і серця», - пояснює фахівець.

Червона риба - унікальний продукт, який рекомендується їсти абсолютно всім: жінкам, чоловікам, дітям (старше 3 років) і літнім людям. Щоб отримати максимальну користь, фахівці радять вживати її в їжу регулярно, 2-3 рази на тиждень. «Найкорисніша риба - свіжа. Під впливом високої температури, сольових розчинів і «хімії» відбувається окислення жирних кислот і руйнуються вітаміни, - пояснює лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна. - Але є одне важливе доповнення: не всю червону рибу можна вживати в сирому вигляді. Проводилися дослідження, які показали, що тихоокеанські сорти риби більше схильні до паразитозу (зараження гельмінтами), тому перед вживанням її бажано піддавати термічній обробці, глибокому заморожуванню або просолити спеціальними солями. А ось норвезьку і шотландську рибу, вирощену на фермах в штучних умовах, можна вживати і в сирому вигляді, вона використовується для популярних сьогодні суші та ролів. У будь-якому випадку, з рибою вітаміни потрапляють в наш організм у вигляді натурального продукту. І засвоюються набагато краще, ніж синтезовані капсули». 

Звичайно, корисною є тільки якісна червона риба. Щоб уникнути отруєння, експерти радять підходити до її вибору дуже серйозно. «В першу чергу, риба не повинна мати неприємного запаху, - розповідає експерт з якості та безпеки продуктів харчування Олена Сидоренко. - Другий важливий індикатор якості - очі риби. Вони повинні бути світлими, опуклими, блискучими. Якщо у риби мутні, затягнуті плівкою, що впали очі, - вона давно лежить на прилавку. Зябра у червоної риби можуть бути різного кольору - від рожевих до червоних, але важливо, щоб вони були рівномірно забарвлені і без слизу. Сіруваті або зелені зябра говорять про те, що риба підозрілої свіжості. Також попросіть продавця натиснути пальцем на м'якоть риби. Вона повинна бути достатньо пружною і швидко відновлювати форму. Пам'ятайте: зіпсовану рибу в їжу вживати не можна, ви дуже ризикуєте здоров'ям».

Ще більше корисних порад про те, як правильно вибирати і використовувати червону рибу - у випуску ток-шоу про якість життя «Корисна програма»: https://m.youtube.com/watch?v=RlI5MxSn-1g&feature=youtu.be

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:59 Житомир формує профтехосвіту: три коледжі — нові можливості для молоді 17:29 Увага водіям! На ряді автомобільних доріг Житомирщини введено тепловий режим 16:38 З 1 липня в Житомирській обласній лікарні можна проводити процедуру плазмаферезу 16:21 "Книжкова площа" в Житомирі: приєднуйся до всеукраїнського книгообміну Від читача 17:48 Сучасний кінологічний центр на Київщині: турбота про безпеку, а не «розкіш за бюджетні кошти» 16:15 Фахівці виявили 2 точки перевищення гранично допустимих концентрацій продуктів згорання в Березині і 5 точок - в Житомирі 16:00 25-річна організаторка і неповнолітні учасники - у Житомирі викрили міжрегіональний канал поширення психотропів photo_camera 15:53 Унаслідок вибухів біля Березини пошкоджено будівлю Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Йосипа Буханчука photo_camera 15:42 У Житомирі стартував проєкт «Розробка цифрових муніципальних сервісів для демобілізованих ветеранів в Україні». ФОТО. ВІДЕО play_circle_filled 15:30 Для мешканців села Березина розгорнуто штаб гуманітарної допомоги 15:22 Триває ліквідація надзвичайної ситуації в Березині - рятувальники показали наслідки вибухів photo_camera 15:00 Короткочасні дощі і спека - погода найближчих днів 14:39 Прокуратура довела вину уродженця Донеччини, який виправдовував  збройну агресію рф 14:20 СБУ та ДБР затримали на Херсонщині охоронця російської в’язниці, який переховувався від правосуддя 14:00 Захисникам від Житомирської громади відправили обладнання на 611 тис грн 12:41 Спеціалісти Держпродспоживслужби Житомирщини допомогли споживачу повернути 5800 гривень за неякісний товар 12:20 Фахівці Екоінспекції працюють на місці надзвичайної ситуації в Глибочицькій громаді photo_camera 12:00 У Житомирі стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 11:40 Житомирщина в скорботі: в бою з російськими окупантами загинув поліцейський Віталій Боряченко 11:20 Кількість постраждалих зросла до 82 осіб: Віталій Бунечко - про стан ліквідації наслідків вибуху в селі Березина
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up