10 тиждень вагітності: розвиток плода та відчуття мами

10 тиждень вагітності: розвиток плода та відчуття мами

До цього терміну неприємні відчуття, пов'язані із гормональною перебудовою організму майбутньої мами, практично зникають. Нудота і запаморочення поступаються місцем одному з найприємніших періодів всієї вагітності, коли жінка може повною мірою насолодитися своїм новим станом. 

 10 тиждень вагітності в календарі акушерів описаний як спокійний період, що біологічно супроводжується повним перетворенням ембріона в плід.

Що відбувається з малюком

На цьому етапі зріст плода вже дорівнює 30-40 мм, а вага коливається в діапазоні 5-6 г. Для простоти, можете уявити, що малюк за розміром наближається до невеликої сливи. Внутрішні органи вже повністю сформувалися і на цьому етапі вже починають активно зростати. Голова набуває круглої форми, поступово формується шия, а також починається процес перетворення мозку та нервових закінчень.

Все тіло плода вкрите м'яким внутрішньоутробним пухом, з'являються вії та брови. Повністю сформовані очі, повіки, на вухах формуються мочки. Також починається процес формування молочних зубів, тому на 10 тижні мамі особливо важливо отримувати необхідні дози кальцію.

Відео дня

Відчуття вагітної

Самопочуття на 10 тижні вагітності все ще важко назвати ідеальним, проте більшість неприємних відчуттів, пов'язаних зі змінами гормонального фону, до цього часу вже проходять. Фігура майбутньої мами починає змінюватися: стегна при ходьбі зміщуються уперед і збільшуються груди. Живіт на 10 тижні вагітності важко назвати помітним, і в деяких жінок ще важко визначити «цікаве становище» неозброєним поглядом.

Через постійне збільшення матки в розмірах, вагітні скаржаться на часті позиви до сечовипускання. Можливе також несуттєве нетримання сечі, яке відбувається у момент сміху чи чхання. Даний стан не вимагає лікарського втручання та викликаний тиском матки на сечовий міхур.

Також нормальним для десятого тижня вагітності вважається відчуття болю внизу живота, яке посилюється в положенні лежачи й при поворотах корпусу. Це виникає внаслідок природної фізіологічної причини: розтягуються так звані круглі зв'язки, які підтримують матку. Болючі відчуття внизу живота проходять самі протягом 1-2 тижнів, проте при сильних болях варто не зволікати та оперативно звернутися до лікаря. Також нормою вважається поодинока ранішня нудота та легке запаморочення, часом вагітна відчуває слабкість та головний біль.

 

Коментарі (1)
  • Юлия Приходько

    В мене відчуття болю внизу живота було якось дуже часто, тому не дочекалася планового УЗД вагітності, та зробила його трішки раніше у клініці ЦСМ (це в Білій Церкві https://klinika-bilacerkva.com.ua/ultrazvukove-doslidzhennia-uzd/ ), заспокоїлася тільки коли дізналася, що все добре.

keyboard_arrow_up