Консультує Міністр юстиції

Консультує Міністр юстиції

Вітаю Вас! Моя донька з чоловіком проживали в Сирії та восени змушені були переїхати до України. Скажіть, будь ласка, чи може мій зять отримати статус біженця?

Денисюк Н.І., Коростенський район

 

У зв’язку з останніми подіями у світі питання отримання особою статусу біженця в Україні знову стало актуальним. Відповідно до Закону «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», біженцем визнається особа, яка не є громадянином нашої країни і через можливість стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства, належності до певної соціальної групи або ж політичних переконань перебуває за межами рідної країни.

Для отримання статусу біженця потрібно звернутися до найближчого територіального органу Державної міграційної служби (ДМС) з відповідною заявою, в якій викласти основні відомості про себе та обставини, що змусили особу залишити країну походження.

До заяви про визнання біженцем додаються:

Відео дня

-документи, що посвідчують особу заявника;

-документи та матеріали, що можуть бути доказом наявності умов для визнання біженцем;

-4 фотокартки заявника та членів його сім’ї, які не досягли вісімнадцятирічного віку, відомості про яких внесено до заяви.

Якщо документи, що посвідчують особу, відсутні або такі документи є фальшивими, особа має повідомити про цю обставину в заяві про визнання біженцем, а також викласти причини її виникнення. Орган міграційної служби, який  прийняв до розгляду заяву про визнання біженцем, видає заявникові довідку про звернення за захистом в Україні та реєструє заявника.

Протягом 15 робочих днів з дня реєстрації заяви міграційна служба проводить співбесіду з заявником, розглядає відомості, наведені в заяві, та інші документи, за необхідності вимагає додаткові відомості та приймає рішення про оформлення документів.

У разі прийняття позитивного рішення ДМС продовжує строк дії довідки про звернення за захистом в Україні.

Рішення про відмову в оформленні документів приймаються: за заявами, які є очевидно необґрунтованими, носять характер зловживання (заявник з метою визнання його біженцем видає себе за іншу особу); за заявами, поданими особами, яким було відмовлено у визнанні біженцем у зв’язку з відсутністю передбачених на те підстав.

Розгляд заяви про визнання біженцем здійснюється Державною міграційною службою впродовж 2 місяців з дня прийняття рішення про оформлення документів. Потім протягом 15 робочих днів з дня прийняття рішення про визнання має бути оформлене та видане посвідчення біженця строком на 5 років. Особа, яку визнано біженцем, користується тими ж правами і свободами, а також має такі самі обов’язки, як і громадяни України.

У разі якщо ДМС прийняла рішення про відмову у визнанні біженцем, особі надсилається або видається письмове повідомлення з викладенням причин відмови і роз’ясненням порядку оскарження такого рішення.

Більш детальні роз’яснення та адвокатську допомогу під час супроводження справи можна отримати в одному з наших центрів чи бюро правової допомоги. Дізнатися, де розташований найближчий пункт допомоги, можна на сайті Мін’юсту або за телефоном «гарячої лінії»: 0(800) 213-103.

Читачі «20 хвилин» можуть задати свої питання міністру юстиції Павлу Петренку. Ви можете надсилати ваші запитання на електронну адресу: [email protected] або поштою: місто Житомир, вулиця Рильського, 9, оф.408, газета «20 хвилин», 10014.  
 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:59 Житомир формує профтехосвіту: три коледжі — нові можливості для молоді 17:29 Увага водіям! На ряді автомобільних доріг Житомирщини введено тепловий режим 16:38 З 1 липня в Житомирській обласній лікарні можна проводити процедуру плазмаферезу 16:21 "Книжкова площа" в Житомирі: приєднуйся до всеукраїнського книгообміну Від читача 17:48 Сучасний кінологічний центр на Київщині: турбота про безпеку, а не «розкіш за бюджетні кошти» 16:15 Фахівці виявили 2 точки перевищення гранично допустимих концентрацій продуктів згорання в Березині і 5 точок - в Житомирі 16:00 25-річна організаторка і неповнолітні учасники - у Житомирі викрили міжрегіональний канал поширення психотропів photo_camera 15:53 Унаслідок вибухів біля Березини пошкоджено будівлю Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Йосипа Буханчука photo_camera 15:42 У Житомирі стартував проєкт «Розробка цифрових муніципальних сервісів для демобілізованих ветеранів в Україні». ФОТО. ВІДЕО play_circle_filled 15:30 Для мешканців села Березина розгорнуто штаб гуманітарної допомоги 15:22 Триває ліквідація надзвичайної ситуації в Березині - рятувальники показали наслідки вибухів photo_camera 15:00 Короткочасні дощі і спека - погода найближчих днів 14:39 Прокуратура довела вину уродженця Донеччини, який виправдовував  збройну агресію рф 14:20 СБУ та ДБР затримали на Херсонщині охоронця російської в’язниці, який переховувався від правосуддя 14:00 Захисникам від Житомирської громади відправили обладнання на 611 тис грн 12:41 Спеціалісти Держпродспоживслужби Житомирщини допомогли споживачу повернути 5800 гривень за неякісний товар 12:20 Фахівці Екоінспекції працюють на місці надзвичайної ситуації в Глибочицькій громаді photo_camera 12:00 У Житомирі стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 11:40 Житомирщина в скорботі: в бою з російськими окупантами загинув поліцейський Віталій Боряченко 11:20 Кількість постраждалих зросла до 82 осіб: Віталій Бунечко - про стан ліквідації наслідків вибуху в селі Березина
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up