Українська Вікіпедія – українськомовний розділ Вікіпедії багатомовного Інтернет-проєкту зі створення вікі-енциклопедії, яку може редагувати кожний охочий користувач Інтернету.
Перші зафіксовані спроби створення статті в українській Вікіпедії датуються 26 січня 2004 року. Житомирська обласна бібліотека для дітей долучилася до проєкту у 2014 році, коли було оголошено про те, що бібліотеки можуть приєднатися до написання вікістатей. Перші статті, написані нашими бібліотекарями, були про вулицю Пушкінську, про житомирського краєзнавця Георгія Мокрицького і про нашу бібліотеку. У 2018 році ми представили значимих осіб нашого краю: Бржезицького Франца Карловича, Павленко Марію Григорівну, Соболевську Світлану Олександрівну, Башинського Віктора Антоновича, Окийченко Данила (Вознюк Яків Олександрович), статті про Київську вулицю (Житомир) та Житомирську міську школу хореографічного мистецтва «Сонечко».
У 2020 році з нагоди 16-річчя Вікіпедії з 26 до 31 січня оголошено Всеукраїнський вікімарафон з написання статей. Здебільшого фахівці нашої бібліотеки пишуть на краєзнавчу тематику та про відомих людей Житомирщини. У цьому році ми опублікували матеріали про О. Г. Гербачевського, І. Живагіна, М. П. Зіновчук, А. Ф. Журавського, В. Яра (Ярмолюка), С. Штатську, В. Бендерську.
У межах Вікімарафону по всій Україні проходили вікізустрічі, де можна навчитися редагувати Вікіпедію й отримати пам'ятні сувеніри.
У вікідень 31 січня було проведено тренінг з написання та редагування статтей для студентів Житомирського торгово-економічного коледжу. Також до Вікімарафону можна було долучитися онлайн – і отримати сувеніри за статтю поштою.
Наталія Мойсієнко
№ 10 від 15 березня 2023
Читати номер