5 червня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка пройшов ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народного хорового мистецтва імені Івана Сльоти "А льон цвіте".
Головними партнерами мистецького заходу стали Житомирська міська рада, Житомирський державний університет ім. І. Франка, а також громадська організація "Асоціація об’єднаних мистецтв".
У конкурсі брали участь більше трьох десятків ансамблів та хорів з різних регіонів України.
Конкурсний день складався з двох відділів – у першому на сцені виступали ансамблі, а у другому звучали хорові колективи. Опісля журі під керівництвом професора Київського національного університету культури і мистецтв Петра Андрійчука влаштувало обговорення і визначило переможців. Окрім зазначених номінацій, у переддень фестивалю також визначили переможців онлайн-конкурсу читання поезій Івана Сльоти. До 25 травня усі бажаючі могли надсилати свої записи на адресу спеціального конкурсного журі під головуванням письменниці Світлани Гресь. Переможцями стали четверо дітей та четверо дорослих, нагородження яких відбулось у фіналі разом з усіма вокально-хоровими колективами.
Серед дітей перше місце здобула Анастасія Муханова з Житомирщини, друге – у Арсенія Гаврилюка з Миколаєва та Олександри Бондаренко з Житомира, третє – у Яни Карих із Житомира. Серед дорослих перше місце поділили між собою Леонід Сітовський з Рівненщини та Галина Сучиліна з Миколаєва. Друге місце – у Тетяни Лошакової з Полтавщини, третє – у Ліни Гудзь з Житомирщини. У подарунок переможці отримали книгу з поезіями Івана Сльоти, які раніше не були видані.
Учасників фестивалю-конкурсу привітала начальник управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій та кандидат мистецтвознавства, доцент завідувач кафедри мистецької освіти навчально-наукового інституту мистецтв Житомирського державного університету імені Івана Франка Людмила Обух. Музичне вітання прозвучало від співорганізаторів фестивалю-конкурсу – кафедра мистецької освіти репрезентувала мішаний студентський хор «Артанія» (художній керівник відмінник освіти України Валентин Федорченко, концертмейстер заслужений артист Польщі Ігор Суботницький, м. Житомир) та гостей – заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка», народного хору «Княжа вольниця» (художній керівник заслужений працівник культури України Петро Андрійчук, м. Київ).
Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах
№ 19 від 2 липня 2025
Читати номер