У Житомирі відбулася персональна виставка художниці Ольги Курської «Хроніки перемоги»

У Житомирі відбулася персональна виставка художниці Ольги Курської «Хроніки перемоги»

«Хроніки перемоги», — під такою назвою в Житомирському обласному літературному музеї відкрилась персональна виставка Ольги Курської.

На огляд представлено 60 картин, які написані з перших днів великої війни та об’єднані вірою у перемогу і в кожного, хто стоїть на захисті Батьківщини. 

З вітальним словом перед присутніми виступив директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов: «Дуже несподівано було побачити на виставці впізнавані сюжети, тобто ви даєте свою рефлексію на те, що побачили, пропустили через себе. Є збірні образи, є біль, є гумор. Я бажаю, щоб ваша мрія — об’їхати повністю всі обласні центри та виставити роботи, здійснилася. Успіхів вам!».

Відео дня

Роботи Ольги Курської повертають відвідувача музею до Маріупольського театру, Ірпеня, Гостомеля, Кременчука, Ізюма, Дніпра… На її картинах маленький хлопчик із Запоріжжя, якому довелося перетинати кордон самотужки з маленьким поліетиленовим пакетом, розстріляні паркани Бучі, борщ бійців з Попасної, взуття дітей, які загинули, понівечені поля Харківщини. За словами художниці, одні картини написані за кілька годин, інші – за тижні. Однак, кожна має власну історію, яка западає в душу. 

— На десятий день війни я не планувала цю виставку. Це була дійсно рефлексія на події, мені важливо було малювати і передавати свої емоції та переживання. Згодом, люди підходили і дякували за те, що я зобразила емоції, які всі відчувають, — розповідає художниця. — В літературному музеї є 58 робіт з виставки «Хроніки Перемоги», більшість з них це пастель, акварель, живопис, змішані техніки. Картини різних розмірів, форматів в залежності від того, що було під рукою вночі чи вдень, коли була можливість малювати Є роботи з виставки «Мистецтво на уламках війни», де використані військові атрибути, які перетворені на арт-об’єкти: снаряди, ящики, набої, різні уламки. За моєю спиною в центрі експозиції ви бачите картину «Серце». Це жовто-блакитне серце кожного свідомого українця, яке б’ється на тлі червоного стягу з чорним Деревом життя. В середині цього серця приклеєно невеличкий уламок ракети, який мені у шпиталі подарував військовий для творчості, — розповідає Ольга Курська та продовжує розмірковувати  про особливість виставки. — В цих роботах я дозволила собі відійти від академізму, а дати волю емоціям. Можливо, картини не ідеально пропрацьовані, зато емоційно насичені. Виставка цілісна, роботи не залишаються і не продаються, вона буде тільки збільшуватись. Бо ми не можемо обирати, що для нас важливіше, який момент був більш символічний, який зачепив серце більше. Все однаково важливе, — розповіла пані Ольга.

Своїми враженнями поділилась поетеса Людмила Лашкул, присутні також побажали Ользі Курський натхнення, здоров’я та продовжувати творити.

Також художниця надрукувала зображені картини на листівках, які кожен охочий може придбати за символічною ціною. Отримані кошти підуть на волонтерські потреби для ЗСУ. Військовим, які завітають у літературний музей, листівки даруватимуться безкоштовно.  

Додамо, що виставка «Хроніки перемоги» мандрує Україною, в планах мисткині представити роботи в Кременчуці, Івано-Франківську та Чернігові. 

Довідково. Ольга Курська - художниця в четвертому поколінні, працює в напрямку українського сучасного імпресіонізму. Народилась та виросла в місті Черкаси. Початкову художню освіту здобула в Дитячій художній школі ім.Д.Нарбута. В 2014 році закінчила Черкаський національний університет ім.Б.Хмельницького за спеціальністю «Образотворче мистецтво» та отримала диплом магістра з відзнакою. Є учасницею міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських виставок. Організаторкою благодійних та патріотичних проєктів. Також виступає на науково-практичних конференціях. Викладачка Черкаської дитячої школи мистецтв ім.В.Талаха, волонтерка, ілюстраторка, арт-терапевтка.

Людмила Лобачова, фото зі сторінки музею у фейсбук та зі сторінки Ольги Курської

Коментарі

keyboard_arrow_up