У Житомирі реалізовуватимуть проєкт "Бачити серцем"

У Житомирі реалізовуватимуть проєкт "Бачити серцем"

Його мета - допомогти людям з інвалідністю по зору у сприйнятті візуальних  творів мистецтва.

Про проект повідомила прес-служба міської ради.

Сьогодні, 1 серпня, в прес-центрі міської ради відбулася презентація проєкту Житомирської обласної громадської організації «Житомирська обласна спілка культури та мистецтва інвалідів» «Бачити серцем» - мистецькі заходи для людей з інвалідністю по зору», що реалізовуватиметься за підтримки Українського культурного фонду в рамках програми «Інклюзивне мистецтво» в м. Житомирі, м. Луцьку, м. Хмельницькому та м. Полтаві. Спікерами Голова спілки, керівник проєкту Валентина Позняк та Народний художник України Юрій Камишний ознайомили учасників прес-конференції з запланованими в рамках проєкту заходами. Слід зазначити, що виставка картин Юрія Камишного є однією зі складових проєкту.

Під час реалізації проєкту у серпні – жовтні 2019 р. відбудуться тренінги з аудіодискрипції для представників закладів культури. Незрячі спікери, спеціалісти по роботі з інвалідами по зору поділяться досвідом щодо організації специфічних мистецьких заходів, екскурсій, перформансів. Працівники культурних установ зможуть наочно побачити алгоритм роботи з незрячими людьми під час аналізу візуальних творів мистецтва, познайомитись з різноманітними форматами та методами роботи з різними категоріями інвалідів по зору. Навчити «зрячих» не боятися, не співчувати, а працювати з «незрячою» аудиторією – одне із завдань проекту, своєрідна інтелектуальна культурна продукція, яку отримає «здорове» суспільство від інклюзивної меншості.

Вже 8 – 10 серпня у Полтаві пройдуть перші заходи в рамках проєкту: тренінг, перфоманс «Бачити серцем», учасники проекту також відвідають фестиваль в смт Опішня «Борщик у глиняному горщику».

В рамках проєкту в Полтаві, Хмельницькому, Луцьку та Житомирі також відбудеться мистецький захід для людей з інвалідністю по зору – перформанс «Бачити серцем». Незрячих людей познайомлять з живописними творами народного художника України – Юрія Камишного.

До картин відомого митця написано багато віршів та пісень, більшість з них виконають незрячі люди, зокрема гурт «Гармонія». В піснях та поетичних творах передається задум, настрій, емоції, які митці відчували, споглядаючи художній твір – певну картину Юрія Камишного. Основне завдання заходу –  довести, що люди із вадами зору насправді можуть бачити набагато більше, аніж звичайні люди, тому що головне у сприйманні мистецтва – це вміння відчувати та бачити серцем.

Також для учасників проєкту - інвалідів з вадами зору - будуть організовані спеціальні екскурсії по музеях Полтави, Хмельницького, Луцьку та Житомира.

Під час цих мистецьких заходів планується налагодити обмін досвідом з представниками громадських організацій Житомирщини, Полтавщини, Хмельниччини та Волині для подальшої співпраці.

Довідково:

Український культурний фонд - державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 18 вересня ФК "Полісся" прийматиме рівненський "Верес" 17:30 На сесії облради призначили керівників комунальних закладів 17:00 На сесії міськради погодили положення про особливості організації форм здобуття загальної средньої освіти в КП "Дитяча лікарня ім. В.Й. Башека" 16:39 Депутати звернулися до Президента, Кабміну та ВР України щодо виділення коштів на лінійний прискорювач для онколікарні Від читача 16:14 Євроклуб з с. Білокоровичі Житомирської обл. увійшов до 20 переможців Посилання на джерело: https://zt.20minut.ua/pre_add_my_news 16:22 У троковицькій недільній школі пройшло свято першого дзвоника 16:08 Оформити податкову знижку за 2018 рік громадяни можуть  по 31 грудня 2019 року 16:00 Невдале пограбування: у Романівському районі двох парубків викрито у розбійному нападі на оселю підприємця 15:39 За добу на Житомирщині ліквідовано 21 загоряння сухотрав’я, вогнем пройдено 44 га території 15:20 У Польщі заарештовано українців з великою партією бурштину 15:00 У 2010 році планується рекордний обсяг фінансування дорожньої галузі – 74,4 млрд гривень 14:51 На сесії облради звернулися до Кабміну з проханням про гроші на дороги та звільнення очільника обласної САД Геннадія Савченка 14:42 У Бердичеві за участі іноземних послів вшанували пам’ять жертв Голокосту 14:41 Мешканці Корбутівки - без води і без тролейбусів 14:18 У Житомирі ДТП через собаку: постраждали жінка і дворічна дитина 14:00 Кладіть в кишеню по цеглині: завтра сильний вітер охопить всю Україну 13:58 Житомирські школи готуються до переходу на електронні журнали 12:37 У серпні здорожчало 55% продуктів соціального кошику 12:20 На Житомирщині за шкільний булінг поліція склала адміністративні протоколи відносно 16 осіб 12:00 У Житомирі гостював Мандрівний літературний фестиваль «Слово»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up