У Новограді-Волинському триває щорічне міжнародне свято «Лесині джерела»

У Новограді-Волинському триває щорічне міжнародне свято «Лесині джерела»

Впродовж 23-25 липня у Житомирській області проходить щорічне міжнародне свято творчості «Лесині джерела», яке має підкреслити геніальні здобутки великої письменниці Лесі Українки.

Захід відбувається у Новоград-Волинському районі, який є малою батьківщиною письменниці, - інформує.пресслужба ОДА.

Участь у святкуванні також взяли заступник голови Житомирської ОДА Юрій Оханський, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко зі своїм заступником Володимиром Ширмою, керівництво Новоград-Волинського району, народні депутати України та громадськість.

Так, програмою цьогорічних заходів передбачено низку краєзнавчих екскурсій, роботу художніх виставок, музично-танцювальних концертів та вистав. Також упродовж святкувань у Новограді-Волинському діятиме святковий ярмарок, фудзони, фотозони.

Крім того, впродовж трьох днів триває телемарафон та трансляція відеороликів про життя і творчість Лесі Українки, відеосюжетів, відеопрезентацій на місцевому телебаченні. Для гостей свята також підготовлено екскурсію «Леся Українка – гордість Поліського краю», виставку лауреата премії Лесі Українки ЖОВУФК, заслуженого художника України Наталії Аксьоненко, виставку родинних фотографій Лесі Українки та виставку сувенірної продукції.

Крім того, в рамках свята відбулося відкриття пам’ятного знаку «Літературно-мистецька книга родини Косачів», церемонія покладання квітів до пам’ятника Лесі Українці, вручення відзнаки міста «Орден «Звягель» та звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» тощо.
Також під час святкувань передбачено презентації низки друкованих видань про Лесю Українку.
Із детальною програмою заходів можна ознайомитися ТУТ.

Нагадаємо, що 2021 рік на Житомирщині оолошено роком Лесі Українки.

Довідково. Леся Українка – одна з найвидатніших українських митців слова, неповторна, багатогранна і талановита поетеса та драматургиня, спогади про яку потрібно позбавляти від стереотипів. Багатогранний талант письменниці виявився в найрізноманітніших жанрах – ліриці, епосі, драмі, прозі, публіцистиці. Її творчість сповнена глибоких патріотичних почуттів до України.

 

Лесині джерела» – міжнародне свято літератури і мистецтв. Започатковане 1987 під назвою «Росте і квітне Лесин край» міськрадою м. Новоград-Волинський Житомирської області на батьківщині поетеси, драматурга, громадської діячки Українки Лесі. Від 1989 – має сучасну назва. Відбувається щороку в останню неділю липня за підтримки Міністерствава культури України. Завдання заходу — широке пропагування творчості Лесі Українки, нових наукових і літературознавчих досліджень щодо життя і творчості поетеси, її родини та найближчого творчого оточення; сприяння розвитку молодих талантів України. У святах беруть участь поети, письменники, науковці-лесезнавці, майстри декоративно-ужиткового мистецтва, виконавці автентичного співу, читці художнього слова, майстри мистецтв, аматорські творчі колективи з усіх регіонів України, ближнього та далекого зарубіжжя.

 

План заходів із відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки на 2021 рік затверджено спільним розпорядженням голови Житомирської облдержадміністрації та Житомирської обласної ради від 03.02.2021 № 51/14 «Про утворення оргкомітету та затвердження заходів щодо відзначення в області 150-річчя від дня народження Лесі Українки на 2021 рік”.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up