Священик пояснив, чи можна пекти паски у Страсну п’ятницю і що нести до церкви

Священик пояснив, чи можна пекти паски у Страсну п’ятницю і що нести до церкви

В останній тиждень перед Великоднем християни готуються до великого свята, запасаються пасками, крашанками та іншими продуктами для освячення в храмах. Коли найкраще пекти великодні паски, і що з їжі бажано нести до церкви, пояснив священик УГКЦ Олег Кобель.

Про це передає РБК-Україна, посилаючись на видання Galnet.

Зауважимо, що в “страсну седмицю” зазвичай господині починали пекти паски та фарбувати яйця, запікати м’ясо з четверга. Також існує думка, що у Страсну п’ятницю – коли найсуворіший піст – побутовими справами займатися категорично не можна, в тому числі й приготуванням пасхальної їжі.

Священнослужитель озвучив церковне бачення цього та інших питань, пов’язаних з продуктами для святкування Великодня.

Відео дня

Чи можна пекти паски у Страсну п’ятницю

Духівник звернув увагу, що вранці зазвичай служать богослужіння Великої п’ятниці, і тоді, після преклоніння до плащаниці, можна вдома робити всю необхідну роботу.

“Бажано, звичайно, спекти паски раніше чи пізніше за п’ятницю, адже цей день є особливо скорботним, проте якщо є необхідність у якійсь праці, то можна нею займатися після ранкового богослужіння”, – розповів священик.

Які продукти нести святити до церкви

За словами отця Олега, все, що слід нести на освячення, перераховано в молитвах: це масло, сир (запечений, солодкий, в будь-якому вигляді), яйця, м’ясо (на нього навіть читають окрему молитву через насильство і загибель тварини), хрін і хліб (паска).

Всю іншу їжу священик не згадує під час освячення, тому нести її до церкви – сенсу немає.

Що робити з зіпсованими освяченими продуктами

Духівник настійно не рекомендує доводити до того, щоб освячена їжа псувалася. Щоб уникнути цього можна роздавати продукти людям, запрошувати гостей до хати.

“Але якщо вже так сталось, то треба віддати її тваринам. У місті віддають собакам чи котам, а село використовує по господарству. А взагалі будь-яка освячена річ втрачає освячення тоді, коли втрачає цілісність. Тобто яйце, яке зіпсувалося, вже можна не вважати освяченим”, – зазначив священик.

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді Від читача 16:54 Соціальний проєкт BRAMA: як протидіяти фейкам та пропаганді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні 14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up