«Поліська хата» вилікує від осінньої депресії

«Поліська хата» вилікує від осінньої депресії

У будь-яку пору року за будь-якої погоди багато цікавих самобутніх заходів відбувається у «Поліській хаті» – одній з унікальних туристичних окрас Житомирщини.

Цей культурно-мистецький центр в селі Городському Коростишівського району презентує наш край на всю Україну. Сюди часто приїздять й іноземці. Та, можливо, ще не всі жителі нашої області знають про цю перлину. Ті ж, хто побував тут вперше, обов’язково знаходять можливість приїхати знову. 

«Поліська хата» – райський куточок на Житомирщині. Завітавши в черговий раз сюди, поринаєш у чарівний світ етнографії, фольклору та української історії. Господиня цього обійстя з любов’ю зустрічає кожного гостя. Особисто хочу подякувати Інні Величко за запрошення та теплу зустріч», – ділиться враженнями житомирянка Оксана Дедюль.

Культурно-мистецький центр «Поліська хата» – це відреставрований будинок ХІХ ст., інтер'єр якого максимально наближений до періоду його спорудження. Тут зібрані старовинні предмети: рушники, скатертини, посуд, меблі.

Цілий рік тут проводять фольклорні дійства, виставки, ярмарки, відзначають народні свята так, як це було в давнину. Якщо ви хочете відчути себе в атмосфері українського села ХІХ– поч. ХХ ст., вам – сюди. 

Лише у Городському ви можете побачити картини відомих художників та фотографів під солом’яною стріхою. Тут вас нагодують харчами, які споживали українці в часи Голодомору. А ще навчать формувати перший сніп і співати традиційних українських пісень.

Одного разу сюди приїхали гості з Болонського університету. Один з членів делегації – професор Дімітріс Аргіропоулос – невчасно захворів. Температуру не вдавалося збити нічим. І лише після ночі, проведеної під ковдрами у дерев’яному ліжку у «Поліській хаті», перед древніми намоленими іконами, італієць прокинувся здоровим. 

Кожен бажаючий може відчути на собі неповторну атмосферу, відвідавши «Поліську хату». Особливо це буде доречним для тих, хто страждає від осінньої депресії. Мальовничі краєвиди та тепло від хатніх стін і предметів старовини точно не дадуть сумувати. І культурну програму тут забезпечать на будь-який смак. Їхати недалеко. Древнє село Городське, що виникло у IV ст. до нашої ери, розташоване неподалік автотраси Житомир – Київ.

Андрій Козаченко 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up