Кутя за автентичним поліським рецептом : як у Садибі Поліського Святого Миколая зустрічатимуть Різдво

Кутя за автентичним поліським рецептом : як у Садибі Поліського Святого Миколая зустрічатимуть Різдво

У Садибі Поліського Святого Миколая, що у Малинівці Малинського району, на Різдво окрім колядування планують частувати гостей кутею, звареною за стародавнім рецептом.

На Поліссі кутю варять густою: наші предки вірили, що “мокра” кутя – до літніх дощів.

“На Житомирщині в деяких селах кутю варять на молоці та з яйцем. Але традиційно – з ячменю із додаванням горіхів та сушених вишень. На Різдво в нашій Садибі можна буде не лише спробувати традиційну поліську кутю, а й дізнатись про секрети її приготування”, - розповідають організатори свята.

Окрім того на Різдво в Малинівці можна буде навчитись плести павуків із соломи.

“Павуків колись починали плести із 2 січня – щоб прикрасити домівки на свята. Ми також плануємо не лише навчитись виготовляти ці обереги, а й розвісити їх у хатинка Садиби – щоб вони приносили Малинівці гарні новини протягом 2019-го року”, - зазначають в Садибі.

Також 7 січня на відвідувачів чекають традиційні поліські колядки із вертепом. У Малинівці можна буде почути, як колядували поліщуки 100 років тому!

Святкування Різдва у Садибі Поліського Святого Миколая розпочнеться 7 січня, о 16:00, с. Малинівка, Малинський район.

Як відомо, Садиба Поліського Святого Миколая розпочала роботу 19 грудня і буде приймати гостей до 13 січня. У Садибі на малечу чекають янголи та помічники Миколая, а також – віслюк Вітус. Окрім того, за неслухняними дітьми в Садибі полює чорт крампус. Після того, як малеча кидає свої листи до спеціальної скрині, вони спілкуються із Поліським Святим Миколаєм та отримують настанови на весь наступний рік. За перші тижні роботи Садиби у Малинівці, її відвали кілька тисяч дітей із різних куточків області.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:54 У Житомирі комунальні служби продовжують весняне прибирання міста photo_camera 17:31 У Києві відбулася зустріч Міністра освіти і науки України з освітянами Житомирщини у форматі відкритого діалогу 17:00 Для вступу до вишів діятимуть результати НМТ 2023-2026 років 16:41 Коростенець втратив 9 тис. грн під час інтернет-шопінгу: будьте обачні під час онлайн-покупок Від читача 18:39 Перевіряйте джерела: користуйтеся лише офіційними сайтами 16:19 Житомирян чекає тепла без опадів погода— прогноз до кінця тижня 16:00 На Звягельській залізниці під колесами електропоїзда загинув 88-річний чоловік 15:40 Міжнародні дороги Житомирщини ремонтують після зими photo_camera 15:19 В Україні створили Мапу можливостей для ВПО: усі вакансії, навчальні програми та гранти на одній карті 15:00 На Житомирщині з початку року згоріло понад 65 гектарів сухої трави 14:43 У поліції Житомирщини запрацювала система Custody Records 14:18 Хлопець і дівчина постраждали від наїзду автівки на вул. Великій Бердичівській в Житомирі photo_camera 14:00 Увага! У Житомирі цілодобово працює «гаряча лінія» міського інформаційного центру 15-80! 12:42 У Радомишльській громаді поліція затримала 52-річного підозрюваного у замаху на вбивство 16-річного хлопця 12:41 Туберкульоз не зник: 11 важливих фактів для жителів Житомирщини 12:20 До весняного місячника благоустрою долучаються житомирські ОСББ 12:00 Президент ФК «Полісся» Геннадій Буткевич звернувся до УАФ з вимогою відсторонити від суддівської діяльності Дениса Шурмана 11:55 ДТП на Бердичівщині: автомобіль збив 11-річного хлопчика на самокаті photo_camera 11:39 Ціни на продукти в Україні зростають: як це відчувають жителі Житомирщини 11:21 Суд за позовом прокуратури скасував рішення сільради про затвердження детального плану території щодо земельної ділянки понад 13 га через конфлікт інтересів депутата
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up