Інтегрований розвиток Житомира: 1 березня розпочинається прийом заявок до майстерні міста - 2018

Інтегрований розвиток Житомира: 1 березня розпочинається прийом заявок до майстерні міста - 2018

Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця.

«У 2018 році ми продовжуємо активну роботу над розробкою концепції культурного розвитку Житомир-2030, вона передбачає активне залучення містян до обговорення ідей, яким же має бути наше місто. Саме  з 1 березня стартують ті події, які покликані залучати житомирян до розробки концепції», -  розповів директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця.

Йдеться вже про третій культурний захід. Майстерня міста – це урбаністичний фестиваль, платформа для спілкування громадських організацій, ініціатив, мешканців міста та міської влади. За цей демонстраційний проект  у минулому році проголосувало майже 45 % житомирян.

 

«Вже третій рік поспіль ми проводимо цей захід, в межах якого запрошуємо до участі житомирян, громадські організації, малий і великий бізнес, будь-кого, хто хоче брати активну участь у розробці концепції «Житомир-2030». Ми вже збирались 5 лютого, було приємно, що близько 40 людей прийшли обговорити деталі. Цього року головний пріоритет -  це зелене місто, починаючи з 1 березня всі, хто бажає, можуть подати свою заявку. Анкету, яку потрібно буде заповнити, можна знайти на сайті майстерні, основні вимоги прописано гарно в анкеті та відповідно є бюджет, який до неї буде приєднаний. 15 квітня завершуємо прийняття заявок», - розповіла керівник проекту GIZ у Житомирі Марія Байда.

6-11 червня  у місті відкриється вже третя «Майстерня міста». Спеціальний майданчик буде розташований на вул. Пушкінській, біля вежі.Цьогорічні пріоритети майстерні -  зелене місто, енергозаощадження та екологія.

«Я сподіваюсь що цього року ми зможемо підняти захід на новий рівень», - наголосила  керівник проекту GIZ у Житомирі Марія Байда.

«За допомогою демонстраційного проекту ми хочемо запровадити цілу низку нових ідей. Вежа вже довгий час перебуває в центрі дискусій та обговорень. Населення визначилось з функцією вежі – архітектура, туризм та культура. Паралельно триває робота над розробкою концепції інтегрованого розвитку міста. Ми не обмежуємось будівлею вежі лише зсередини, а також дивимось на прилеглі території, щоб була зручна автостоянка, чи є де припаркувати велосипед, чи ходить там громадський транспорт, де можна випити кави, тобто гарно провести час», - зауважив німецький представник проекту.

Анкету для участі та деталізований бюджет заходу можете надіслати на адресу: maisterniamista.zt@gmail.com.

Основні теми проектів:

 • залучення мешканців до збалансованого розвитку міста та зелених зон;

 • зелені громадські простори та їх ефективне використання;

 • збереження навколишнього середовища, енергоощадність;

 • формування екологічної свідомості та поведінки як імпульс до сталого розвитку міста;

 • екологічно безпечний міський транспорт;

 • велорух, пішохідна інфраструктура;

 • залучення людей з особливими потребами до міського життя;

 • місто для дітей;

 • збереження історико-культурної спадщини;

 • робота з маргіналізованими групами населення.

 • Аліна Бойко

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up