До 115-ї річниці з дня народження Корольова в Меморіальному будинку-музеї представили нові експонати

До 115-ї річниці з дня народження Корольова в Меморіальному будинку-музеї представили нові експонати

Найбільш цінне надходження - це портрет С.П. Корольова (інтарсія), виконаний на меблевій фабриці МІРТ в м. Новоград-Волинський і подарований приватним підприємцем О.М. Ющенком.

Про новинки в експозиції розповідає Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова.

Вперше експонуються для широкого загалу так звані «папки Головного Конструктора», які довгий час зберігались у фондах. Вони містять ксерокопії матеріалів, присвячених розвитку авіації, ракетобудування та космонавтики за 1925-1939 рр. та 1958-59 рр. В папках представлені статті з газет та журналів: «Правда», «Известия», «Комсомольская правда», «Красная Звезда», «Рабочая газета» «Огонек», «Самолет», «Прожектор», «Наука і техніка», «Гражданская авиация».

Ці вирізки протягом багатьох років збирав та зберігав Сергій Павлович Корольов. Зібрання першого періоду належать до часу, коли Сергій Павлович тільки розпочинав свою трудову діяльність, працював у Групі вивчення реактивного руху, а згодом – Реактивному науково-дослідному інституті. Вони дають уяву про інтереси майбутнього Головного Конструктора і є цінними джерелами для дослідження його діяльності в 20-30-х роках минулого століття. 

Відео дня

До другого тому увійшли газетні замітки 1957-1958 рр. Вони відображають велич самого факту відкриття космічної ери, підкреслюють його історичне значення для майбутнього людства. Тут зберігаються статті, присвячені конструкціям самого С.П. Корольова. Серед них дві опубліковані українською мовою в харківському журналі «За техніку» (1933 р. та 1934 р.).

В колекції С.П. Корольова знаходимо ретельно дібрану інформацію про досягнення зарубіжних льотчиків, авіаконструкторів та інженерів. Підкреслення Сергія Павловича зустрічаються в статтях про американську морську авіацію, англійські військові та італійські авіаційні заводи, чехословацькі літаки. Корольова цікавлять зарубіжні перельоти, рекорди швидкості та висоти, стратосферні польоти, міжнародні авіаційні виставки. Так, його увагу привернула стаття про американський авіаційний завод Ігоря Сікорського «Літак для трансатлантичних ліній».

Читайте також:

У Житомирі розпочалися урочистості до 115-ої річниці з дня народження Сергія Корольова. Фоторепортаж.

 

Коментарі

keyboard_arrow_up