Будинок Гілярія Трибеля — найкраще фото Житомирщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024»

Будинок Гілярія Трибеля — найкраще фото Житомирщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024»
Фото зроблене 12 липня 2021 року.

Робота із зображенням будинку Гілярія Трибеля у Житомирі стало найкращим фото Житомирської області. Автор — Андрій Ковальський.

 

Побудований у 1890-х роках, будинок по вул. Михайлівська, 8/1, належав фабриканту Гілярію Трибелю. Триповерховий, збудований у неоготичному стилі. Тут розташовувалася редакція житомирської газети «Робітник», де працював український драматург Іван Кочерга. Це пам'ятка архітектури та історії місцевого значення, охоронний номер 4425-Жт. Окремої статті про пам’ятку у Вікіпедії ще немає — та ви завжди можете її створити! 

«Я просто хотів поповнити архів фотографіями місць, де сам був. Деякі з них в аварійному стані і можливо скоро зовсім зникнуть, деякі зміняться та переформатуються, а деякі просто красиві і гріх не сфотографувати. Я частенько читаю статті на Вікіпедії і далеко не завжди вони підкріплені фотографіями, тому чого б і не додати кілька штук з мого боку. Ми всі любимо спостерігати за історією крізь призму фотографій минулого, як міняються міста та люди, культура, то чого б не лишити після себе оцифроване відображення дійсності в якій я жив», — поділився своєю мотивацією участі у конкурсі Андрій Ковальський.

Журі підмітили оригінальність та незвичайність фото. Сергій Криниця, один з членів журі, зазначив, що це «вдала світлина міської архітектури з елементами стріт-фотографії. Чорно-біле виконання тут працює блискуче, підкреслюючи геометрію та текстури історичної будівлі», а членкиня журі Надія Лиштва додала, що «зображень цієї пам’ятки небагато, а таких вдалих і оригінальних взагалі немає»

Відео дня

Наталія Шестакова, членкиня журі, прокоментувала цю світлину так: «одна з найкреативніших робіт 2024 року, коли дуже просту архітектурно пам’ятку так талановито представлено з допомогою ефектів "віддзеркалення", чорно-білого рішення (яке посилює ефект віддзеркалення) та динамічності, вписаності у рух людської діяльності. Світлина сповнена життя, свіжості та оптимізму». Член журі Ігор Єрмолаєв додав, що на його думку це «найкраще чорно-біле фото року».

Пам’ятка вперше представляє Житомирську область серед переможців конкурсу. У попередні роки журі відзначило роботи із зображенням інших пам’яток регіону: Спасо-Преображенський собор у Житомирі, будинок-садибу Терещенка у селищі ЧервонеКармелітський монастир у Бердичеві, Костел Святої Клари у селі Городківка, Хрестовоздвиженська церква у селі Старий СолотвинГородище літописного міста Ярополча та Миколаївська церква у селі Межирічка

У списку пам’яток Житомирської області 3559 об’єктів культурної спадщини, 1217 (34%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2024 року 20 учасників та учасниць завантажили 356 фото 73 пам’ятки (7 з яких проілюстровано вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подали 259 конкурсантів та конкурсанток.

Для довідки: 

 

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі (2012). Усього за час проведення конкурсу було завантажено майже 3,4 млн фотографій зі 102 країн і територій. В Україні конкурс проходив уже втринадцяте, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна». За попередні роки проведення конкурсу в Україні понад три тисячі учасників та учасниць завантажили майже 416 тисяч світлин понад 41 тисячі об’єктів культурної спадщини.

У 2024 році до української частини конкурсу долучилися 322 учасники та учасниці, які завантажили 30 139 світлин українських памʼяток. За кількістю світлин Україна посіла друге місце серед 56 країн-учасниць. Окрім основних номінацій, у конкурсі було дев’ять спеціальних номінацій та відзнак: «Відео», «Війна руйнує пам’ятки», «Елементи екстер’єрів», «Єврейська спадщина», «Інтер’єри», «Німецька спадщина», «Польська спадщина», «Фотоплівка» та «Визначні місця Харкова».

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є єдиним регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні. Вона займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія; залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів, а також розвитком вікіспільноти в Україні.

Коментарі

keyboard_arrow_up