22 травня - святого Миколая-чудотворця: традиції і заборони

Весняний Миколай Чудотворець: що не можна робити в цей день
День Святого Миколая відзначається двічі на рік: взимку 19 грудня та весною 22 травня. Окрім певних традицій, на це свято є й заборони: що не можна робити на Весняного Миколая?
Свято на честь Миколи навесні відзначається в пам'ять про перенесення мощей святителя Миколая у місто Барі, що в Італії. На це свято існують цікаві традиції: усі одягають новий святковий одяг та йдуть до церкви, аби вшанувати Миколу Угодника й попросити у нього здоров'я та доброї долі. На свято Миколи теплого традиційно чекають власники коней, адже вважається, що він охороняє цих тварин. Тому власники коней в цей день замовляють молебні в церкві. Особливо це свято ще подобається гуцулам, які в цей день влаштовують "полонинський хід": виганяють тварин на полонини. Існує також традиція "микольщини": у лісі народ влаштовував бенкет. Вони гуляли з хороводами та піснями-веснянками усю ніч. Крім того, на Миколин день старший чабан мусить розпалити вогонь, який горить до кінця сезону.
Що можна робити на Миколу весняного:
• Святий Микола Угодний найбільш наближений до Господа, тож сьогодні можна звертатися до нього з різними проханнями.
• Крім того, особливістю цього релігійного свята є те, що можна працювати: як по дому, так і по господарству, в саду і на городі.
• Сьогодні можна наводити порядки: вдома, на робочому столі та навіть духовно всередині себе. Святий Миколай не любить безлад.
Микола травневий: що не можна робити на Весняного Миколу
Не можна сіяти гречку.
Не можна купатися у водоймах.
Не можна стригтись та навіть брати до рук ножиці.
Не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу.
Джерело: 1+1
-
Наталя ПилипчукАмінь