16 жовтня - Всесвітній день хліба

16 жовтня - Всесвітній день хліба

Хліб - один з найважливіших продуктів. Його їдять кожен день по кілька разів, і він не набридає! Цей продукт є в кухнях всіх народів світу. Без короваю не обходиться весілля, з хлібом вперше переступають поріг будинку.

Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів/

Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року була створена Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства та його виробництва.

Цікаві факти про хліб

1. Історія хліба налічує кілька тисячоліть. Згідно з науковими дослідженнями, перші хлібні вироби виникли близько 8 тисяч років тому. Зовні вони виглядали як коржі, та готувалися з крупи і води та випікалися на розпеченому камінні.

2. Перший дріжджовий хліб навчилися робити в Єгипті. За легендою, це сталося через недогляд раба, який готував тісто - воно підкиснуло й, аби уникнути покарання, він усе ж таки ризикнув спекти коржі. З'ясувалося, що вони вийшли пишнішими, рум'янішими та й смачнішими, ніж з прісного тіста. 

3. Існувала пряма залежність між ступенем свіжості хліба та соціальним статусом його споживачів. Так, королівська родина їла хліб свіжоспечений, білий. Вчорашній хліб призначався для знаті. Хліб дводенної випічки - для дрібної шляхти. Хліб триденний отримували ченці та студенти, а хлібом, випеченим чотири дні тому, харчувалися ремісники.

4. В Україні завжди віддавали перевагу житньому хлібу, а пшеничний випікали на великі свята – Різдво, Паску, весілля. 

5. В десятому столітті у Візантійській імперії пекарі, які постачали населення хлібом, звільнялися від усіх податків і повинностей. Це потрібно було для того, щоб кожен житель міг в будь-який момент отримати хліб. 

6. Перший в світі Музей хліба з'явився в 1955 році в місті Ульм (Німеччина). В одному з колишніх комор фабриканта Віллі Ейслі була відкрита для відвідувачів постійна експозиція, котра відтоді постійно поповнювалася і оновлювалася.

У колекції музею хліба зібрано більше 18 тисяч експонатів, що розповідають про історію вирощування зерна, про вдосконалення знарядь праці хліборобів, мельників і пекарів, про значення хліба в історії людства.

7. В 1266-му році в Англії був прийнятий закон, який регулював масу хлібобулочних виробів, а також їх вартість і оплату роботи пекарів.

Дивно те, що він проіснував цілих 600 років! Так, тільки в 2008-му році уряд дозволив випікати хліб, який важить менше 600 грамів!

8. З одного зернятка отримуємо приблизно 20 міліграмів борошна, для випікання одного буханця потрібно борошна з приблизно 10 тисяч зернят.

9. Сумарний об'єм води, яка використовується для вирощення пшениці та виготовлення однієї буханки хліба понад 1600 літрів.

10. Кожен день у світі люди з’їдають близько 9 мільйонів буханок хліба!

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
11:00 Словечанській сільській раді сплачено майже 2 млн грн шкоди, завданої довкіллю незаконною порубкою дубів 10:39 Житомир прийматиме всеукраїнські змагання з веслування на човнах «Дракон» 10:21 Перевозив психотропи на понад 4,8 млн грн: правоохоронцю з Києва повідомили про підозру 10:00 Судитимуть жителя Брусилівської громади, який вчинив сексуальне насильство відносно дівчат 5 та 7 років Від читача 18:39 Ефективні інструменти у боротьбі проти дезінформації та спаму. 09:25 Обшуки відбуваються в Головному управлінні Нацполіції Житомирщини 09:20 Оперативна інформація станом на 08:00 20.05.2026 щодо російського вторгнення 09:00 20 травня: все про цей день, яке церковне свято, традиції, прикмети і погода у Житомирі 17:27 Оплачуйте штрафи ПДР у чаті з Дія.АІ 17:03 Активні парки на Житомирщині: підсумки року та плани розвитку 16:42 Як ветеранському бізнесу отримати до 1,5 млн гривень: запрошуємо на онлайн-воркшоп 16:19 У Житомирі взято під варту чоловіка, який днями поранив ножем двох перехожих 16:00 Увага! Укргідрометцентр попереджає про небезпечні метеорологічні явища по Україні 15:40 Рятувальники дістали тіло людини з озера у с. Дубовий Гай Коростенського району 15:20 Із Юви до Романова привезли не лише автомобіль photo_camera 15:00 21 травня у Житомирі — заходи для містян і гостей photo_camera 14:41 Через довгих два роки на щиті в рідний Житомир повернувся Герой Олександр Ємець 14:20 За вчинення смертельної ДТП водій мотоцикла постане перед судом 14:00 Як пройти Скринінг здоров’я 40+: оновлений маршрут 12:41 Уряд розширив програми підтримки енергетичної стійкості житлового сектору
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up