10 цікавих фактів про Лесю Українку

10 цікавих фактів про Лесю Українку

Те, про що не пишуть в підручниках!

🔲Справжнє ім’я мисткині – Лариса Петрівна Косач-Квітка. Але, в сімейному колі її називали багатьма іменами, серед них були: Леся, Зея, Мишелосія. Зея або Зеїчок її звала мати – це ім’я похідне від назви сорту кукурудзи «зея японіка», мов тонка, як стеблинка. Мишелосією її називали разом з її братом Михайлом. Це парне ім'я дісталось їм через їх теплі та близькі стосунки.

🔲Леся Українка була поліглотом. Вона вільно розмовляла українською, російською, польською, болгарською, англійською, німецькою, французькою, італійською, давньогрецькою та латинською мовами – їх вона вивчала самостійно. Також бралась за вивчення грузинської, шведської та іспанської мови.

🔲Одним із її захоплень була музика, до освоєння якої вона мала гарні здібності. Дівчинка вивчилася грати на фортепіано, але не змогла розвинути цей талант через хворобу кісток. Також мала гарний слух та голос і саме з її голосу записано близько 220 народних мелодій.

Відео дня

🔲Ще одним із захоплень у якому вона досягла успіхів було малювання. Її називали першою жінкою-мариністкою. Але, на жаль, до сьогоднішнього часу збереглась лише одна її картина.

🔲У віці 19 років Леся написала для своїх сестер підручник «Стародавня історія східних народів». Він був надрукований у Катеринославі (нині Дніпро) в 1918 році.

🔲Пані Леся створила і ввела в лексикон слова, які ми зараз активно вживаємо, але про які ніхто не використовував у ті часи, а саме: «промінь» та «напровесні».

🔲У Луцьку біля В’їзної вежі та замку Любарта є дерево, яке іменують Лесиним. Вважається що саме під тим ясенем вона написала свого першого вірша.

🔲«Білий» та «сірий» будинки, у яких проживала сім’я Косачів були зруйновані під час Другої світової війни. Згодом їх побудували з нуля та відтворили й зараз вони існують у якості літературно-меморіального музею Лесі українки.

🔲Сьогодні залишилось не так багато живих нащадків мисткині й всі вони живуть за межами України. Серед них Роберто Гааб, що живе у Швейцарії – троюрідний племінник, онук Лесиної сестри Оксани, та Ольга Лютон-Петрова, яка мешкає нині в США – троюрідна племінниця, онука Лесиної сестри Ізидори.

🔲Ім’я видатної української культурної діячки носять не тільки офіційні установи, такі як вулиці, бульвари тощо. Ім’ям пані Лесі у 1970 році назвали астероїд (2616 Lesya), він розташований між орбітами Марса та Юпітера.

Джерело: ЕТНОХАТА

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:53 Як держава планує залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці? 17:50 Чи загрожує Житомирщині підтоплення? Розповідають гідрологи 17:00 єЧерга для автобусів: на пунктах пропуску з Молдовою кожен автобус зможе обрати час перетину кордону 16:40 Якщо про депутатів, то тут – дисципліна, а якщо про громадськість, то тут… Від читача 18:18 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 16:20 У Станишівській громаді зупинили нетверезу водійку: вона запропонувала патрульним хабар 10 тисяч photo_camera 16:17 Не поширюйте фейки: відео нібито з Житомира, як військовий "закопує" ухилянта - російська пропаганда 16:07 У Попільні в гаражі виявлено арсенал зброї: власника підозрюють у резонансному вбивсті чоловіка в Житомирі photo_camera 16:00 У Львові відбувся підсумковий форум «LED Push: Підтримка місцевих економік» 15:40 Житомир попрощався із Захисником Денисом Пекарським 15:20 Вночі у Житомирі зупинили п'яного водія, в салоні авто знайшлися наркотики 15:01 23 випадки захворювання на кір зафіксовано в Україні з початку 2024 року 14:40 Рятувальники ліквідували пожежу в адмінбудівлі приватного підприємства в Житомирі 14:18 ECIDE допоможе 25 громадам організувати літні дитячі клуби: розпочався прийом заявок 13:11 Пил із Сахари знову в Україні 12:40 Пам'ять про героїв-захисників має стати невмирущою photo_camera 12:20 Жителя Житомирського району засуджено на 8 років за умисне вбивство батька 12:02 До уваги водіїв! 25 квітня буде перекрито рух по вулиці Шевченка 11:40 Україна, в якій хочеться жити: Міністерство соціальної політики презентувало демографічну стратегію — 2040 11:20 Житлова субсидія на неопалювальний сезон: кому її призначать автоматично, а кому – за особистим зверненням
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up