У Житомирі завдяки проєкту ПРООН і ЄС відновлено два ліцеї, які постраждали від війни
У двох навчальних закладах Житомира завершилися відновлювальні роботи в межах проєкту ПРООН «Відновлення інфраструктури в постраждалих від війни регіонах України» (ECHO4SCHOOLS-UA: Build Back Better).
10 листопада 2022 року ПРООН запустила новий проєкт «Відновлення інфраструктури в постраждалих від війни регіонах України» (ECHO4SCHOOLS-UA: Build Back Better). Проєкт став можливим завдяки підтримці Європейського Союзу та здійснюється у тісній співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, обласними адміністраціями, місцевими громадами, навчальними закладами та іншими зацікавленими сторонами.
Як зазначають організатори, проєкт спрямований на підтримку національного уряду та місцевих громад у зменшенні соціальних та економічних наслідків війни, що триває, а також на прискорення процесу відбудови шляхом відновлення та переоснащення пошкоджених приміщень навчальних закладів (зокрема, середніх шкіл) у кількох громадах, серед яких Житомир, Миколаїв, Рівне та ін. На основі «Плану швидкого відновлення України – школи» ПРООН проводить легкі та середні ремонтні роботи в середніх навчальних закладах з рівнем пошкоджень 60% або менше. Проєкти передбачають заміну вікон, ремонти дахів, сантехніки та систем опалення, реконструкцію бомбосховищ, класів та інших приміщень, підвищення енергоефективності будівель шкіл.
21 листопада Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє, голова Управління ЄС із питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги в Україні Клаудія Амарал завітали до ліцеїв №26 та №1, які зазнали руйнувань на початку повномасштабного вторгнення та були відремонтовані в межах проєкту «Відновлення інфраструктури в постраждалих від війни регіонах України» (ECHO4SCHOOLS-UA: Build Back Better).
Як розповіла директорка ліцею №26 Ірина Янчук, заклад постраждав від обстрілів російської армії на самому початку війни, 2 березня 2022 року. Було пошкоджено багато вікон і дах. Завдяки спільному проєкту ПРООН і ЄС у ліцеї №26 замінили 125 вікон і повністю покрівлю.
«Україна сама б не справилася у цьому страшному горі. Але я чітко розумію, що без взаємодії і без підтримки, без спільного впровадження цього проєкту нічого не відбулося б», – подякувала директорка ліцею №26 Ірина Янчук.
«Перш за все, я хочу зазначити, наскільки великий для мене привілей сьогодні бути тут на відкритті цієї школи, і наскільки раді бачити її оновленою. Дуже приємно бачити усміхнені обличчя дітей. Ми знаємо, з якими труднощами зараз зустрічаються люди під час повномасштабної війни, і ми дуже цінуємо ті зусилля, які докладаються для того, аби рухатися у напрямку майбутнього. І саме тому для нас величезний привілей також взяти участь і допомогти у відбудові цієї школи, для того, щоб забезпечити її функціонування і, знову ж таки, рух до майбутнього. Я також хочу подякувати нашим донорам, тим, хто надавали фінансову підтримку. Це «ЕКО». Тому що саме за їх підтримки ми мали змогу допомагати із цією школою. Ми в ПРООН переконані, що це права дітей, права кожної людини отримати право на освіту. І я вважаю, що право навчатись у гарній школі в належних умовах – це також надзвичайно важливо. І саме тому ми надзвичайно раді, що у нас була змога допомогти забезпечити такі умови і що українські діти матимуть змогу навчатися у належних умовах і розвиватися», – зазначив Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.
«Для мене з боку ЄС хочу сказати надзвичайно приємно знаходитися тут, у цій оновленій школі, бачити стільки усміхнених дітей навколо. Надзвичайно важливо мати належні умови у школах, мати відбудовані школи для того, щоб діти могли повертатися до навчання не онлайн, а віч-на-віч, для того, щоб вони могли возз`єднатися зі своїми однолітками та вчителями. Як ви вже чули, ми в ЄС переконані, що освіта є частиною прав людини і також це надзвичайно важлива і невід`ємна складова. Ми надзвичайно були раді підтримувати наших партнерів ПРООН і також вас усіх у цих зусиллях для того, щоб відновити цю школу, для того, щоб діти могли мати належні умови для подальшого навчання. Мені надзвичайно приємно тут знаходитися і я бажаю успіху усім вам», – розповідає голова Управління ЄС із питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги в Україні Клаудія Амарал.
Директор ліцею №1повідомив, що завдяки програмі від ПРООН і ЄС у закладі відремонтовано дах, замінено 65 вікон, ліквідовано на стінах тріщини, які утворилися внаслідок вибуху.
Крім того, директори ліцеїв отримали від представників ПРООН і ЄС сертифікати на отримання комплектів меблів для навчальних класів.
Додамо, що наразі в межах проєкту ПРООН «ECHO4SCHOOLS-UA: Build Back Better» тривають роботи ще на двох об’єктах у м. Житомирі – ліцеях №2 та №10.