Європейська мобільність в Житомирі

Європейська мобільність в Житомирі

Темою цьогорічного тижня мобільності є безпека пішохідного та велосипедного руху і  Житомир вже втретє долучається до цієї загальноєвропейської ініціативи.

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) відзначають у понад двох тисячах міст і сіл Європи та світу. Головна мета – зменшити використання приватних автомобілів з наданням пріоритету громадському транспорту і велосипедам.

Європейський тиждень мобільності, що уперше відбувся 2002 року, охоплює щораз більше країн – і не тільки у Європі. У життя втілено близько 10 тис проектів, які формують велосипедну та пішохідну інфраструктуру, «заспокоюють» дорожній рух, роблять доступнішим транспорт та інформують громадськість про екологічно збалансоване використання транспортних засобів.

Відео дня

Кульмінацією ЄТМ є «День без автомобіля», під час якого міста-учасники виділяють одну або декілька зон виключно для пішоходів, велосипедистів і громадського транспорту. У 2017 році 1352 міста відзначили День без авто.

Кожен Європеський тиждень мобільності зосереджується на конкретній темі, пов’язаній зі сталою мобільністю. Цьогорічна тема – мультимодальність – закликає людей задуматись над різноманіттям доступних спопобів пересування, як пасажирів, так і товарів. Поєднання різних видів транспорту має щонайбільші переваги для пасажирів: економія коштів, швидкість, гнучкість, комфорт, надійність тощо. Воно також приносить користь суспільству: зменшення забруднення та заторів, покращення якості життя та здоров’я тощо. Дедалі вищий рівень розвитку цифрових технологій у міській мобільності є ключовим рушієм у пропагуванні мультимодальності.

Цьогоріч одним з заходів тижня мобільності стало «ПАРКування Соборного» -  трансформація одного з центральних майданів у місце для активного відпочинку пішоходів. Ідея полягає в облаштуванні на Соборному майдані локацій для дозвілля: освітнього майданчику, кав'ярні, скверу  з лавками і деревами та зони активного відпочинку.

«Ми вважаємо, що оптимальним є варіант, коли ми можемо використовувати і транспорту функцію, і створити пішохідний простір для людей. Ідеальний майдан Соборний – це вулиця, якою рухаються автомобілісти, велосипедисти, громадський транспорт, а той простір, який вивільняється від транспортного потоку, там мають бути дерева, зелень, місце для гри та відпочинку – зазначила координатор Олена Чернишова.

Цьому передувала розробка технічного завдання, проведення конкурсу з містобудівної концепції і зовнішніх змін в місті. Команди з різних регіонів України подали свої пропозиції, з яких обрали одну, яка найбільше відповідає спільному баченню розвитку міста. До проекту реконструкції Соборного долучилася велика кількість фахівців з різних сфер. Але «ПАРКування Соборного» дозволить на практиці перевірити всі напрацювання.

«З одного боку потрібно протестувати, чи взагалі ця концепція зможе працювати у місті Житомирі. З іншого боку ми хочемо подивитися, наскільки Житомирі і житомиряни взагалі сприймають такий формат, , «приміряти», зрозуміти, що більше підходить Житомиру і зробити висновок», – зазначає Олена Чернишова.

Для всіх житомирян та гостей міста протягом 21-22 вересня на майдані Соборному представили концепцію реконструкції майдану, з можливістю відвідати локації, сформувати свою думку і поділитися враженням щодо трансформації площі.

Організатори зазначають, після проведення заходу вони продовжать роботу над подальшою реконструкцією площі: аналізуватимуть відгуки і доопрацьовуватимуть проект.

«Якщо ми побачимо, що ця ідея підтримується, місто може функціонувати в такому форматі, і мешканці хочуть змін, то ми продовжимо роботу над тим, щоб включати план реконструкції в бюджет, щоб підключати донорів, визначати етапи і переходити до технічних моментів реорганізації міста. Якщо будуть зауваження, то ми перейдемо до того, щоб працювати з цими зауваженнями і визначати, що далі робити з Соборним майданом», – сказала Олена Чернишова.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:51 Реєстрація електронних кабінетів уже доступна для всіх категорій вступників 2025 17:25 За реалізацію фальсифікованого алкоголю засуджені сплатять штраф у розмірі 355 тис. гривень 17:00 У Житомирі цього тижня бракує крові 3 і 4 групи з негативним резусом 16:40 За позовом прокуратури Радомишльську міськраду зобов’язали створити орган охорони культурної спадщини Від читача 20:07 Ігор Клименко вручив державні нагороди та відомчі відзнаки слідчим Національної поліції 16:21 Слюсар, електрик, будівельник: затребуванні професії, що починаються з Професійного коледжу технічних інновацій 15:41 Вводяться сезонні обмеження руху для великовагового транспорту за умови підвищення температури понад +28оС 15:30 У Житомирі 45-річний чоловік задушив двох знайомих жінок: одну - електричним дротом, другу - руками photo_camera 15:21 Постраждалі від збройної агресії рф мають право на одноразову грошову допомогу 15:19 Про сексуальність — без міфів і сорому: у Житомирі сексологиня проведе публічну лекцію 15:00 ДПС перевиконала план надходжень за перше півріччя на понад 60,8 млрд гривень 14:40 Почалась реставрація однієї з найстаріших скульптур міста photo_camera 14:21 Житомирська область у 2024 році виробила майже 39 тис. тонн плодово-ягідної продукції 14:00 Мінсоцполітики: Як подати онлайн-заяву на послугу денного догляду 12:40 До 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0» 12:19 «Вікі любить Землю» запрошує до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії 12:01 Якою буде погода в Житомирі в перші дні липня - прогноз синоптиків 11:39 За останні вихідні на Житомирщині екоінспектори виявили чотирьох порушників правил рибальства та врятували рибу з браконьєрської сітки 11:21 Літо - сезон лептоспірозу: що треба знати 11:00 З 1 липня в Україні більше не буде 220 вольт, тепер у розетках зроблять 230В, а норма відхилення — від 207 до 253, — Нацкомісія
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up