10 громад Житомирщини за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» покращать якість послуг у сфері управління відходами

10 громад Житомирщини за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» покращать якість послуг у сфері управління відходами

Програма «U-LEAD з Європою» відібрала 10 громад на Житомирщині для впровадження пілотного проекту «Покращення якості послуг у сфері управління відходами на муніципальному рівні». Реалізація цього проекту передбачає:

• створення ефективної системи управління відходами на місцевому рівні;

• підвищення обізнаності мешканців громади щодо належного поводження з відходами;

• формування культури поводження з відходами, формулювання нових стандартів та правил поведінки;

• об’єднання зусиль у цій сфері задля сталого розвитку громади;

• встановлення довгострокового міжмуніципального співробітництва.

«Проект має докорінно змінити ставлення громади до поводження зі сміттям. За час роботи ми маємо розв’язати низку проблем, які десятиліттями ігнорувались, а також сформувати відповідальне ставлення мешканців громад до проблем зі сміттям», - вважає Сергій Пономарьов, координатор проекту у Житомирській області.

Сьогодні у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, відбувся практичний воркшоп «Інформаційно-просвітницька робота в громадах з метою підвищення обізнаності щодо поводження з відходами», на якому представники Білокоровицької, Брусилівської, Городницької, Ємільчинської, Корнинської, Овруцької, Олевської, Лугинської, Любарської, Ушомирської та Червоненської ОТГ підписали декларацію про співпрацю.

«На цій зустрічі ми обговорили алгоритми реалізації проекту та створили Робочу групу з його імплементації. Підписана декларація засвідчує готовність громад активно впроваджувати елементи проекту. Далі нас чекає робота та конкретні рішення», - наголошує Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку Житомирського Центру.

До участі у проекті також долучили громадські організації та науковців Житомирського національного агроекологічного університету. Нагадаємо, що проект передбачає відбір громад у трьох регіонах – Житомирщина, Волинь та Дніпровщина, триватиме він з жовтня 2018 року по жовтень 2019 року.

«Ємільчинська громада об’єднала 61 населений пункт, у більшості із яких не було системи збору, вивозу та утилізації сміття. Сьогодні ми отримаємо підтримку у формуванні єдиної мережі поводження з ТПВ і зможемо відпрацювати ефективний механізм щоб із проблеми сміття зробити можливість», - вважає Володимир Євтух, заступник голови Ємільчинської селищної ради.

Відібрані громади отримають підтримку у розробці місцевих планів заходів щодо управління ТПВ відповідно до Національної стратегії управління відходами та Національного плану дій з управління відходами. Крім того, буде організовано та проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів та пілотних проектів в ОТГ, які відібраних через конкурс.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:00 За січень-травень 2026 року патрульні склали понад 8000 адміністративних матеріалів за перевищення швидкості 16:41 Поліноз – сезонна алергія, на яку варто звернути увагу 16:23 У Житомирі вдруге проведуть «Ярмарок соціальних послуг» 16:00 Житомирщина продовжує підготовку до опалювального сезону 2026/27 року Від читача 10:40 Ефективний Захист: бій з Інтернет-ворогом 15:39 Податкова знижка для громадян: способи подання декларації та перелік витрат 15:20 Якісна освіта для кожної дитини: на Житомирщині обговорили розвиток освіти та підтримку педагогів 15:00 На Звягельщині на магістралі М-06 дорожники завершили відновлення асфальтного покриття photo_camera 14:39 Блокування накладних: показник знизився на 0,15 % 14:19 На автошляху Київ – Чоп поблизу с. Великих Кошарищ  в ДТП травмовано водія та пасажирку мотоцикла 14:00 Музика та театральне мистецтво об'єдналися на одній сцені photo_camera 12:41 Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах: як працює Програма медичних гарантій на Житомирщині 12:19 Поліція розшукує безвісти зниклого 66-річного жителя Новогуйвинської громади 12:00 Житомир приймав офіційну делегацію з німецького міста-побратима Дортмунда 11:41 У Житомирі відбудеться обласне свято народного мистецтва «Майстерний червень» 11:20 6 років ув’язнення: на Житомирщині засуджено водія за ДТП із тяжкими наслідками та залишення потерпілого в небезпеці 11:00 У Житомирі попрощалися із Захисником Анатолієм Колесником 10:41 На пожежі в житловому будинку в Баранівці виявили загиблого чоловіка 10:21 Аграрії Житомирщини завершили посівну кампанію — засіяно понад 1 млн гектарів 10:00 На Житомирщині ліквідували лісову пожежу, що виникла внаслідок падіння уламків російського безпілотника photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up