Житомирщина - серед лідерів щодо складених протоколів за поширення фейків про коронавірус

Житомирщина - серед лідерів щодо складених протоколів за поширення фейків про коронавірус

З 12-го березня по 18 травня українські суди розглянули і винесли рішення щодо 89 протоколів за поширення фейків про коронавірус. Найбільше постанов у із судового реєстру на Житомирщині і Хмельниччині.

Наші колеги із Четверта влада дослідили усю інформацію стосовно цих справ, наявну в Єдиному реєстрі судових рішень, пишуть на Фейсбук сторінці По той бік новин.

Найбільше українці поширювали сенсації і теорії змови. Штрафи отримали як ті, хто поширював фейки, що в Україні взагалі немає ніякого коронавірусу так і ті, хто повідомляв про зараження в нереальних масштабах.

80% протоколів - через фейки в соціальних мережах

Оштрафували загалом 30 громадян. Решту протоколів - або закрили, або відправили у Поліцію на доопрацювання, або покарали усним зауваженням. Серед покараних немає власників сайтів, політиків-брехунів чи громадських діячів, окремі з яких щоденно поширюють фейки про пандемію і зачасту є першоджерелами шкідливої брехні.

Більшість підозрюваних в суді пояснювали, що вважали поширену інформацію правдою і лише хотіли повідомити друзів про знайдені сенсації. Дехто ж зізнавався, що просто не вміє розрізняти фейки.

Про поширення дезінформації у соцмережах:

  • 65 протоколів склали через поширення фейків про коронавірус у Фейсбуці;
  • 6 протоколів склали через повідомлення в Інстаграмі;
  • 1 через фейк у вайбері;
  • 1 через фейк у соцмережі, назву якої в постанові суду не вказують.

В шести випадках поліція склала протоколи через усні неправдиві чутки. Люди пліткували про сусідів і односельчан, які повернулися за кордону і нібито хворіють на COVID-19.

Власне, читайте за які саме фейки штрафували людей, в яких областях і який фейк не давав спокою працівникам СБУ у чудовому матеріалі наших колег ось тут https://bit.ly/2TC6ibI

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Олег Вдовиченко
    Коли будуть судити мародерів державного значення ,що продали маскі та захісні засоби з резерва закордон!?!?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:50 11 громад області представляли Житомирщину на ХІХ Українському муніципальному форумі 17:24 Продовжуємо розширювати мережу сімейних форм виховання на Житомирщині, — Віталій Бунечко. ВІДЕО play_circle_filled 17:00 За втручання прокуратури Попільнянській селищній раді повернуть майже 300 тис. грн за користування землею 16:38 Завершилася 60-та сесія Школи місцевого самоврядування Від читача 16:22 БРАМА 16:21 У ДТП на Звягельщині загинув 49-річний мотоцикліст 16:19 Найближчими днями у Житомирі буде хмарно, дощ і мокрий сніг 16:00 У Малинській громаді запрацювали дві нові поліцейські станції 15:50 У Житомирі попрощалися із Захисником Володимиром Платоновим 15:40 «Зимовий вступ» на нульовий курс: як це відбуватиметься і кому нададуть державну підтримку 15:20 У Малині вогнеборці загасили палаючі шини 15:00 Михайлівську прикрасили живими ялинками photo_camera 14:56 Смертельна ДТП на дорозі Київ — Чоп: рух частково ускладнено 14:40 Вуличне освітлення Житомира вночі переводиться в економний режим 14:20 Всеукраїнська акція «Коляда для захисника 2025 – 2026» 14:00 Зафіксуйте ДТП на місці подій через Дію 12:39 Команда Житомирщини виборола І місце на Кубку України з параармрестлінгу 12:21 Вакцинація проти ВПЛ розпочнеться з 1 січня 2026 року 12:00 Отримувачі «Зимової підтримки» через Укрпошту матимуть більше часу, щоб витратити кошти — рішення Уряду 11:40 На могилі відомого письменника Валерія Шевчука з’явився пам'ятник - Козацький хрест photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up