Жителів Житомирщини закликають провакцинуватися від кору

У зв`язку з черговим прогнозованим епідемічним підйомом захворюваності на кір жителів області просять отримати вакцину від цього захворювання.   

Жителів Житомирщини закликають провакцинуватися від кору

Як повідомив начальник відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров’я ОДА Сергій Березовський, в області вистачає вакцини від кору для дітей і дорослих.
 
За словами позаштатного дитячого інфекціоніста управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ольги Марченко, в області у 2017 році зареєстровано 3 випадки кору (у м. Житомирі).
 
Довідково
 
Ознаки та симптоми кору
 
Першою ознакою кору зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно через 10-12 днів після впливу вірусу і триває від 4 до 7 днів. На цій початковій стадії можуть з'являтися нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. Через кілька днів з'являється висип, зазвичай на обличчі і верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по тілу і, в кінцевому підсумку, з’являється на руках і ногах. Вона тримається 5-6 днів і потім зникає.
 
Більшість смертельних випадків кору стається через ускладнення, пов'язаних з цією хворобою. Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей у віці до п'яти років або у дорослих людей, старших 20 років. У людей, що перехворіли на кір, виробляється імунітет проти неї.
 
Хто у групі ризику?
 

Невакциновані діти раннього віку наражаються на найвищий ризик захворювання на кір та розвиток ускладнень, включаючи смертельний результат. Захворіти на кір можуть і дорослі, які не хворіли у дитинстві та не робили щеплення.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up