Заклади екстреної медичної допомоги готуються до переходу на нову модель фінансування з 2020 року

Заклади екстреної медичної допомоги готуються до переходу на нову модель фінансування з 2020 року

З 2020 року гроші підуть за пацієнтами в медзаклади усіх рівнів, зокрема – в центри екстреної медичної допомоги. Національна служба здоров’я України представила головні аспекти, як реалізовуватиметься програма медичних гарантій 2020 для екстреної медичної допомоги.

Про це повідомляють у МОЗ.

Наразі медзаклади, що надають екстрену медичну допомогу, змінюють свою організаційну форму – переходять у комунальні некомерційні підприємства.

У статусі комунального некомерційного підприємства медзаклади зможуть укласти угоду з НСЗУ і отримувати кошти за надані пацієнтам послуги, вільно і на власний розсуд розпоряджатися заробленими коштами, зокрема – планувати доходи і витрати, переглядати розмір заробітної плати своїх працівників. Один із найважливіших аспектів такої самостійності – вміння грамотно формувати фінансову політику. Саме тому окремий блок зустрічі був присвячений питанню розробки фінансового плану.

З наступного року по всій країні мають запрацювати оновлені диспетчерські служби. Диспетчери оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф менше часу витрачатимуть на обробку викликів, а до пацієнта виїжджатиме та машина, яка знаходиться найближче до адреси виклику. У рамках Держбюджету на 2019 рік вже виділені кошти на побудову, а також оновлення та модернізацію нових об’єднаних диспетчерських служб. Наразі заклади, що надають екстрену медичну допомогу, мають оперативно провести тендери, щоби процес закупівель закінчився до кінця року.

Нагадаємо, що нещодавно Житомирщина отримала 4 нові автомобілі для Центру екстренної медичної допомоги.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
11:00 СБУ викрила адміністратора Viber-чату для «ухилянтів» - 26-річного звягелянина 10:37 «Спадщина незалежності. Житомирщина – 2026»: у Бердичеві стартував марафон до 35-річчя Незалежності України play_circle_filled 10:20 Два вчителі фізики на весь Київ: дореформувалися до демографічної прірви 10:00 Чоловік і дитина загинули у ДТП біля Гришківців photo_camera Від читача 10:58 «Ми допоможемо вам заробити на інвестиціях»: як розпізнати телефонних шахраїв 09:40 Українські оборонці збили 111 ворожих БпЛА 09:20 Оперативна інформація станом на 08:00 18.08.2026 щодо російського вторгнення 09:00 18 серпня: все про цей день, яке церковне свято, традиції, прикмети і погода у Житомирі 17:58 Банківські послуги для військових і ветеранів: пільги, спеціальні програми та можливості 17:26 Діти незалежної України: долучайтеся до всеукраїнського флешмобу 17:00 Інклюзивно-ресурсні центри Житомирщини забезпечують рівний доступ дітей до освіти 16:20 Представник Житомирщини Володимир Лісовець встановив новий рекорд України та вийшов до фіналу чемпіонату Європи 16:16 Доступне житло в Житомирі: як міф втілити в реальність photo_camera 16:00 Два культурні проєкти з Житомирщини перемогли у межах державної ініціативи «Тисячовесна» 15:37 Уборть обміліла: екологи зафіксували зниження рівня води від 0,7 до 1 метра photo_camera 15:21 Місцями дощі, температура до кінця тижня підвищуватиметься - погода у Житомирі 15:00 У Житомирі в ДТП травмовано 16-річного мотоцикліста 14:39 Житомирянин організував шахрайську схему продажу автомобілів за передплатою: сума завданих потерпілим збитків становить близько 90 тисяч гривень 14:20 Відсьогодні на Житомирщині стартує святковий марафон «35 років Незалежності — 35 подій» 14:00 «35 років Незалежності» на тлі руїн: у Житомирі банером прикрили проблему театру ляльок?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up