З 6 грудня посилюються карантинні обмеження щодо невакцинованих громадян

З 6 грудня посилюються карантинні обмеження щодо невакцинованих громадян

З 6 грудня увійдуть в дію нові правила карантину, які передбачають значні посилення карантинних обмежень. Перш за все, це торкнеться невакцинованих громадян.

Докладно про нові правила розповів голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко сьогодні, 30 листопада, під час онлайн-брифінгу щодо епідемічної ситуації в області та проведення вакцинальної кампанії проти коронавірусу.

Уряд вимушений піти на такі заходи для зменшення навантаження на медичну систему та збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту вакцинації, щоб отримати друге щеплення.

Найбільше змін торкнеться правил на жовтому рівні епіднебезпеки. Якщо раніше бізнес міг обирати модель діяльності (не перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест, але працювати відповідно до обмежень або перевіряти документи та працювати без обмежень відповідного рівня), то нові правила не передбачають такої опціональності.

Тепер громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів. Останні повинні бути вакциновані принаймні однією дозою, або мати сертифікат про одужання чи негативний тест.

Віталій Бунечко також додав, що для дотримання карантинних вимог у всіх карантинних зонах бізнес має перевіряти у відвідувачів всі COVID-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним додатком Дія. Після зчитування на смартфоні перевіряючого відображається статус COVID-сертифіката. Без зчитування COVID-сертифікат не вважається перевіреним.

«Наразі в Житомирській області всі вакцини є в достатній кількості. Загалом станом на сьогодні вже зроблено 785 тисяч щеплень. Повну вакцинацію отримали вже 345 тисяч осіб. В області діє 5 центрів масової вакцинації, які сьогодні надають можливість щепитися однією із запропонованих державою вакцин: CoronaVac, Comirnaty/Pfizer, Astrazeneca та Moderna», – сказав Віталій Бунечко.

Нагадаємо, що минулої доби на Житомирщині зафіксовано 77 нових випадків захворювання на COVID-19 та 19 жителів області померли.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Елена Шевчук

    Угомонитесь с этой вакциной,может хватит уже .Берите на себя ответственность за нее козлы.А то коли но если потом у тебя последствия то вы не при чем хорошо устроились .

keyboard_arrow_up