Україна очікує на вакцину Covishield

Україна очікує на вакцину Covishield

Індія поставить до України 500 тис. доз вакцини від коронавірусу Covishield виробника Serum Institute India, технологія розробки якої належить Oxford/AstraZeneca. 

Вакцина Oxford/AstraZeneca, також відома як ChAdOx1 nCoV-19 або AZD1222, має у своєму складі  модифікований аденовірус шимпанзе, до складу якого включений ген спайкового протеїну SARS-CoV-2. Модифікований аденовірус не може розмножуватись всередині клітини, проте здатний доставити генетичний матеріал коронавірусу до ядра клітини, провокуючи таким чином процес, що в результаті призведе до формування імунітету до коронавірусу в організмі людини. 

Вакцина побудована на основі двоспіральної ДНК, яка до того ж захищена білковою оболонкою аденовірусу. Це, за словами розробників, дасть змогу вакцині зберігатись при температурі 2–8°C щонайменше 6 місяців. 

За інформацією (https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/the-oxford-astrazeneca-covid-19-vaccine-what-you-need-to-know) ВООЗ, вакцина виробництва Oxford/AstraZeneca має ефективність 63,09% при введенні у режимі двох доз з проміжком від 8 до 12 тижнів.

Індія поставить до України 500 тис. доз вакцини від коронавірусу Covishield виробника Serum Institute India, технологія розробки якої належить Oxford/AstraZeneca, , - повідомляє «Dokazovo».

Інше джерело повідомляє, що ПАР хоче повернути в Індію 1 млн доз вакцини AstraZeneca.

Через тиждень після припинення процесу тест-вакцинації препаратом Oxford / AstraZeneca влади Південно-Африканської республіки попросили Інститут сироватки Індії забрати назад поставлені на початку лютого 1 млн доз, - пише "The Economic Times" з посиланням на джерела, "LIGA.net"

Газета повідомляє, що прохання Міністерства охорони здоров'я країни пов'язана з тим, що клінічні випробування вакцини в Південноафриканській республіці показали: вона забезпечує незначну захист від легкої і середньої тяжкості перебігу COVID-19, викликаного місцевим мутантним варіантом коронавируса.

Ця партія вакцини прибула в ПАР кілька днів тому. Ще півмільйона доз повинні прибути з дня на день.

Тиждень тому ПАР призупинила розгортання вакцинації проти коронавируса препаратом від компанії AstraZeneca в зв'язку з дослідженням університету Вітватерсранда. Первинні дані показали знижену ефективність вакцини AstraZeneca проти південноафриканського варіанту коронавируса (B.1.351) в порівнянні з більш ранніми штамами.

Коментаря AstraZeneca і SII на цю інформацію, як і влади ПАР, поки немає.

Зараз влада країни з 55 млн населення роблять ставку на вакцинацію груп ризику, в першу чергу медиків, вакциною від Johnson & Johnson.

Всесвітня організація охорони здоров'я 15 лютого схвалила вакцину Oxford / AstraZeneca для екстреного використання.

ВООЗ закликає країни щеплюватися в тому числі і цим препаратом, незалежно від того, який варіант коронавируса поширений в регіоні. Ідея в тому, що навіть там, де вакцина не вбереже від симптоматичного COVID, вона, ймовірно, врятує від смерті і / або важкого перебігу хвороби.

Нагадаємо: Україна також замовляла вакцину AstraZeneca.

Ця вакцина заснована на аденовірусної вектор, невибаглива в транспортуванні і зберіганні, на відміну від РНК-вакцин Moderna і Pfizer-BNT, і відносно дешева.

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up