У Житомирській області 8 553 пацієнти у 2023 році безоплатно отримали реабілітаційну допомогу

У Житомирській області 8 553 пацієнти у 2023 році безоплатно отримали реабілітаційну допомогу

Реабілітація - це комплекс заходів, яких потребує особа, яка зазнає або може зазнати обмеження повсякденного функціонування внаслідок стану здоров’я або старіння у взаємодії з її середовищем.

Через війну потреби українців у реабілітації зросли. У відповідь на це Національна служба здоров’я України переформатувала цю послугу, розділивши її на 2 пакети: амбулаторний і стаціонарний. 

«У 2023 році у закладах Житомирщини, які уклали договори із НСЗУ, 8 553 жителів області отримали реабілітаційну допомогу в межах Програми медичних гарантій: 4 677 пацієнтів – стаціонарно, 4 006 – амбулаторно. Для людей ці послуги є безоплатними, їхню вартість оплачує Національна служба здоров’я України закладам, із якими укладено договори», - говорить директорка Центрального МРД Алла ГОРБАТЮК. 

За лікування одного пацієнта амбулаторно НСЗУ сплачує медзакладу 10 820 грн., за лікування у стаціонарі - від 19 769 грн. Оплата залежить від складності.  За послуги з реабілітації найвищої складності (наприклад, ампутація кінцівок внаслідок травми та стану після травматичного ушкодження спинного мозку) НСЗУ сплачуватиме понад 41 тис. грн. За послуги з реабілітації високої складності (наприклад, інсульт у післягострому періоді) – понад 31 тис. грн. 

Відео дня

Як пацієнтові безоплатно пройти курс із реабілітації амбулаторно? 

Потрібно з електронним направленням звернутись до лікарні, яка має договір з НСЗУ за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах». У Житомирській області є 20 таких закладів. 

Направлення на амбулаторну реабілітацію може дати сімейний лікар, з яким укладена декларація, а також лікуючий лікар, у тому числі - лікар фізичної та реабілітаційної медицини. 

Як пацієнтові потрапити в стаціонар на реабілітацію безоплатно? 

Якщо людина із певним захворюванням або станом потрапила в лікарню, а потім потребує подальшої реабілітації у гострому періоді, то її можуть перевести із одного медзакладу до іншого або із одного клінічного підрозділу лікарні до іншого. В іншому випадку пацієнтові необхідно мати електронне направлення. Направлення створює лікуючий лікар, якої саме спеціалізації - залежить від захворювання чи травми пацієнта.  
У Житомирській області 14 медичних закладів мають договір з НСЗУ за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» і надають цю послугу безоплатно.

Які послуги в межах пакетів є безоплатними для пацієнтів:

- реабілітаційне обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
- встановлення діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану, програми реабілітаційної терапії;
- моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;
- реабілітаційна допомога (нейрореабілітація, ортопедична, психологічна, кардіо-респіраторна, комплексна реабілітація тощо);

- лабораторні та інструментальні обстеження (розгорнутий клінічний аналіз крові, глюкоза в цільній крові або сироватці крові, ЕКГ, УЗД, електронейроміографія тощо);
- підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації;
- психологічна допомога;
- консультації лікарів;
- навчання пацієнтів, членів родини або доглядачів особливостям догляду;

- оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію та ін. 

Із повним переліком послуг можна ознайомитися на сайті НСЗУ в розділі «Вимоги ПМГ 2023».

Знайти найближчий до вас медичний заклад, законтрактований з Національною службою здоров’я України на реабілітацію, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг. Необхідно обрати область (Житомирська) та групу послуг («Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах» або «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах»). 

Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-72. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up