У Житомирі зробили першу трансплантацію серця: новий орган отримала молода дівчина з рідкісною групою крові

У Житомирі зробили першу трансплантацію серця: новий орган отримала молода дівчина з рідкісною групою крові

У ніч з з 19 на 20 березня у Житомирі вперше зробили трансплантацію серця. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив директор інституту серця МОЗ Борис Тодуров.

За його словами, операцію провели у Житомирській обласній лікарні імені О.Ф. Гербачевського. Борис Тодуров розповів, що разом зі своєю командою приїздив до Житомира, аби спільно із трансплантологами обласної лікарні провести цю операцію.

"Це перша трансплантація серця в Житомирі. Велика подяка всім співробітникам, які нам допомагали. Ми великою командою повертаємося додому щасливі від того, що зробили", – сказав Борис Тодуров.

У своєму пості він написав, що серце отримала молода дівчина з рідкісною четвертою групою крові.

У коментарі Суспільному Житомир директор Житомирської обласної лікарні Богдан Леськів розповів, що операція із трансплантації була масштабною: пересадили три органи від одного донора трьом різним пацієнтам.

"Пересадку серця проводила команда Бориса Тодурова. Окрім пересадки серця лікарі зробили пересадку нирки і печінки. Пересадку нирки робив житомирський кардіохірург- трансплантолог Анатолій Матвійчук, печінки – Дмитро Харьков зі столичної лікарні "Феофанія", – поінформував Богдан Леськів.

Джерело: Суспільне

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (35)
 • Ірина Охрімчук

  Дай Боже Вам ,здоров'я за Вашу нелегку працю.
 • Антоніна Назарець

  Н
 • Наталья Матвійчук

  Дай Боже щоб наші світила робили ще більше подібного а би ми могли на україні віришувати великі проблеми зі здоровям а не шукати в інших країнах по захмарних цінах🙏🏼🙏🏼🙏🏼💛💙
 • Катя Закусило

  Дякуємо низький уклін

keyboard_arrow_up