У Романові розглянуть питання про фінансову підтримку і план розвитку КНП «Романівська лікарня»

У Романові розглянуть питання про фінансову підтримку і план розвитку КНП «Романівська лікарня»

Одразу зауважимо, що матеріал з приводу програми фінансової підтримки та плану розвитку КНП «Романівська лікарня» ми пишемо якраз напередодні чергової сесії Романівської селищної ради.

На сесії депутати мають розглянути обидва питання: про фінансову підтримку і план розвитку КНП «Романівська лікарня».

Напередодні сесії обидва питання обговорювалися і знайшли чималий резонанс під час проведення засідань постійних комісій з гуманітарних питань, з питань законності, регламенту та депутатської етики, з питань бюджету та комунальної власності. Але остаточне рішення мають ухвалювати депутати. Про це рішення, про те, як розвивалися події з обговорення питань стосовно КНП «Романівська  лікарня» під час сесії Романівської селищної ради, ми розповімо вже незабароми. Але сьогодні важливо зауважити наступне.

Ситуація навколо КНП «Романівська лікарня» однозначно вимагає більш уважного ставлення до установи, яка має потужний бюджет, і що найголовніше – яка великою мірою визначає загальний мікроклімат життя громади загалом. Хоча б тому, що йдеться про здоров’я жителів в умовах воєнного часу. Ще одна обставина, яка зумовлює уважне і навіть прискіпливе ставлення до життєдіяльності КНП «Романівська лікарня», – це ситуація в галузі, процеси її реформування і місце у цьому процесі КНП «Романівська  лікарня». Через певні об’єктивні обставини Романівська лікарня опинилася далеко не у найкращих умовах проведення реформування вітчизняної медичної галузі. Однак слід віддати належне тій увазі, яку досі приділяли депутати Романівської селищної ради (так само, як і депутат Житомирської обласної ради Ігор Ходак) тим питанням, які виникали у житті медичного закладу. Хоча, звісно, у нашій ситуації куди більша роль у тому, аби життєвий ритм лікарні був системно благополучним, належить керівнику. Йдеться, звичайно, про Ірину Серт. Позаздрити Ірині Валеріївні у тому, що під її керівництвом опинилася просто таки могутня (за площею та обсягом території) установа, ніхто не зможе. Тим паче важко уявити, яким чином директорка цього закладу досягає показників, які засвідчують не просто про виживання, а якраз про розвиток КНП «Романівська лікарня». Про її спроможність. Про належні закупівлі хоча б мінімальних потреб в обладнанні закладу, який спромігся отримати півтора десятка пакетів медичних гарантій з обслуговування населення від НСЗУ. Для інформації та порівняння – це доволі пристойний показник, на який спроможні сьогодні не більше десятка лікарняних установ в усіх регіонах Житомирщини. Ще один показник щодо сплати податку ПДФО до бюджету громади. Він у Романівської лікарні також дуже  пристойний – 3,8 млн грн. Те, що у 2023 році у Романівській лікарні навчаються і працюють аж 8 лікарів-інтернів, заслуговує на окрему увагу, бо ж немаловажливим фактором у цій ситуації є показник, скільки інтернів із тих восьми, які у нас працюють, у нас же і залишаться.

Відомо, що у 2023-му році у штаті КНП «Романівська лікарня» додалося двоє лікарів, і це також є показником позитиву. А також – розвитку лікарняного закладу. Безумовно, утримувати все вищеозначене і думати та орієнтуватися на розвиток лікарні у Романові зараз дуже важко. Мати статус спроможного лікарняного закладу за нинішніх умов також коштує дуже багато. Причому вартість цього «коштує» вимірюється часто не лише у гривнях. Йдеться про стосунки, про авторитет і персональну відповідальність окремих особистостей. Йдеться знову ж таки і найпершим чином про директора КНП «Романівська лікарня», яка думає про новації, але ні на хвилинку не забуває про зміцнення та утримання важливого для громади закладу у середовищі спроможної мережі. Попри усі труднощі, попри будь-які об’єктивні чи навіть суб’єктивні фактори, які однозначно присутні і відчуваються у житті кожної громади, ситуація із підтримкою та розвитком КНП «Романівська лікарня» має бути на видноті, у полі зору громадськості, а ще краще – в обстановці доброзичливості, сприяння та взаєморозуміння. Ось у цьому значною мірою і полягає суть розвитку, а потім – і благополуччя.

Віктор Першко

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up